Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várják el anyámék,...

Jogosan várják el anyámék, hogy a teljes fizetésemet hazaadjam?

Figyelt kérdés

Anyámmal, a párjával és 4 féltesómmal élek együtt. Azt én is természetesnek tartom, hogy a fizetésem egy részét hazaadjam, de az szerintem egy kicsit túlzás, hogy az egészet. Utána, ha valamire pénz kell, akkor pitizhetek, hogy ők is szükségesnek ítéljék meg és adjanak rá.

Már próbáltam, hogy nem adom oda mindet, de akkor is ilyen-olyan módszerrel rákényszerítettek, hogy odaadjam (nem jutott csekkre, pelus kell, nincs kenyér stb.).

Nagyon elegem van már ebből. A költözés kizárt.


2015. ápr. 13. 19:43
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
2%
szerintem jogosan
2015. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
dehogy jogos. szerintem alapból abszurd, ha egy szülő elkéri a gyereke fizetését, ha meg az egészet, akkor főleg...
2015. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem jogos. Ha tudsz, akkor inkább költözz el.
2015. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem abba gondolj bele h o mennyit koltott rad eddig ...nincs az a penz amit vissza tudnal fizetni .De nem helyes h elkeri az egeszet
2015. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Es ha taktikaznal, hogy hazudsz a fizetesed osszegerol? Ha azt mondod, hogy csak X osszeget kaptal, azt leadod de kozben marad Neked is. Erre ki kell talani valami jo indokot, miert csak ennyi mar a kereseted. De az is jo ha azt mondod tartozol egy havernak, masok honapban meg a masik havernak....
2015. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis jogos, beszállhatsz a rezsibe, de a pelust nehogy már te fizesd.

Hány éves vagy és a költözés miért kizárt?

2015. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdeztek téged, vállalod-e a 4 féltestvéred anyagi vonzatait, mielőtt megszülettek? Feltételezem nem. Az ő felelősségük fenntartani, amit vállaltak. Te a saját költségeidet fedezheted, de mi az, hogy pelenkára keresd a pénzt? Miért nem tudsz költözni? A válasz a kérdésre természetesen nem jogos, átmenetileg elvárható, amennyiben a család valamilyen oknál fogva hirtelen az éhenhalás szélére került, de csak azért elkérni, mert jobb szeretnének többet beosztani a saját igényeik szerint, finoman szólva is a másik kihasználása.
2015. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem jogos. Felnőtt ember vagy, rendes fizetéssel. Csak rajtad múlik, hogy szeretnéd-e őket azzal segíteni, hogy a fizetésednek egy részét odaadod nekik. Persze csak ha ténylegesen szükség van rá. Ők is felnőtt emberek, el kell magukat tartani. A saját fizetésed saját magadra, valamint a későbbiekben a feleségedre, gyerekeidre költsd.
2015. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%
Mennyi az a teljes fizetés? Mert ha csak a kajádat meg a rezsidet fedezi, akkor jogos-
2015. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

Miért kizárt a költözés?

Ha mást nem bérelsz egy lyukat, vagy beköltözöl mások mellé. Szépen kuporgatsz pár hónapot, ha meg már van egy kis tőkéd, akkor kereshetsz jobb albérletet.

2015. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!