Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el tőlem a...

Jogosan várja el tőlem a párom, hogy vesszek össze a szüleimmel?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt a párommal,a szüleim ezt eleinte ellenezték,de később beletörődtek.2 éve együtt is élünk,de azóta soha nem kérdezték meg,hogy kell-e nekünk a ház körül segíteni valamit,engem szeretnek nagyon és velem foglalkoznak,de KETTŐNKKEL egyáltalán nem.Még most sem, hogy házfelújításba kezdtünk és gyermekünk is lesz.A párom ezért nagyon neheztel rájuk(persze én is)és elvárja tőlem, hogy kikeljek magamból, a fejükhöz vágjam, hogy miért ilyenek és vesszek össze velük.Ezen vesztünk össze nagyon csúnyán.Én is neheztelek rájuk,de én nem akarok ezen vitatkozni,ha maguktól nem jut eszükbe én nem erőltetem,olyanok amilyenek, majd meglátjuk milyenek lesznek az unokával, aztán eldől,hogy milyenné válik a kapcsolatunk.Vagy jogosan várja el tőlem a párom,hogy vonjam őket kérdőre,akár vesszek is velük össze,mikor távol áll tőlem ez a dolog?

2012. jún. 6. 16:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jót akar,de már annyiszor beszéltem a szüleimmel is arról, hogy miért nem próbálják meg normalizálni a kapcsolatot, azt mondták, hogy ők mindenre nyitottak, de nem fognak erőszakoskodni, hogy már pedig beszéljenek egymással.Nem erőltethetem egyikőjükre se, hogy kezdeményezzen, akkor mit lehet tenni?
2012. jún. 6. 20:03
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Kellene egy beszélgetés 4-esben a szüleiddel, hogy mi is valójában a problémájuk. Viszont azt nem várhatod el, hogy mindenben segítsenek (pl. házfelújítás, még akkor se, ha apukád pl. villanyszerelő), ahogy a párod se várhatja el, hogy vessz össze a szüleiddel. Valamiért pikkelnek a párodra, ezt kéne megbeszélni. 24N
2012. jún. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Minden hozzászólónak igaza van valamilyen szinten, viszont szinte mindenki azt írta, hogy a szülőktől nem várható el, hogy segítsenek.De miért is nem?Oké, anyagilag nem, meg nyilván nem arra számítunk, hogy majd ezt-meg azt megcsinálják.De ha erejük, idejük, energiájuk és kedvük engedi, akkor miért ne lehetne elvárható?Szerintem aki gyermeket vállal, nem csak gyermekkorig tervezi a szülői kapcsolatot.Én úgy gondolom, ha engem megkér majd a felnőtt gyerekem valamire, és valamilyen okból nem teszem meg, pedig megtehetném,inkább szégyellném magam, mint hogy azt mondanám neki, hogy nem várhatod el tőlem, hogy segítsek.
2012. jún. 7. 05:37
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem várhatod el mert elköltöztél és innenstől nem az ő felelősségük h terelgessék az életed. Ha maguktól nem ajánlják fel a segítségüket, akkor nincs jogod se neked sem a párodnak megharagudni ha nem mennek csak úgy v nem ugranak első szóra segíteni. Tudtad te mikor elköltöztél h mit jelent az ÖNÁLLÓ élet????

Én meg elmondanám ha a gyermekem párja nem engedné h elmenjek hozzájuk (főleg h így csak pénz kellhet neki), a gyermekem meg nem állna ki értem, akkor nem akarnék neki segíteni. Szégyen nem szégyen nem fogom az ermet és a pénzemet olyanra pazarolni akit felneveltem és le sem sz. a fejemet.

