Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bírjátok még a válságos...

Bírjátok még a válságos időszakot?

Figyelt kérdés
Én már idegileg ki vagyok... Számlák hada fogad a postaládában, van ami már három hónapja nincs kifizetve. Most csöngött a telefon, hogy egy hetet adnak és levágják a villanyt ha nem fizetjük ki, az internetnek is már csak napjai vannak, azt is levágják (pedig ez is fontos lenne, hiszen a férjem munkája nagyrészét interneten végzi). Nem tudom mit csináljak már, hogy lehet kilábalni ebből?
2010. febr. 17. 11:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Pályakezdő munkanélküli vagyok,még otthon lakom a szüleimmel és a testvéreimmel. Minél hamarabb szeretnék saját lábra állni és segíteni a családot anyagilag. Pláne hogy anya beteg,apa meg nem győzi egyedül. De nehéz munkát találni,hisz sorra csődbe megy minden. Ez van. De nagyon kitartó leszek,hiszen muszáj. :) 20/L
2010. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
Hát itt végig olvasva a hozzá szólásokat elgondolkoztam!Ugyan ebben a cipőben járunk mi is.Lakás hitel,gyerek,elmaradt számlák stb.Szóval arra gondoltam hogy pl ma tanúja voltam a buszon egy ellenőr és utas közötti veszekedésnek.Nem volt jegy az ill-nél és azt mondta hogy menjen kérje attól akiknek kifizették a milliókat!Nem hagyom magam kizsákmányolni!Mire az ellenőr?Jól van akkor további szép napot.Én meg azt akarom ezzel mondani hogy igaza van az utasnak és ezt mindenki nagyon jól tudja.Csakhogy nekünk is ilyen valamit kéne csinálnunk hogy összefogva tehetnénk valamit!Mert ahogy elnézem ma holnap meghalunk éhen.Reménykedünk most a választásban mert csak talán akkor fog valamit változni de nem tudom hogy mit fognak kitalálni mert már úgy el van adósodva az ország hogy ember legyen aki ezt rendben teszi.Reménykedjetek drága hozzászólok kitartás mert mi is ezt csináljuk!32N
2010. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy megoldás, hogy végignézed a lehetőségeket, hogy mivel lehet spórolni. Pl. elképzelhető, hogy létezik olcsóbb internet-előfizetés annál, amit most használsz. Én most váltottam olcsóbbra. Kábelnetet rendeltem és megszüntettem a vezetékes telefont, mivel úgy se használtam nagyon, csak a havi díjat fizetgettem szorgalmasan. Vagy a kötelező biztosítás a kocsin. Minden évben megnézem a neten, hogy melyik biztosító a legolcsóbb és váltok. A tavalyi év végén az jött ki, hogy az a legolcsóbb, ha megszüntetem a biztosítást és ugyanannál a társaságnál újrakötöm. Ezekkel tizenezret spóroltam éves szinten, ami nem sok, de sok kicsi sokra megy. Érdemes a mobiltársaságokat is végignézni, nem biztos, hogy a legolcsóbb cégnél vagytok, vagy a legkedvezőbb csomagot használjátok. Használd ki az internetet, ha már fizeted, ott utána tudsz nézni ezeknek.

Még véletlenül se ugorj bele kétségbeesésedben egy hitel-összevonós, felvállalós hitelbe, akármilyen jól hangzik, a bank fog jól járni, nem te. A múltkor felhívott az a bank, aminél a hitelem van, hogy egy másik, kedvezőbb hitellel letudhatom ezt a hitelemet, plusz még 40 ezret is kapok a számlámra. Nagyon jól hangzott, de egy kis osztás-szorzás után az jött ki, hogy 120 ezret fogok visszafizetni ezért a 40-ért. 300 %-os uzsorakamat!

Még egy lehetőség: az interneten utána tudtok nézni külföldi melónak. Én is külföldön melózok, most itt is válság van, de ez nem ugyanaz mint nálunk. Nehezebb munkát találni, mint két éve, de lehet. Utánaérdeklődhettek fórumokon, hogy abban a munkakörben, amiben a férjed el tudna helyezkedni, milyen lehetőségek vannak stb.

Remélem tudtam segíteni

2010. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászóló vagyok. Azokat a linkeket nem én tettem bele.
2010. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom, ez is egy gyatra reklámfogás... Én is jártam már így...
2010. febr. 20. 07:49
 26/27 anonim ***** válasza:
Minket annyiban rengetett meg, hogy az elköltözésről le kellett mondanunk. Itthon lakunk anyuékkal. Nekem egy fél állásom van havi 60-t keresek, férjem 200-t. Apukám szakmunkás, de szerencsére jó szakma, biztos m.hely, jó fizetés, anyum könyvelő viszonylag jól keres.Ők nagyjából rendben vannak. Lehet, h sokan azt mondják ennyi pénzből már el lehetne költözni, de én akkor is félek, az én m.helyem nem biztos, azt meg nem akarom, h a férjem tartson el.És sajnos olyan szakmát választotam amiben lehetetlen elhelyezkedni. Mi is megérezzük az áremelkedést, borzasztó, hogy mennyi pénzt otthagyunk boltba, és alig vettél kenyeret tejet. A rezsiről ne is beszéljünk.....Ruhát leárazásokon szotam venni,inkább csak évszakonként két három db-t viszont szerencsére tudok varrni, kabát kösztüm kivételével mindent megvarrok. Kajából is az olcsóbbakat vesszük akciósan.Egy szó mint száz, biztos vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben élők, de egy hitelt, vagy gyereket én sem mernék bevállalni. Itt valaki írta, hogy milyen nagyon nehéz körülmények között él a párjával, de ennek ellenére gyereket vár...viszont se az ő se a gyerek megélhetése nincs biztosítva. Hát.. ezt inkább nem kommentelem...
2010. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk válság van rendesen. Van két kicsi gyerek,én gyeden vagyok,a párom munkanélküli,havi 18.000ft-ot kap, a gyedemből,ha mindent kifizetünk marad 15.000ft...mind a két gyerek pelenkás...mikor jöttek a gyerekek nem igy álltunk,párom elvesztette a melohelyét,előtte se dözsöltünk,de kijöttünk,most már fizu napján nincs pénz..megjön a gyed és azonnal veszük a gyerekeknek a pelenkát stb...és el is fogy,ha a nagyszülők nem tudnának támogatni,akkor már az utca sarkon melozhatnék,h legyen enni adni a gyerekeknek
2010. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!