Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fog egyenesbe jönni az...

Hogyan fog egyenesbe jönni az életem? Honnan szerezzek útmutatást? Aki megértő tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés

elég fiatal vagyok még, 21 éves vagyok, és a barátommal kiköltöztunk külföldre, Otthon a gimi után még 2 évet tanultam. Jelenleg dolgozok (de nem ezt szeretném folytatni) és angolt tanulok. Ami a problémám hogy úgy érzem, boldogtalan vagyok. amikor reggel felkelek az ágyban és itt találom magam, akkor mindig elszomorodok, és arra gondolok bárcsak otthon lennék, vagy valahol máshol. és ha tehetném olyan szivesen visszapörgetném az időt. Nem igazán tudom még hogy mivel szeretnék foglalkozni... itt nem tudok egyetemre járni mert nagyon drága, otthon lehet hogy a szüleim tudták volna finanszírozni, ha dolgoztam volna az egyetem mellett. Mostmár viszont nem tudom hogy hol tanulhatnék és mit, mert sajnos végzettségre szükség van... És nem tudom hogy hogyan találhatnék útmutatást az életemben, hogy egyáltalán mit kezdjek magammal... A barátommal romlik meg a kapcsolatom, emellett senkinek se tudok segítséget kérni, mert a családom valamiért nem örült neki hogy eljövök... és ha most elpanaszolnám hogy igazuk volt, nem kellett volna, nem tudom hogy mit szólnának... Tehát egyedül érzem magam, és fogalmam sincs kihez fordulhatnék.

TÚl fiatal vagyok még a boldogtalansághoz, és arra váronék (nomrális) választ, hogyan lehet ebből kilábalni ép ésszel?

Köszönöm a válaszokat!


2015. márc. 30. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

" mert a családom valamiért nem örült neki hogy eljövök..."

-hát talán féltettek, hogy ez lesz belőle. Gyere haza, beszéld meg velük, ha szeretnek, megértik, hogy neked ezt tapasztalatból kellett megértened. Itthon találj munkát, vagy OKJ-t. Azt kellene tudni, mivel szeretnél foglalkozni?

2015. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A zsákutcából úgy szabadul az ember, hogy visszamegy addig a pontig, ahol még volt út....

A családod szerintem visszafogad, mit szólnak? Igazuk volt, végül is.

2015. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

igen végülis igazuk volt...

csak ezt nem könnyű bevallani... se magamnak se nekik

2015. márc. 30. 18:40
 4/16 anonim ***** válasza:
És ezért nem akarsz hazajönni, hanem inkább ott szenvedsz? Hmm...
2015. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

... de nem is kell "vallani". Rosszul érzed magad, honvágyad van, el van akadva az életed - nem kell várni a döntéssel, egyre rosszabb lesz. Gyere haza. Mondd, honvágyad volt.

És nézz utána majd, milyen lehetőségek vannak, hogy továbblépj. Mivel akarsz foglalkozni, mit szeretnél tanulni?

2015. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most próbálom rendbe tenni a dolgokat, először az agyamban... utána gyakorlatban is.
2015. márc. 30. 18:57
 7/16 A kérdező kommentje:

Attól félek hogy a szüleim nem támogatnának tovább, miután "elhagytam" őket... vannak szakok amik érdekelnének, társadalommal, emberrel kapcsolatos dolgok...

de mindenképpen anyagi támogatásra lenne szükségem, mert sajnos nincs annyi pénzem. és nem tudom hogy az otthon az egyetem mellett mennyi tudnék dolgozni, hogy abből meg tudnék-e élni..

2015. márc. 30. 19:19
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez belülről biztos nehezebb, mint kívülről, mert innen egyértelmű: Szállj vonatra, buszra, repülőre, gyere haza és mondd: Anya, apa, honvágyam van, nem bírom, segítsetek, találjunk ki valamit, hogy munkám is legyen, meg tanulni is tudjak.


Tudod a szülők úgy vannak összerakva, hogy nem fogják azt mondani, hogy oldd meg! Gyere haza nyugodtan. Tudod, nem te lennél az első, és nem is az utolsó :)

2015. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bence_ ***** válasza:

Ha a szüleidnek is akkora az egoja mint neked akkor lehet alapja a félelmeidnek.

"valahol máshol" miért lenne jobb, ott is te lennél. Ott mi változna?

Magadban kell rendet tenned. Pároddal mi a bajod?

2015. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 FüligJimmy88 ***** válasza:
Való igaz: nem valószínű, hogy a szüleid cserben hagynának, de azért lehetnek kivételek... Szerintem ne dobj el azonnal mindent odakint, beszélj a szüleiddel, hogy nem úgy alakultak a dolgok, hazajönnél, mit szólnak hozzá... Tudom, nehéz belátni, ha hibázunk, de nem árt gyakorolni, mert úgyis millió ilyen eset lesz még. Szóval ha "visszafogadnak", minden patent. Ha meg mégsem, akkor gyűjtögess még pénzt egy darabig (itthon azt úgysem nagyon tudnád), esetleg válts egy olyan munkára, amit szívesebben csinálsz, aztán ha már eléggé megszedted magad, hazajöhetsz, hogy elvégezd az egyetemet. Ráadásul jól fog mutatni az önéletrajzodban a külföldi munkatapasztalat és könnyebben találsz olyan állást, amivel fizetheted az egyetemet. De gyúrhatsz az ösztöndíjra is, akkor legalább kevésbé fogsz kiégni, mert dolgozni és tanulni egyszerre, az azért elég húzós...
2015. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!