Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, amikor kívüláll...

Mit csináljak, amikor kívülállók akarják nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ha csak beleszólogatnak, vagy ha nincs jelentősége mert ritkán találkozunk le tudnám nyelni a büszkeségemet. De mi a helyzet akkor, ha olyan avatkozik be (pl nagyszülők, keresztszülők), akikkel egyébként jó viszonyt ápolunk, és még azt se mondhatom hogy semmi közük hozzá. Főleg olyan helyzetekre gondolok, amikor úgy érzem, hogy rosszat tesz a gyereknek. (Pl ha sokat b@sztatják feleslegesen akkor agresszív lesz)

Sokat gondolkodtunk ezen a párommal, de szerintünk ha megpróbálnánk megbeszélni velük csak rontana a helyzeten, mert nyakas, büszke emberekről van szó, akik mindig tudják a tutit. Azt viszont nem akarjuk, hogy megromoljon a kapcsolat.

Szóval nem egyszerű a kérdés. Van vkinek okos ötlete, hasonló tapasztalata?


2010. nov. 29. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Néhány konkrétumot, ha írnál, könnyebb lenne segíteni. Milyen dolgokban nem értenek egyet, mikor szólnak be, stb. Általában a naggyszülők inkább engedékenyebbek szoktak lenni, mint a szülők.
2010. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a nagyszülő szólt bele mindenbe. Sajnos együtt is élünk, így még nehezebb a dolog. Oda jutottunk, hogy a gyerek csak neki fogad szót, magasról tesz ránk és a tanárokra. Pszichiáterhez járunk, mert kezelhetetlen. A doki a nagyit is behívatta és szemtől szemben elmondta neki, hogy nem az ő gyereke, ne szóljon bele a nevelésébe, ha mégis, akkor csak azt mondja, hogy anyának/apának igaza van, úgy csináld...
2010. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a legegyszerübb, ha EGYSZER megmondjátok, hogy ö a ti gyereketek, és a ti dolgotok öt nevelni, a beleszólogató rokonok meg neveljék a SAJÁT gyereküket. Lehet, hogy megsértödnek, de idövel megbékülnek valószinüleg. Nekem a gyereken fontosabb lenne, mint hogy egy rokon esetleg rossz néven veszi, ha kiállok a gyerekem mellett.
2010. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan jó a viszony, akkor ezen nem fognak megsértődni, ha pedig mégis, legyen az ő bajuk.

Én (most vagyok 23 hetes terhes) már most tisztáztam az anyósommal, hogy ez a kisbaba a mi gyerekünk lesz és nem az övék. Ők a nagyszülei. Lehet szeretni, imádni, kényeztetni az unokát, de azt egyikünk sem fogja tűrni, hogy a mi nevelési elveinkkel, gyakorlatunkkal szemben állva cselekedjenek. A szülő dolga a nevelés, nem a rokonoké.

Amikor a terhességgel kapcsolatban is meg akarja mondani a tutit (ahogy te fogalmaztál), mindig azt a választ adom, hogy higgye el, tudom mi jó a magzatomnak. Van kiváló orvosom stb., ha tanács kell, tőle kérek, ne legyen a mama kuruzsló. :)

2010. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet,hogy csak jót akarnak,hogy ne legyen neveletlen az a gyerek, a mai szülők,nem épp a jó nevelésről és példamutatásról híresek,tapsztalat.
2010. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Jaj....Csak jót akarnak....Na ettől tudnék a falra menni! Ha az anyósom nem mondja meg hogy rajtam milyen bugyi legyen, miért érzi szükségét hogy a lányomnak megmondja....Az ilyen csak jót akarok emberek (20 év óta boldogítanak) háta mögött mi már csak nevetünk:-)))
2010. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Talán azért mert veletek egy légtérbe vannak és őket is zavarhatja néhány dolog amit a gyerek csinál. Az nem úgy van hogy a gyereket mindenkinek el kell türni te meg úgy neveled ahogy akarod. Másokhoz is alkalmazkodni kell. Bezzeg azért az mindenki elvárja hogy a nagyszülők ott legyen amikor kellenek de amikor nem akkor k*ssuljanak? Ez nem igy müködik.
2010. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk anyu úgy van vele h. tesóm a gyerekét nagyon "elnevelet", rossz gyerek lett.De anyu nem szól lesómnak,de azért sokszor rászol.Viszont ő úgy van vele h. havi 1-1 látogatással úgyse tudja átnevelni, ezért inkább hagyja.Nehéz helyzeted van, nálunk is ez lesz,mert én is a szüleimmel lakom és tuti anyu bele fog szólni+nagyon sértődékeny.Valahogy meg kell neki magyarázni, h. ez így nem jó és most te akarod kivenni a részed a gyereklnevelésből, tanácsot adhat,de ne nevelje a te gyerekedet,mert csak összezavarják a gyereket.
2010. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!