Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt csináljak most a szüleimmeL?

MIt csináljak most a szüleimmeL?

Figyelt kérdés
Naponta elszívnak vagy 40 szál cigit és 19 éves fiú vagyok, életembe még egy szál cigit sem szívatm el, panelban lakunk és most már a szobában is dohányoznak, többször megkérem MINDIg őket hogy hagyják abba mert az én egészségem megy tönkre, de nem, és mindig az a válaszuk: hogy ez a lakás a miénk azt csinálunk amit akarunk. Főzés közben, konyhában, nappaliban, állandóan mind a ketten dohányoznak 10 percenként. ÉS én szívom meg, aki még soha életében nem cigizett? Ez szerintem igazságtalan.
2012. jún. 15. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igazad van, de sajnos megszoksz vagy megszöksz. 19 évesen már nem tarthatnak otthon erőszakkal. Vagy elköltözöl, vagy eltűröd.
2012. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni, úgy hogy még munkám sincsen, pedig megtenném.
2012. jún. 15. 18:11
 3/10 anonim válasza:
48%
Költözz akkor az egyik rokonodhoz, aki vállalja, hogy eltart és nem cigizik.
2012. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Kérj tőlük néha 1-1 szál cigit.Ha megkérdezik hogy miért mond azt hogy megkívántad a sok füstszívás után.Szívj el előttük 3-4szálat utána meg csak vegyél ki a dobozból mikor nem látják és rakd el.Ezután pedig várj türelemmel:)
2012. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Én azzal próbálkoznék, ami nem könnyű, főleg, hogy már valószínűleg nem kicsit eleged van belőlük...


De az az lenne, hogy megkéred, hogy üljetek le hárman együtt, és elmondod, hogy nem bírod tovább. (gondolom erre már sor került más formában, de az egy jó fegyver, ha látják, hogy nem "dacból", "gőgből" beszélsz, amit "lerázhatnak", hanem nagyon komolyan, és odáig is elmész, hogy leüljetek. Kérd nagyon SZÉPEN. Mégis csak a gyerekük vagy, ha szeretnek, akkor megteszik, hogy nem a lakásban gyújtanak rá.


Ha nem képesek rá, akkor szerintem egy rokont kéne keresned, akinek elmagyarázod a problémát. Olyannal kellene kezdened, akinek van hatása a szüleidre. Ilyen lehet nagyszülő, a te keresztszüleid, stb... te tudod, kire hallgatnának.


Ha ez a lépés sem működik, akkor próbálj elköltözni más rokonhoz. Biztos van aki eltart, ha cserébe hajlandó vagy pl. segíteni a házimunkába, stb...



Ha a fenti megoldások közül egyik sem működik, akkor az szomorú dolog, és őszintén sajnálom, hogy ilyen megeshet a világban. Azonban biztos vagyok afelől, hogy egy nap majd, mikor neked lesznek gyerekeid, te jó példát fogsz mutatni és soha nem lépsz arra az útra, amit a szüleid tettek. Néha egy ilyen fontos leckének ilyen nagy ára van. Pár év múlva akkor is megszabadulhatsz tőlük, most már a nagybetűs élet küszöbén vagy. Egy nap majd a saját lakásodban leszel és ha rá mernek gyújtani a te lakásodban, kitilthatod őket onnan, vagy eleve oda sem fogod őket hívni. Akkor majd hidd el, sajnálni fogják. Sajnos sok mai felnőtt tesz arra, mi tetszik a gyereknek és mi nem.


Azért remélem, a fenti megoldások közül valamelyiknek lehet sikere.

2012. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shaddark ***** válasza:
86%

Szerintem próbálj kompromisszumos megoldásra jutni.

Legyen olyan helyiség ahol dohányozhatnak, és olyan ahol nem.

Mondjuk a konyhában amúgy se árt hanyagolni, nem tudom milyen a hamus leves de nem lehet túl étvágygerjesztő :)

Én dohányzom, bár már elektromosat szívok, abban nincs csak nikotin. Amíg analógot szívtam kimentem az erkélyre.

De ha erre nem tudod rávenni őket (mondjuk télen még megértem de meleg van most, jó az erkélyen) akkor legyen nekik egy szoba ahol tv is van és aa többi helyiségben vedd rá őket hogyy ne szívják. Ha leülsz beszélgetni velük, nem "leba...od" őket akkor valószínűleg kivitelezhető.

2012. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

"bár már elektromosat szívok, abban nincs csak nikotin. Amíg analógot szívtam kimentem az erkélyre." DDDDDDDDDDDDDD ANALÓGOT, beszarok:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ez nagyon jópofa volt!!

2012. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Shaddark ***** válasza:

Hát, az ecigisek így hívják :)

Mentségemre szolgáljon hogy én csak átvettem...

Bár én is furáltam eleinte a hagyományos füstrudat így hívni de megtettszett D

[link]

2012. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Már a cigi is digitális... :)
2012. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shaddark ***** válasza:

Végül is igen, :) Egy digi árakmkör szíbályozza meddig ad áramot, milyen feszültségen...

Fejlődik a világ D De ez legalább nem árt senkinek rajtam kívül, és én is csak nikotint kapok 1000 káros anyag helyett...

2012. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!