Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekeim kutyát akarnak én...

A gyerekeim kutyát akarnak én viszont nem. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kutya-macska bolond voltam világ életemben!

Legutolsó kutyám elvesztésekor azt mondtam hogy befejeztem többet nem kell kutya!

23 éves koromig 7 kutyát veszítettem el majd az utolsót egy ideje!

Nagyon fájdalmas volt mindig is, még azt is akit nem szerettem és nőtt hozzám annyira!

Ők viszont most kutyát szeretnének, tudnák gondozni de én nem szeretném, főleg magam miatt, tudom hogy még felnőtt fejjel is fájdalmas lenne az elvesztésük és nem csak nekem, hanem nekik is az lenne.


2015. ápr. 11. 22:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Lemondanál az adott/kapott szeretetről és az együtt töltött évekről azért, mert majd fájni fog, amikor elveszted?
2015. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Most le fog mindenki pontozni, de én nem pattognék úgy ahogy a gyerek fütyül. Egy hétig majd simogatja utána meg leszarja...
2015. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha kertes házban laknánk, akkor hoznék kutyát a gyerekeimnek. Ha lakásban, akkor nem. (én így döntenék).
2015. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
Te vagy az apa/anya, te neveled őket a te döntéseid alapján. Ha nem akarsz kutyát akkor nem lesz. Elég sok gyerek megbirkózott már ezzel. Nekem sem engedték hogy állatom legyen de nem haltam bele és nem is utálom a szüleimet.
2015. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, mi miatt veszítetted el a kutyáidat, de semmi értelme gyászolni egész életedben őket. Olyan szép életük volt, amilyet csak biztosítani tudtál nekik, és mikor vállaltad őket, akkor is tudtad, hogy ideig-óráig lesznek csak veled. Nekik már nem teszel jót azzal, ha fenntartod magad az ő emléküknek, ezzel szemben te még tudnál szeretni egy kutyát/macskát. Szép élete lenne veletek, és mivel óriási a túlszaporulat kutyákból és cicákból is, ha nem te veszed őket magadhoz, akkor egyel kevesebb kölyök kerül gazdához, a maradék pedig az utcán vagy a sintértelepen fejezi be rövid életét. Tényleg nincs értelme azért lemondani valamiről, ami sok boldogságot hoz az életedbe, csupán azért, mert nem tart örökké. Persze, hogy fájni fog, ha elpusztul az állat, ezen nem tudok szépíteni, én is átéltem már néhány cicám pusztulását, kegyetlen érzés. Ha viszont belegondolok, milyen életük lett volna, ha nem veszem őket magamhoz, boldog vagyok, amiért mégis megtettem, és boldoggá tettük egymás életét azokra az évekre. Való igaz, neked és a gyerekeidnek is fájdalmas lesz, ha az az állat többé nem lesz, mégis gazdagabb lesz az életük tőle. Jobb, ha megtanulnak szeretni, és értékelni a jót addig, ameddig tart, mintha átvennék a gondolkodásod, sose merjenek szeretni igazán, és emiatt lemaradjanak az életben minden jóról.
2015. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Önző vagy. Csak magadra gondolsz.
2015. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Hány évesek? Először én valami kisebb állattal kezdenék. Ha azt rendesen gondozzák, nem unják meg két hét után, akkor jöhet a kutya.

Én is tudom, hogy nehéz elveszíteni egy szeretett állatot, de gondolj azokra az időkre, amikor boldog voltál, hogy ott vannak veled. Ne foszd meg ettől őket. Az elmúlás hozzátartozik az élethez, ezt a gyerekeknek is meg kell tapasztalniuk előbb-utóbb.

2015. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a kutya/macska/egyéb háziállat a gyerekkor része. Ha kertesházban laktok, akkor vegyél nekik kutyát..
2015. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Azért nem tartani állatot, mert mi van, ha meghal? Ez az élet része, a gyerekeid meg tőled tanulják meg hogyan kell ezt kezelni. Azt is csinálhatod, hogy meghagyod a kutyád kölykét, ha már idősebb, így a leszármazottjában veled marad egy kicsit.
2015. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
Eleg onzo vagy.
2015. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!