Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várják el anyámék,...

Jogosan várják el anyámék, hogy a teljes fizetésemet hazaadjam?

Figyelt kérdés

Anyámmal, a párjával és 4 féltesómmal élek együtt. Azt én is természetesnek tartom, hogy a fizetésem egy részét hazaadjam, de az szerintem egy kicsit túlzás, hogy az egészet. Utána, ha valamire pénz kell, akkor pitizhetek, hogy ők is szükségesnek ítéljék meg és adjanak rá.

Már próbáltam, hogy nem adom oda mindet, de akkor is ilyen-olyan módszerrel rákényszerítettek, hogy odaadjam (nem jutott csekkre, pelus kell, nincs kenyér stb.).

Nagyon elegem van már ebből. A költözés kizárt.


2015. ápr. 13. 19:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Annyit adj oda nekik, amennyit te magad jónak látsz. Belátásod szerint.

Egyáltalán nem jogos, hogy elkéri az összeset.

Hagyjuk azt a zsarolást, hogy gondoljon bele abba, hogy az anyja mennyit tett érte. Ilyen alapon mindenki küldhetné a szüleinek a fizetését élete végéig, az anyagi helyzetüktől függetlenül.

Akinek önálló keresete van, az önállóan rendelkezik róla.

2015. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%
Na meg a féltesóidat nem te vállaltad, miért kellene neked fizetni a pelust?
2015. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
valamennyi pénzhez mindenkép jogod van. a vita a % lehet nem az hogy az egészed odaad vagy sem.
2015. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

ha mindet hazaadod, akkor a saját lehetőségeidet vágod el. gondolj csak bele. nem tudsz pénzt gyűjteni, aztán ha már tényleg nagyon tele lesz a hócipőd és nagyon el akarsz költözni, akkor nem lesz miből. tegyél félre magadnak is, ez a te életed. le lehet pontozni, de szerintem olyan 20-30 %-át kellene odaadnod. gondolj néha magadra is, hiszen te dolgozol meg azért a pénzért.


közben meg lehet, hogy anyukadék szórják a pénzed, és valójában anélkül is lehetne vezetni azt a háztartást, ezt nem tudhatjuk, csak te, Kérdező.

2015. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

"valamennyi pénzhez mindenkép jogod van."


ember, te hol élsz? felnőtt ember, megdolgozik a pénzéért. mind őt illeti.

az, hogy látja hogy nem élnek jól anyagilag, és segít a számláz befizetésében, vagy vesz a hűtőbe ezt azt kérés nélkül.. az normális.

na de hogy a szülő elkunyizza a száz százalékát, utána meg még ő könyörögjön "zsebpénzért"?

kérdező, azt tanácsolom hogy szüntesd be a pénzcsapot.

segíts nekik, ha tényleg rosszul állnak. de nem a te feladatod ellátni az egész családot!!!

így ráadásul semmi motivációd nincsen, hogy miért dolgozz. ha egy vasat se látsz belőle.

szerintem ha nagyon nem értik meg, akkor mondd meg, hogy nagyon szereted a testvéreid, de nem a te feladatod hogy megkeresd a pelenka árát. valamint szeretnél spróolni xy dologra . és nem azért gürizel egész hónapban, hogy ne tudd megvenni ha szükséged van valamire.

2015. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%
Menekülj! Ez nem normális. Egy szülő sem normális aki elvárja, hogy a gyereke pénzt adjon haza.
2015. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
14%
Azért ha netán 15-20 ezer Ft a "teljes" fizetés, akkor az még a havi kajára sem elég .
2015. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Netto 140E Ft-ot keresek. Azért nem megoldható a költözés, mert nekem minden pénzem ebben a lakásban van. Mikor anyám elköltözött az előző barátjával, én felújítottam a lakást. 6 hónapja költözött vissza és azóta megy ez így.

Tény, hogy nincsenek túl jól eleresztve anyagilag, de igazságtalannak érzem, hogy ezt rajtam akarják behozni.

2015. ápr. 13. 20:31
 19/34 anonim ***** válasza:

Annyit adj, ami elég a rád eső költségekre (rezsi, kaja, egyéb, pl tisztálkodószerek, mosópor, öblítő, fogkrém...)

Ha ez annyi vagy több, mint a havi fizetésed, akkor jogosan várják el. Felnőtt vagy, van fizetésed, ne várd, hogy eltartsanak. Ha viszont a fizetésed több, akkor ne várják el, hogy te fizesd a pelenkát és hasonlókat is. A saját nyakukra csináltak ennyi gyereket, gondoskodjanak róluk.

De egyszerűbb lenne, ha tudnánk mennyi a fizud. És miért kizárt a költözés? Az lenne pedig erre a megoldás.

2015. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán a kihasználás, no comment!
2015. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!