Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnatok esélyt az orokbeado...

Adnatok esélyt az orokbeado anyának hogy megismerjen?

Figyelt kérdés
Ha magától keresne fel, mert megbánta az orokbeadast és egy megtört ember lett. Vagy az örökbefogadó anyara tekintettel nem talalkoznatok vele. A lány már nagykorú, dolgozó felnőtt, és igazából szimpatikus a nő neki.
2015. jan. 31. 18:03
1 2 3
 1/21 krisztián1234567 válasza:
44%
Én,személy szerint adnék esélyt,így megtudhatja hogy miért adta örökbe stb.szóval drukkolok!!!
2015. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Én asnék. Főleg, ha semmit nem tudok az örökbe adás körülményeiről, mi kényszerítette erre a lépésre.

Én azt gondolom, hogy ez életen át fájó pont egy embernek, ha nem a szülőanyja nevelte fel. Teljesen természetes, hogy ismerni szeretné. Sőt, én nem hinnék senkinek, bármit is mondtak az okokról, magam akarnám megismerni, megérteni.

2015. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Adnék esélyt. Az örökbefogadó anyának szerintem ezt meg kellene értenie. Hiszen amikor örökbefogadta a lányt, el kellett, hogy fogadja a tényt, miszerint van egy biológiai anya is, akire bármikor kíváncsi lehet a lány.

Egyébként hatalmas tettet vitt véghez a biológiai anya, hogy felismerve helyzetét otthon keresett a babájának :(

2015. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
44%
Adnék esélyt!
2015. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Én sem gyűlölném csak azért, mert örökbe adott. Még mindig nemet mondhatok neki, ha kiderülne, hogy nem kellettem, amíg gondoskodni kellett rólam, de hirtelen kellek, amikor én segíthetek rajta.
2015. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Adnék esélyt. Sok éve cipeli ezt a terhét. Nagyon rossz lehet neki. Ha látja hogy szép életet, jó emberek közt biztosított ezzel a tettével akkor lehet hogy meg tud magának bocsájtani. Amíg arctalanok élete drámájának legfontosabb szereplői csak még nehezebb neki.

Lehet hogy a lánynak is jól jönne ha a gyökereivel tisztában lenne. Tudná honnan jött és ha ne adj isten hasonló problémája adódna, tudná hogy ez csak egy lélekszinten belé ivódott anyai minta amit nem kell követnie.

2015. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem ertem miert lettek lepontozva a valaszadok...

Eleve itt nem egy alkoholista, eroszakos norol van szo, hanem egy olyan megtort szemelyrol, aki ezek szerint,anno vmilyen okbol, de szomoruan megvalt a gyermeketol. Lehet fiatal volt, szegeny vagy csak annyira kilatastalan volt a helyzete, hogy nem latott mas kiutat, csak az orokbeadast. Ezzel eselyt adva egy csaladnak, es mellesleg a lanynak.

Nem kell szeretni, meg kapcsolatot tartani vele de azert egy kis tiszteletet megerdemel(es ugye bar, hogy elmondja a mierteket) mert donthetett volna maskepp is...ami nem biztos, hogy feltetlenul jo lett volna.

2015. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, miért adott örökbe. Ha azért, mert csak így tudott nekem normális életet biztosítani, akkor adnék. Ha csak azért, mert nem volt kedve szaros pelenkát cserélni és gyereket nevelni, akkor én se lennék kíváncsi rá, mint ahogy anno ő sem volt rám. Szerintem az örökbefogadó anya ezt megérti, az igazi, nagybetűs ANYA úgy is ő marad (persze erről biztosítanám is), szülni majdnem mindenki tud, felnevelni nehezebb...
2015. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Találkoznék vele. Adnék neki esélyt. Számodra az igazi anyuka úgyis az, aki örökbe fogadott, jól gondolom? Hisz ő volt melletted mindig is. Szerintem a biológia anyukáddal is kialakíthatsz egy bizalmas kapcsolatot, lehettek nagyon szoros barátnők, de ehhez úgyis idő kell.
2015. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Én találkoznék vele. Attól, hogy ti felveszitek a kapcsolatot, az örökbefogadó anyuka érdeme nem lenne kisebb. Ő nevelt fel, őt szólítod anyának, a biológiai anyukád szerintem leginkább jó barátnő, vagy új családtag szerepét töltené be. Az anyukád nem ő lesz.

Ezt viszont mindenképpen tisztáznám az igazi, örökbefogadó anyukával is. Elmondanám neki, hogy szeretném megismerni a gyökereimet, az örökbefogadás okát, és jó érzés tudni, hogy mégsem dobtak el régen csak úgy. De ez az iránta való érzéseimen ez mit sem változtat.

2015. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!