Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert itelik el sokan az...

Miert itelik el sokan az orokbeado anyat?

Figyelt kérdés

Emberszamba sem veszik, az orokbeadott gyermek is inkabb megveti.

Szerintem ez elszomorito, foleg ha egy normalis norol beszelunk, nem pedig egy lecsuszott alkoholistarol.



2015. márc. 25. 15:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
18%
Ítéljetek el (bár nem értem, hogy ezt miért tennétek), de soha-soha nem adnám örökbe a gyerekem. Megszenvedtem érte, a vérem, az életem, nem válnék meg tőle soha. És felfogni sem tudom, hogy egy "normális" nő miért is tenne ilyet. Már ha valóban normális.
2015. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

A " normalis" -at azert hangsulyoztam annyira, hogy ne a drogos, alkoholista, agressziv noket hozzatok fel(hanem pl.:fiatalkorura, tobb gyerekes anyara, szegeny, rossz korulmenyek kozott elo nokre gondoljatok)

Oke, te nem tenned. Grat! De aki ehhez folyamodik, miert iteled el? Teged megnyugtatna az a tudat, hogy vki megtartja a gyereket, sz.r korulmenyek kozott?

Bar ezek szerint igen. + Eleg szanalmas egy masik ember felett itelet mondani, csak azert mert maskepp cselekedett az elvartakhoz kepest.

2015. márc. 26. 10:36
 23/34 hosszúhajú ***** válasza:
12%

nekem egy dolog szúr szemet az örökbe adónál és erre nem mentség az anyagi helyzet, sem semmi más. Az óvszer. Miért nem használ????????????

persze ha nemi erőszak, lukas óvszer,...- akkor egyértelműen más a helyzet!!!!!!!!!!!

2015. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem mentség, de nem is mondhatod azt valakinek, hogy mivel te nem használtál óvszert, fel kell nevelned a gyereket. Mert ezzel megint nem a gyerek az első.


Valamiért még a szentfazekaknak is fontosabb, hogy a nő büntetve legyen, minthogy a gyereknek jó élete legyen. A gyerek le van szarva.


Amikor meg valaki jön a kérdéssel, hogy el akarja vetetni a gyerekét, mindenki sápítozik, hogy inkább adja örökbe.

2015. márc. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 hosszúhajú ***** válasza:
0%
szerintem is a gyerek az első. én nem erről, nem az anya elítélésével kapcsolatban írtam.
2015. márc. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindenki olyan tökéletes lenne, mint az ítélkezők elvárnák, bizony sanyarú sors várna a meddő párokra, de a rossz helyre születő gyerekekre is... Az örökbefogadás egy nagyon jó dolog, hiszen mindegyik fél megoldást kap a problémájára. Amióta az ember közösségekben él, létezik örökbe adás, örökbefogadás, mert egyszerűen szükség van rá.
2015. márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem az általad elképzelt szituáció nem létezik, kérdező. Olyan nincs, hogy normális a nő, de örökbeadja. Az nem normális. Ha csóró, akkor miért nem védekezett, ha sok gyereke van, akkor miért vállalt be még egyet...

Túlzás nélkül jelentem ki, hogy 1 milliárdból talán 1 ilyen eset van, és biztos vagyok benne, hogy azt a nőt senki nem ítéli el.

2015. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 hosszúhajú ***** válasza:
35%
26 - csak az a baj, hogy a legtöbb nem családokban, hanem intézetben nő fel. nagy a "túltermelés", vagy sokan a nagyobb gyereket már nem tartják megfelelőnek.
2015. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
77%

Micsoda vita lett itt.

Második válaszoló vagyok. A páromat is és engem is örökbe fogadtak, úgy írtam azt a választ. Egyikünk sem ismeri az igazi szüleit. Mindketten jó helyre kerültünk (csak én rossz szülőkhöz), egyikünk sem haragszik az ismeretlen szülő(k) re, mivel nem tudjuk, hogy mi volt az okuk az örökbeadásra, nem ismerjük a körülményeket, még a nevüket sem tudjuk, ezért nem is ítélkezünk. Nem tudjuk megérteni azokat az embereket, akiknek még csak részük sem volt ilyesmiben, de ennyire felháborodva elítélik a dolgot. Az emberek abba szeretnek a legjobban, fennhangon beleszólni, amiről halvány lila fingjuk sincsen. Csak Magyarországon megy ez így? (Eddig úgí tűnik.) :(

2015. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
31%
A csecsemők örökbefogadására évekig várnak a szülők. Valóban, nagyobb gyereket kevésbé fogadnak örökbe, de ez sokszor a szülőn is múlik. Ha csak nevelésre adja be a gyereket, de nem mond le róla, ha ír neki évi egy levelet, már nem adhatják örökbe, csak nevelőszülőkhöz ideiglenesen. Az intézeti gyerekek jó része ezért nem kerül végleges családba. :( Ha valaki egy újszülöttről azonnal lemond (pl. beteszi egy anonim inkubátorba), egy héten belül már a végleges családja gondozza a kicsit!
2015. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!