Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyek megértő az idegennel...

Legyek megértő az idegennel vagy a szüleimmel?

Figyelt kérdés

20 éve laknak a szüleim ugyanabban a lakásban és a felettük lévő szomszédék is kb annyi éve! Jó szomszédi viszony van köztük, a gyerekeivel régen barátnők voltunk!

Ahogy teltek az évek a családfő alkohol problémákkal szenvedett és többször kísérelt meg öngyilkosságot! Eladósodtak. Amikor tudtak a szüleim támogatták őket hol anyagilag hol pedig bevásáoltak nekik. Egy idő után nem fizették vissza a kölcsönt hanem továbbra is kéregettek, apám megelékelte mert időközben nekünk is nagy szükségünk volt a pénzre, a családfő szó szerint neki támadt apámra össze verekedtek, hogy minden az apám hibája hogy nem ad több pénzt! Itt végleg megszakadt a kapcsolat a családdal. A családfő újra és újra járta a házban a szomszédok pénzért, ha összefutttak apámmal fenyegetőzött(még neki állt feljebb)

Annyi adósságot halmoztak fel hogy végül többszöri próbálkozás után a férfi öngyilkos lett, hátra hagyva a családját a pácban! A hónapban ki lakoltatásra kerül a család a 2 nagyobbik gyerek a párjukhoz menekültek, a kisebbiket anyám befogatta a szobámba és ott él. Néha haza szoktam látogatni 1-2 napra, de így nem tudok! Kirámolták teljesen a szobámat hogy az "új" lánya otthonosabban érezze magát, amit otthon hagytam pár ruhát azt már magának tudja. Dolgozni nem dolgozik, 1 .éves egyetemista a szüleim fizetik az iskolát (és sosem mehettem egyetemre mert nekem nem fizették sosem) hetente jár bulizni anyámék pénzéből! Kirekesztetnek érzem magam mivel én még annak idején ennyit sem kaptam mint ez a lány. Haza egyáltalán nem járok már. Nem szeretném hogy bunkónak tűnjek hogy ennek a lánynak nincs otthona, és én meg jóformán gyűlölöm, de ez sem helyes is! Jogosan vagyok kiakadva vagy legyek megértőbb?


2012. jún. 19. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek alapján úgy tűnik, jogos a felháborodásod.
2012. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a felháborodásod, gondolom a szüleidnek bűntudata van (holott az is jogos volt, hogy nem adtak több pénzt a családnak).


Mi a helyzet a csaj anyjával?

2012. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Basszus ez durva! Én is kiakadnék nagyon...
2012. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A csaj anyja dolgozott egy darabig míg ki nem derült mi van a férjével a főnöke kirúgta. Most összejött egy pasival ő próbálja támogatni őt lelkileg. Mivel a nőnek nincsen érettégije igy nem is biztos hogy fog munkát találni.
2012. jún. 19. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Na jó, de hogyhogy az anyja eltűri, hogy egy idegen etesse, taníttassa a lányát? Nem értem..
2012. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Régen mikor még én is ott laktam több évig a lányok barátnője voltam hol náluk aludtunk hol nálunk. Anyám mindig szerette a 3 lány mindennap együtt játszódtunk egy oviba és egy iskolába jártunk. Anyám minidg is segitő típus volt a hajléktalannak is adott pénzt. A csaj anyja meg addig gondolom a semmiből kezdi újra vagy nem tudom!
2012. jún. 19. 15:08
 7/12 anonim ***** válasza:
És mit takar az, hogy fizetik neki a sulit? Költségtérítésesre jár?
2012. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Állítólag a 1. féléve trimesztere nem tudom hogy nevezik nem lett jó és a 2. fizetni kell, nem tudom ez egyemetnél hogy működik.
2012. jún. 19. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy szemeszter tandíja több, mint százezer forint, nem hiszem, hogy ezt kifizetik neki, hisz mint írtad, őket sem veti fel a pénz.


Te hány éves vagy?

2012. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
25 vagyok. Anyám mondta hogy azt hogyfizetnie kell
2012. jún. 19. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!