2012. jún. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha akarnak segíthetnek, ha akarod megkérheted őket. De NEM VÁRHATOD EL. Tudod mit jelent az h elvárom?? Azt h márpedig neki segítenie kell akkor is meg azért is. Szinte egy követelés. És ez jött le az írásodból is, h már pedig nekik ezt kell tenniük. Ha annyira a gyerekük akarsz lenni akkor vagy állj ki értük normálisan v menj haza. Nekem a pofámról leégne a bőr ha elvárnám h segítsenek a szüleim. Ha adtak megköszöntem de soha nem követeltem.
2012. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Elvárni...fura szó.Ők pedig elvárhatnák,hogy eddig ők neveltek,segítettek,most te jössz.Segíts nekik,nyisd rájuk az ajtót és főleg ne tiltsd ki őket az otthonodból.Ez egy kölcsönös dolog.Nem csak nekik vannak kötelességeik,hanem neked is.Ha a gyerekem elköltözne,aztán úgy ugrálna,ahogy a párja fütyül és ezért én nem mehetnék hozzájuk,akkor jogosan gondolnám, hogy sem a pénzem,sem a segítségem nem kell,hiszen nem akarnak tudomás venni rólam.Vagy mégis? Ha baj van mehet,ha segítség,pénz kell,mehet,mert elvárható,egyéb esetben pedig maradjon otthon,mert haragszom rád van?Szállj már magadba egy kicsit!
2012. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem egészen ez a helyzet de mindegy.Én nagyon is jóban vagyok a szüleimmel és kiállok értük.Az elvárni tényleg furcsa szó,én kicsit mást értek alatta.Elfogadom a helyzetet, ezért is nem emlegetem a témát gyakran,nem veszekszek velük emiatt.De az hogy ti úgy gondoljátok, hogy a szülők ne álljanak ki a felnőtt gyerekük mellett, az titeket minősít.Még egyszer hangsúlyoznám, hogy én egyébként nagyon is jó kapcsolatban vagyok a szüleimmel.
2012. jún. 7. 14:20
 18/20 anonim ***** válasza:
Én mióta leköltöztem otthonról, inkább én segítek a saját szüleimnek... No nem anyagilag, hanem pl. lenyírom a füvet, kapálgatok a kiskertben, nagytakarításnál lemosom az ablakokat, hogy ne az 55 éves anyám bénázzon a létrán... Max gyerekfelügyeletre kérem meg őket, de azt meg boldogan vállalják. Eszembe se jutna megkérni apukámat (nagyon szépen hegeszt meg úgy kb. minden ház körüli dologhoz ért), hogy pl. csináljon nekem egy kerítést... Mert tudom, hogy a szabadidejében bármennyire is szeret, nem akar ezzel foglalkozni. Helyette megkérdezem, hogy ő milyen anyagból csinálná, honnan lehet beszerezni, hogy kell, szépen elmondja, aztán elbénázunk ketten. Elvégre elköltöztem, nem?! Persze vannak szülők, rokonok, akik mindenbe beleütik az orrodat "segítenek", csesztetnek, hogy ne úgy csináld, nem lesz jó, csak elrontod, stb... Nekem az ilyen nem hiányzik. Apukám mindig megdicséri, hogy milyen szépet csináltunk, a párommal ketten. És most lényegtelen, hogy nem olyan, mintha ő csinálta volna, valahol el kell kezdeni. Sajnos nem lesz mindig apukám, hogy segítsen. 24N
2012. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"De az hogy ti úgy gondoljátok, hogy a szülők ne álljanak ki a felnőtt gyerekük mellett" Ezt egyikünk sem mondta. Csak azt mondtuk h elvárni nem lehet semmit. És ez nem egy olyan szó h te így én meg úgy értem. Ez azt jelenti h kutya kötelessége h szó nélkül mindent megtegyen. Tudod ez nem így működik, de nem tom hányszor kell a szádba rágni a dolgokat mert sztem tök érthetően le lett írva. adhatnak, segíthenek, de te NEM VÁRHATSZ EL SEMMMIT.

Én örülök ha segítenek és megköszönöm de soha semmit nem várnék el tőlük.

De úgy látom te teljesen bele vagy buzulva a bunkó pasidba és nem fogod fel h nem a szüleid a rosszak

2012. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

OFF:

mennyi őstulok van itt, te jó ég! miért nem lehet normális, emberi hangon véleményt nyilvánítani? miért kell mindig ilyen lekezelő stílusban írni, ha nem ért egyet az ember valakivel? ti is magatokba szállhatnátok... (akinek nem inge, ne vegye magára, értelemszerűen)

2012. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!