Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bírjátok még a válságos...

Bírjátok még a válságos időszakot?

Figyelt kérdés
Én már idegileg ki vagyok... Számlák hada fogad a postaládában, van ami már három hónapja nincs kifizetve. Most csöngött a telefon, hogy egy hetet adnak és levágják a villanyt ha nem fizetjük ki, az internetnek is már csak napjai vannak, azt is levágják (pedig ez is fontos lenne, hiszen a férjem munkája nagyrészét interneten végzi). Nem tudom mit csináljak már, hogy lehet kilábalni ebből?
2010. febr. 17. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
És te dolgozol? Esetleg vállalhatnál másodállást. Akkor a kettőtök fizujából, jól megszorítva a nadrágszíjat, szerintem ki lehet jönni.
2010. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű felénk se az élet. Viszonylag jól elvagyunk, de nagy a stressz, hogy mindig idegeskedni kell, hogy hogyan jövünk ki hó végére. A lényeg, hogy ne adjuk fel! Lesz még jobb is... valamikor!
2010. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyan ez,elég kilátástalan a helyzet!
2010. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szemtelenkedni akarok(távol áll tőlem),de miért nem tudjátok fizetni azt amit eddig mindig rendeztétek?Úgy értem a válság előtt is kellett villanyt,internetet,lakbért fizetni..Akkor most miért nem megy??Én tényleg csak megkérdezem,mert nem vagyok benne,és nem értem az egészet...
2010. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

énis most soztok-szorzok,hogy márc 10-ig van 30 ezrem,amiből 25 a reszi,azt muszáj,maradék 5ezerből hogy fogok ,mobilszámla(4ezer),netszámla(3ezer),bérleteket megvenni(6ezer),gyogyszertváltani(8ezer),és még nem ettem,üres a hűtő...

emmellé apeh 2 milliot akar anyámtól behajtani,igy még ő sem tud segiteni

kezd sok lenni

(lennék annak a helyében,aki nem érti miért van elege a kérdezőnek)

2010. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nehezen, de tudtuk fizetni. Igaz mióta ez a válság van mindig elmaradozva fizettük, de legalább sikerült valahogy. Most ezalatt a tél alatt teljesen lerongyosodtunk. A férjem egy week-end házakat építő cégnél dolgozik, kétkezi munkát végez, de a létszámleépítés miatt újabban ő végzi a titkári munkát (rendelések az interneten keresztül, honlapépítés stb). A téli időszak alatt érthetően kevés volt az igény az ilyen nemű építkezésekre, és mivel a főnök a barátunk őt is meg kellett értsük, ha nem tudott annyi fizetést adni, mint eddig :( Az én keresetem fix, de sajnos az sem sok :(
2010. febr. 17. 12:06
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11:51-es!


Amiatt nehezebb fizetni a számlákat, hogy folyamatos nőnek az árak. Eddig egy vacsora négy személyre, két fogással 1500 Ft-ból megoldottam. Ma ugyanez 2000 Ft/nap. Ez csak 500 Ft eltérés, egy héten azonban 3500 Ft plusz kiadás, egy hónapban, 28 nappal számolva +14 000 Ft, ugyanazért! És ez csak étel. Nincs benne a különböző számlák, ahol szintúgy emelkedtek az árak. Telefonszámla, villany, egyebek: min. +6000 Ft. Ez eddig +20 000 Ft, ami többletet fizetünk! Hála Istennek, mi még bírjuk, úgy ahogy, de van akinek ez a 20 000 Ft-os többletkiadás kész anyagi csőd! És még ha van autója az embernek, akkor nem számoltuk a tankolás, gyerekeknek egyebeket, ruhát!

Egy három fős család ugyanazért, amiért tavaly fizetett pl. 100 000 Ft-ot, azért ma fizet 130 000Ft-ot, egy hónapban. Így nagyban már remélem, megérted miért lehetetlenednek el az emberek napról napra!

2010. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2009 nyaráig voltunk olyan helyzetben hogy 10.én már azt számolgattam hogy hónap végén tudok-e kenyeret venni. Nyáron megemelték a férjem fizetését és én is több pénzt kapok,úgyhogy most már havonta 60ezerrel több a bevételünk. Már spórolni is tudunk. Nem felvágni akarok ezzel,nehogy annak vegyétek. Csak egy kis biztatás,hogy hátha nálatok is megoldódik majd a helyzet. Áttudom érezni a helyzeted,hisz én is benne voltam,de kitartás
2010. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is megtudtam, milyen a spórolás! :(( De nincs okom elkeseredni, mert ez nemcsak a válság miatt van, hanem azért, mert gyerekünk született, és a gyed+cs.pótlék pontosan a FELE az én eddigi havi jövedelmemnek. A férjem keresete ugyanannyi maradt, az árak viszont nőnek, nőttek a közüzemi számlák, és minden körülöttünk, mi viszont 100 e Ft-tal kevesebből gazdálkodunk, úgy hogy itt van plusz egy gyermek! :)


De egyszer csak majd lesz ez jobb is!!!

2010. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehezen, már több,mint 1 éve nem találok munkát (és elhihetitek, nem azért, mert válogatós vagyok).

Igyekszem mindenen spórolni, ha lehet, akkor nem fűtök, inkább ülök 3 pulcsiban.

Kajálást is próbálom kevésból kihozni, pár zsömi, némi felvágott.

Nem mászkálok el itthonról, ha nem muszáj, mert az utazás és minden egyéb pénzbe kerül, az egyetlen szórakozásom az a net, de már ebből is elegem van.

Sz.r az egész, úgy ahogy van!!!


És igen, "baromi jó", a hónap végén 100 ft-tal a zsebedben.

Nem tudok megoldást, sajnos.

2010. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!