Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesek neketek hanykor...

15 évesek neketek hanykor kell lefeküdni?

Figyelt kérdés
egy felmérést végzek mert meg szeretném győzni az apumat valamiről es ez mar eleg régota vita rtéma köztünk ugyhogy kerlek sokan valaszoljatok.
2015. márc. 28. 08:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
10:14-es le lett pontozva, pedig igaza van, mióta dolgozom nincs hajnalig tartó gépezés meg facebook :D
2015. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Utoljára talán 10 évesen küldtek konkrétan ágyba. Akkoriban olyan 9-10 körül mentem aludni. Szerintem olyan 14 éves korom óta nem volt, hogy éjfélnél előbb aludni mentem volna, max. csak akkor, ha nagyon álmos voltam. Amikor meg egyetemista lettem, teljesen felborult az egész: volt, hogy le se feküdtem aludni vizsga miatt egész éjjel, azt másnap pótoltam vizsga után napközben. Most felnőtt koromban is néha előfordul, hogy 2-3 órát sikerül csak éjjel aludni, sok a dolgom.
2015. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam is most 15, 11-re ágyban kell lennie,ergo ne akkor álljon neki fogat mosni, ágyazni... Így jó 20 perccel előtte befejezi amit csinál és készülődik fekvéshez. Hozzáteszem, hogy az iskola ahova jár, itt van a szánkban, így negyed 8-kor kel reggel, nem egy tökölős típus, mosakszik, bekap valamit és indul. Hozzáteszem ez csak akkor él, ha nincs valamilyen rendkívüli program reggel, esetleg nulladik óra. Hétvégén a nagyanyjánál van, de éjfél utánig ott sem lehet fenn péntek, szombaton sem, reggel viszont nála sokáig alhat, itthon rászabadulna az öccse már 6 órakor. A tinédzserek alvásigénye megváltozik egy picit, ennek utána tudsz olvasni, amint elmúlik ez a korszak, megint többet alszanak. Evvel együtt úgy gondolom, azért az a 8 óra minimum legyen meg, de nyilván eltérőek a szükségletek itt is, mint minden területen. A szüleid ismernek, ahogy Te is magadat, együtt nyilván eldönthetitek, hogy mennyi a Neked szükséges. Szerintem annak sincs sok értelme, ha valakit idejekorán ágyba zavarnak és utána órákig forgolódik, ahogy nem tűrném meg a hajnalig tartó gépezést és egyebeket sem. Nálunk is azért alakult ki így, mert tapasztalati úton kiderítettük, hogy ez az a 8 óra Neki, ami tökéletesen elegendő ahhoz, hogy kipihent legyen, frissen kel minden reggel. Ha egyszer is észrevenném , hogy kialvatlan, nyilván "bekeményítenék" az Ő érdekében. Én ennyi idősen 6-7 órát aludtam, Anyum megőrült tőle, de ez nálunk genetikailag kódolt, később valamivel többet, jelenleg(40 évesen) mindössze 4-5 órákat alszom. Ki lehet alakítani a józan ész határain belül egy mindenkinek megfelelő rendszert szerintem. Ők nyilván jót akarnak, ami lehet nem egyezik az igényeiddel. Sok sikert!
2015. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

úgy emlékszem 9-kor, de nem volt belőle különösebb vita, mert így legalább mindig kialudtam magam

most 18 éves vagyok és 11-kor az esetek többségében (péntek, szombat estét most nem számolom) már alszok és 6-kor kelek

2015. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

15 évesen akkor feküdtem le, amikor akartam.

Ez kb 11 és 1 óra között volt.

2015. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nincs megszabva, ha késő éjjel észreveszik, hogy még ébren vagyok, megjegyzik, hogy aludni kéne és ennyi.

Amúgy 10 és 11 között szoktam lefeküdni.

2015. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem volt megszabva, de reggel hétkor fel kellett kelnem mert dolog volt. Szóval kizárólag magammal toltam ki, ha nem feküdtem le időben.

Viszont se tévé se számítógép nem volt a szobámban, és miután apám lefeküdt kilenckor, kuss volt mindenkinek. Így általában valamelyik könyvemmel a képemen szunyáltam.

2015. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

már idősebb vagyok, de 15 éves koromban már nem volt megszabva, hogy mikor feküdjek le aludni. (kb 12 éves koromig volt csak, hogy 10kor legkésőbb menjek aludni..) többnyire éjfél körül feküdtem le, és fél 1-1 körül aludtam el, ez most is így van még. ha suli/munka van, nekem kényelmesebb a kevés alvás, mintha 8 órát aludnék.. minden szülő más persze, de én örülök, hogy nem akarták itthon rámerőltetni, hogy mikor feküdjek le, mindenkinek más a ritmusa, valakinek kell a sok alvás, valakinek nem.

20L

2015. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nekem sem mondják meg, max megjegyzik, hogy kéne aludjak. Legtöbbször 11 fele szoktam lefeküdni, de van egy-egy "KIVÉTELES" eset, hogy fent maradok 2-ig is.. de ugyanúgy fel tudok kelni reggel 6:45-kor. Sőt .. talán még "fittebb" is vagyok:)) Furán működöm :)))

+ én legtöbbször délután alszom 1 órát.:)

15/L

2015. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 mi a fene ***** válasza:
régen voltam 15, nekünk akkor még tv-nk se volt. nem szóltak bele a szüleim, de 10 óra körül lefeküdtem, addig tanultam , reggel negyed hétkor a vonaton kellett lenni.
2015. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!