Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el tőlem a...

Jogosan várja el tőlem a párom, hogy vesszek össze a szüleimmel?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt a párommal,a szüleim ezt eleinte ellenezték,de később beletörődtek.2 éve együtt is élünk,de azóta soha nem kérdezték meg,hogy kell-e nekünk a ház körül segíteni valamit,engem szeretnek nagyon és velem foglalkoznak,de KETTŐNKKEL egyáltalán nem.Még most sem, hogy házfelújításba kezdtünk és gyermekünk is lesz.A párom ezért nagyon neheztel rájuk(persze én is)és elvárja tőlem, hogy kikeljek magamból, a fejükhöz vágjam, hogy miért ilyenek és vesszek össze velük.Ezen vesztünk össze nagyon csúnyán.Én is neheztelek rájuk,de én nem akarok ezen vitatkozni,ha maguktól nem jut eszükbe én nem erőltetem,olyanok amilyenek, majd meglátjuk milyenek lesznek az unokával, aztán eldől,hogy milyenné válik a kapcsolatunk.Vagy jogosan várja el tőlem a párom,hogy vonjam őket kérdőre,akár vesszek is velük össze,mikor távol áll tőlem ez a dolog?

2012. jún. 6. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem jogos.

És a segítség elvárása sem jogos. Felnőtt emberek vagytok ,csak olyat szabad bevállalni amit véghez tudtok vinni önerőből.

2012. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Soha senki sem követelheti a másiktól hogy hogy viszonyul az emberekhez főleg a szüleihez....


(lehet hogy a szüleid pont ezért féltenek...)

2012. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
NEEEEEEE! Valahol érthetö a párod féltékenysége de semmikép se vessz ösze a szüleiddel emiatt! Rájuk akkor is számithatsz amikor párodra nem! ebbe sajnos mindkét félnek bele kell törödni föleg mivel hogy ygerek is lesz! Nem kell nekik egymással komunikálni és kész! Viszont a szüleidnek megemlitheted a neheztelésedet!
2012. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Mia_may válasza:
79%
Nem várhatja el egyáltalán!! Ha elég felnőtt vagy ahhoz , hogy gyermeket vállalj , és külön élj a pároddal akkor tudhatod , hogy nem várhatjátok el a szüleidtől,hogy segítsenek , hiszen most már ez a TE életed , de gondolom , hogy ha kérnétek segítséget biztosan segítenének! A párod nem jogosan kéri , hogy vessz velük össze , hiszen nem hordtak le mindennek nem bántottak titeket gondolom .
2012. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Azt jogosan várja el, hogy kiállj kettőtökért, és ha ez veszekedésbe torkollik akkor ezt vállald! Nem hiszem hogy direkt össze akar velük veszejteni, csak jó lenne ha érezné, hogy mellette állsz. Amúgy meg üljetek le beszélgetni a szülőkkel, hogy ha téged szeretnek, akkor próbáljanak meg miattad normálisabban viselkedni a pároddal, mert a jelenlegi helyzettel téged bántanak, pedig ha szeretnek, akkor nem így kéne tenniük. Próbáld meg legalább, és akkor a párod is megnyugszik, meg lehet hogy a helyzet is oldódik.
2012. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A másik dolog,hogy ők már egy éve nem is találkoztak,mert párom más dolog miatt is haragszik rájuk(vagyis a lényege nagyjából ez)azóta anyám el is akart jönni hozzánk, de ő kijelentette,hogy ide ne jöjjön,meg kérdeztem is, hogy elhívjam-e apámat segíteni valamit(ha konkrét céllal kérném,gondolom, hogy eljönne)azt mondta, hogy el ne hívjam.Inkább az a baja, hogy nem állandóan a kapcsolatunk körül forog a beszélgetés, nem túl gyakran kérdeznek a párom felől,meg anyagilag nem tudnak segíteni.De erről is beszéltem már a szüleimmel, én nem akarok semmit erőltetni..miért nem tudja ezt megérteni?
2012. jún. 6. 17:03
 7/20 A kérdező kommentje:
Meg állandóan azt vágja a fejemhez,hogy én milyen "anyás" vagyok, csak azért mert adok a véleményükre és nem veszekszek velük, de ez nem azt jelenti, hogy azt csinálom, amit ők mondanak.Ő sokkal erélyesebb, nagyobb szájú, de muszáj nekem is ilyennek lennem?
2012. jún. 6. 17:05
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj de a párod 1 bunkó.

1. Ha külön költöztetek akkor már nem várhatja el egyikőtök sem h segítsenek a szülők.

2. Ha oda sem engedi őket akkor hogy segítsenek. Oda nem mehetnek de a pénzük kéne mi?

3. Nem jogosan várja el, mert lehet saját véleményed és nem az övő miatt kell velük összeveszni.

Azzal cseszeget h azt csinálod amit a szüleid mondanak közben meg álvárja h neki 1 szavára ugorj és vágd el magad a családodtól. Nevetséges. Egyáltalán hogy költözhettél össze egy ilyen emberrel??

2012. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom meg volt az oka,hogy miért ellenezték a kapcsolatotokat.Ti ezzel nem foglalkoztatok,te kitartottál mellette,így a szülők úgy látták jónak,ha levegőnek nézik.Veled gondolom próbálnak kapcsolatban maradni,de ha te ennyire nem állsz ki értük,akkor hamarosan ennek is vége lesz.Miért engeded,hogy eltiltson tőlük és ne engedje a KÖZÖS otthonotokba a szüleidet? Nem kell ennyire megalázkodni egyik férfinek sem. 7 év alatt megtanulhattad volna kezelni őt,hogy hogy lehet vele normális életet kialakítani.Ha ez eddig nem sikerült,akkor hiba volt még jobban összekötni az életeteket egy babával. El leszel szigetelve és ezt te hagyod.
2012. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%
5-ösnek adok igazat, nem hiszem, ogy össze akar veszejteni a családoddal, ő csak tisztázni akarja a dolgokat, és mivel látja, hogy így csak lngyos víz van, senki sem változik, így érthetően zavarja, hogy nem tudja hányadán álltok. És szerintem is szeretné, ha kiállnál mellette, lehet, hogy pont ezt nem érzi nálad. Szerintem csak jót akar.
2012. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!