Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várják el anyámék,...

Jogosan várják el anyámék, hogy a teljes fizetésemet hazaadjam?

Figyelt kérdés

Anyámmal, a párjával és 4 féltesómmal élek együtt. Azt én is természetesnek tartom, hogy a fizetésem egy részét hazaadjam, de az szerintem egy kicsit túlzás, hogy az egészet. Utána, ha valamire pénz kell, akkor pitizhetek, hogy ők is szükségesnek ítéljék meg és adjanak rá.

Már próbáltam, hogy nem adom oda mindet, de akkor is ilyen-olyan módszerrel rákényszerítettek, hogy odaadjam (nem jutott csekkre, pelus kell, nincs kenyér stb.).

Nagyon elegem van már ebből. A költözés kizárt.


2015. ápr. 13. 19:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben szerintem max. 70 ezret adj nekik. Ennél szerintem nem kerülsz többe.

Dolgoznak? A gyerekek milyen idősek? Az ő eltartásuk nem a te felelősséged. Felnőtt emberek, oldják meg.

2015. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Kié a lakás?
2015. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Oke, hogy a Te penzedbol ujitottatok fel de akkor hogy tervezed, eleted vegeig ott elsz a csaladoddal? Nem hiszem.

Szerintem a megoldas nagyo egyszeru, elkoltozol es kesz. 140 ezerbol siman ki tudsz venni egy garzont. Az meg, hogy renegteg penzt aldoztal a csaladod lakasara, ahonnan tudtad, hogy ugyis elkoltozol, hat vegyek ugy, hogy ajandek volt.

2015. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
A lakás az enyém, de anyámnak haszonélvezete van a 25%-án.
2015. ápr. 13. 20:46
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a lakás a tiéd, és neki csak 25% haszonélvezete van... és odaköltözött a faszijával meg a 4 féltesóddal.. hát ez szép, én már rohadt nagy balhét csináltam volna. Ne adj nekik pénzt mostantól.
2015. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy petákot sem adnék ezek alapján.
2015. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
4%
Sztem ennek kb az 50 %-a kamu.
2015. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Én egy fillért nem adnék!
2015. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöznék a helyedben. Épp eleget költöttél rájuk már. Ha ott maradsz a lakás miatt, akkor csak tovább költik a pénzedet.
2015. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Baromira kihasználnak a családtagjaid.

És ez addig fog tartani, amíg velük laksz.

És ha te nem keresnél, mi lenne? Éhen halnának?

Nem, összeszednék magukat és megoldanák. Csak kényelmesebb nekik rajtad élősködni.

A fegyverük veled szemben az érzelmi zsarolás. Állj a sarkadra és függetlenedj tőlük érzelmileg is.

Felnőtt emberek, tartsák el magukat és a keresettel még nem rendelkező gyerekeiket.

Te a saját jövődért vagy felelős elsősorban.

2015. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!