Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várják el anyámék,...

Jogosan várják el anyámék, hogy a teljes fizetésemet hazaadjam?

Figyelt kérdés

Anyámmal, a párjával és 4 féltesómmal élek együtt. Azt én is természetesnek tartom, hogy a fizetésem egy részét hazaadjam, de az szerintem egy kicsit túlzás, hogy az egészet. Utána, ha valamire pénz kell, akkor pitizhetek, hogy ők is szükségesnek ítéljék meg és adjanak rá.

Már próbáltam, hogy nem adom oda mindet, de akkor is ilyen-olyan módszerrel rákényszerítettek, hogy odaadjam (nem jutott csekkre, pelus kell, nincs kenyér stb.).

Nagyon elegem van már ebből. A költözés kizárt.


2015. ápr. 13. 19:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
28%

ha ott laksz a rezsibe nyilván bele kell szállnod.

de valamennyi %-hoz mindenkép jogod van, nem tudom mit nem értett ezen valaki.

nem tudom mennyi a rezsi s a kaja rád eső része de annál többet nem kéne adnod.

a haszonélvezet se azt jelenti, hogy rezsi s egyéb fizetése nélkül lakhat ott, hanem azt jelenti, hogy nem kell anyádnak bérleti dijjat fizetnie.

de a pasijának már kellene, méghozzá neked...

nem pedig még hogy te adj többet

2015. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
89%

Alkalmazd a módszereiteket. Ülj le szépen velük és közöld a tényeket: 7-én laktok abban a lakásban, ebből Te csak saját magad ellátásáért és eltartásáért vagy felelős, ezért a rezsi 7-edénél egy fillérrel sem adsz több pénzt. A 4 gyereket ők vállalták, az ő felelősségük, nekik kell őket eltartani. Ha nem tudják, akkor szólsz a gyámhatóságnak, és majd ők segítenek levenni a terheket a vállukról..Neked megvan a saját életed, amit magad szeretnél alakítani, formálni, és nem az ő életüket akarod élni, nem rájuk akarsz keresni, ne az ő döntéseik következményét akarod nyögni. A lakás 25%-án van anyádnak haszonélvezete, a fennmaradó rész használatáért x összeget kérsz havonta. Az életedet ellehetetlenítik, használják a teljes tulajdonodat a 25% felett is, emiatt neked albérletbe kell menned, így jog szerint jár neked lakáshasználati díj. Ha nem tetszik, megveszed a haszonélvezeti jogát, és menjenek, amerre látnak.

Állj a sarkadra, mert ha még pelenkás testvéred van, akkor ezek gyakorlatilag még vagy 20 évig szívni fogják a véredet, ha ez így marad. Egyébként milyen típusú haszonélvezete van anyádnak? Csak mert a haszonélvezeti jogot a bíróság megszünteti, csak akkor ki kell fizetned. Jobban járnál, ha pert indítanál a haszonélvezeti jog megszüntetésére, még ha anyagilag el is adósodnál egy időre, mert így meg hiába van egy lakásod, ha nem tudod használni. Ráadásul ilyen körülmények között, hogy oda csinálnak 4 gyereket a semmire, nem lennél rossz alkupozícióban a bíróság előtt, hiszen csak a 25%-ról van szó, nem a fél vagy teljes ingatlan feletti jogról.

2015. ápr. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha még az igazi tesóid lennének akkor még valamilyen szinten oké lenne, de hogy te tartsd el a féltesódat....

Ott vannak ketten 4 gyerekre.

Szerintem legyetek felnőttek. Te kifizeted a rád eső részt a többit pedig nekik kell megoldani.

Szerintem nevetséges hogy te tartod el az ő gyerekeiket és neked meg semmi pénzed sincs. Ha ez zavarja őket akkor gondolj bele. 4 gyerek még kicsik lehetnek majd ha 14 évesek lesznek mi fog nekik kelleni. Több étel, pia, játék, smink ilyen-olyan cucc.

Mond el nekik hogy ez van. Ha akarnak maradhatnak, de te nem leszel eltartó.

2015. ápr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
#32-nek teljesen igaza van. De minél előbb tedd meg, még mielőtt odapakolnak még pár gyereket a nyakadra.
2015. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!