Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert itelik el sokan az...

Miert itelik el sokan az orokbeado anyat?

Figyelt kérdés

Emberszamba sem veszik, az orokbeadott gyermek is inkabb megveti.

Szerintem ez elszomorito, foleg ha egy normalis norol beszelunk, nem pedig egy lecsuszott alkoholistarol.



2015. márc. 25. 15:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

nagyon megbántottak?


szerintem csak "távolból" vetik meg az ilyeneket.ha ismerőssel történik,sokkal megértőbbek,ha ismerik a szituációt.

2015. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert az emberek (tak) szeretik elítélni azt, aminek nem ismerik a potos részleteit/okait.

Eszükbe sem jut belegondolni, hogy miért történt az örökbeadás (pl. magát alkalmatlannak érző, anyagi gondokkal küzdő, időhiányos, stb. stb. szülő). Egyből az jut eszükbe, hogy "milyen szívtelen, aki megválik a gyerekétől", pedig a megválás majdnem minden esetben a gyerek érdekeit szolgálja. Én személy szerint csak tisztelni tudom az ilyen szülőket, hogy saját érzéseiket figyelmen kívül hagyva akarják a legjobbat a gyermek számára.

2015. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Mert az emberek imádnak másokon csámcsogni...

Ha elvetette volna azért bántanák, ha megtartja és nyomorban neveli, vagy nem foglalkozik vele akkor meg azért. Itt nincsen jó válasz.

2015. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Trafó1 ***** válasza:
20%

Mert az örökbe adó valamit nagyon elcseszett ha idáig jutott.

Egy gyermeknek óriási trauma az örökbe adás, mindent elveszít, még ha rossz volt akkor is, neki az volt az élete az édesanyja stb

Soha nem adnám örökbe a gyermekeim csak ha meghaltam.

2015. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
12%
Normális nő, ahogy írod, nem adja örökbe a gyerekét. Inkább meghal és éhezik, de nem adja.
2015. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok erintett egyik oldalrol sem. Csak ,mint kivulallonak, egyszeruen nehez felfognom, hogy miert kell ennyire eloiteletesnek lenni, egy orokbeadoval szemben. Nem eleg a gyermektol valo elszakadas, de meg a tarsadalom altal keltett buntudatot es megvetest is el kell viselni.
2015. márc. 25. 15:32
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

"Inkább meghal és éhezik, de nem adja."

Te amúgy elolvasod amit írsz? Mert ez esetben az eredmény ugyan az, csak előtte a gyerek még évekig szenved, nélkülöz, nyomorog... Ez egyszerűen színtiszta önzés lenne.

2015. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ez hulyeseg.

Pl.:Ha maga mellett tartja a nyomorban, a lehetosegek hianyaban akkor jobb es becsulendobb ember?

Egy gyereket nem csak megszulni kell, hanem felnevelni is.

2015. márc. 25. 15:35
 9/34 anonim válasza:
95%
Mi örökbefogadásra várunk és volt a tegyesznél 2 napos "tanfolyam", amit kötelező minden örökbefogadónak meghallgatni. Ott jöttem rá, hogy azok az emberek is elítélik az örökbeadót, akiknek csak így lehet gyermekük. Hallani sem akartak olyan megoldásról, hogy a későbbiekben fényképet küldjenek a gyermekről és olyan lekezelően beszéltek a szülőanyákról. Pedig a pszichológus hölgy felrajzolta a háromszöget, amiben szerepelt az örökbeadó, az örökbefogadó és a gyermek is... mert bármilyen tagadásban is élnek egyesek, a gyermeknek valaki más adott életet, ezt el kell fogadni. Tisztelni kell a döntését, mert a nehezebb utat választotta és nem pl. az abortuszt. Mi pedig, akik örökbe fogadunk így leszünk család, a szülőanya nélkül ez lehetetlen lenne...
2015. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hat igen, elkeserito. Gondolom a jovendoveli gyerekeiket is ilyen mentalitassal fogjak nevelni...hmm.
2015. márc. 25. 16:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!