Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arrol ha valaki...

Mit gondoltok arrol ha valaki meg akarja keresni az orokbeado szulot azert hogy valaszt kapjon a kerdeseire?

Figyelt kérdés
Az egyik baratomrol van szo. Megtudta hogy ki a verszerinti anya.Annak ellenere hogy orokbefogadtak eleg serult ember lett ugy erzi sehova sem tartozik. Kulonosen az esik neki rosszul hogy a verszerinti anyjanak ket gyereke van es ot meg eldobta. Ti mit gondoltok hogy lehet segiteni egy ilyen nehez helyzerben levo embernek? Most azt tervezi hogy beolvas a verszerintinek.
2014. okt. 16. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
értelmetlen idealista képzelgés, bocs ha durva vagyok de ez sokkal több fájdalomal jár mint amenyit segitene
2014. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ertheto, dee felesleges.
2014. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem a barátodat. Oka volt, hogy őt nem nevelte fel a vér szerinti anyja. Tud olyat mondani, ami miatt jobban érezné magát a barátod? Jobb lenne tudni, hogy erőszakból született? Vagy az apja lelépett, az anyja meg nem tudta eltartani? Legyen hálás az életéért, és a nevelőszüleinek a családért. Ha mégsem olyan volt a családja, mint szerinte kellett volna, akkor sem járt volna jobban a vérszerintivel, ahol nem akarták. Semmi joga nincs kérdőre vonni a vér szerinti szüleit.

Egy ilyen helyzetben lévő embernek úgy lehet segíteni, hogy felrázod, nem a szülőanyja felel az ő életéért, hanem ő maga. Senkire nem kenheti, ha ő nem tud boldog lenni.

2014. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

teljesen normális, ha választ akar kapni.


Csak nem biztos, hogy el tudja viselni a válaszokat.

2014. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Azt gondolom, hogy ha mindenképpen szeretne találkozni a biológiai keltetőgépével, akkor találkozzon vele.

Harmadik személyként erről nehéz véleményt alkotni.

2014. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
szerintem nem a vér számít hanem kik neveltek fel ha engem örökbefogadtak volna tuti leszartam volna nagyivből akinek nem kellettem
2014. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet elmagyarázni. Én is örökbefogadott gyerek vagyok, fantasztikus családban nőttem fel, csodás szülőkkel, tényleg nem mondhatok semmi rosszat a gyerekkoromról, szüleimmel való kapcsolatomról (max kamaszkoromban tudtam volna:)) Mégis kíváncsi voltam honnan jövök. Korábban azt mondtam nem érdekel, nem számít, de 20 éves korom körül egyszer csak úgy éreztem tudnom kell. Beszélgettem fórumokon, sok példát hallottam arròl miért ne keressem meg õket, de nem érdekelt. Persze a szüleimmel megbeszéltem, nem akartam volna õket megbàntani. Végül úgy alakult, hogy mégsem "suttyóktól" származom, pedig arra számítottam.

Én örülök, hogy így döntöttem, szerintem ez kellett ahhoz, hogy felnõjek, tudjamki vagyok, ha másokat találok lehet másképpen éreznék. Nem tekintem õket szüleimnek, hisz azok màr vannak, de jó viszonyban vagyunk. Meghatàrozhatatlan viszonyban :) bár ehhez kellett pàr év, eleinte tàvolsàgtartó, jó ismerõsi, baràti, majd egy feszültebb, újratárgyalási korszak, míg végül kialakult ez a valami..

2014. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért. Tudom nem indok, mégis a telóra fogom :)
2014. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érthető igény, felesleges megpróbálni megakadályozni. Ha mellette vagy, meghallgatod, az bőven elég.
2014. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Érthető kíváncsiság, és érthető reakció.

Nekünk is az örökbefogadás az egyetlen lehetőségünk, de én soha nem fogom megtagadni a gyerekemnek, hogy megkeresse az igazi szüleit, hogyha eljut egyszer odáig. De titkolni sem fogom, hogy ő örökbefogadott gyermek. Az első perctől kezdve tudni fogja, hogy neki két anyukája van, az egyik a hasában hordta őt, de nem tudta vállalni, a másik - vagyis én - pedig a szívemben hordtam, mert egész életemben csak rá vártam.

2014. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!