Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bírjátok még a válságos...

Bírjátok még a válságos időszakot?

Figyelt kérdés
Én már idegileg ki vagyok... Számlák hada fogad a postaládában, van ami már három hónapja nincs kifizetve. Most csöngött a telefon, hogy egy hetet adnak és levágják a villanyt ha nem fizetjük ki, az internetnek is már csak napjai vannak, azt is levágják (pedig ez is fontos lenne, hiszen a férjem munkája nagyrészét interneten végzi). Nem tudom mit csináljak már, hogy lehet kilábalni ebből?
2010. febr. 17. 11:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyananaz, mint 12:15-öséknél, de még egyelőre bírjuk, remélem így is marad!
2010. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

Mi is már kezdünk ellehetetlenedni!!:(( anyunál lakunk a párommal, de így is nagyon sok a kiadás. Egy fillérünk szinte nem marad. Ráadásul csak párom dolgozik kettönkre fizet 70et kb. ez tartalmazza a rezsi+én tb-m+ ételt. Van Provident hitelünk ami havi 20 ezer. De már orvosra nincs pénzünk, se ruhára, illatszerekre is ritkán stb. Ráadásul gyermeket várok és fogalmam sincs miböl vesszük meg a picinek a dolgokat. Párom meg nagyon rosszul keres, most másodállásban gondolkodik amit még bír a 2 müszak mellett...én nem tudok dolgozni mert egyrészt 8 általánosom van csak és tartósan beteg vagyok. Szóval nem vagy egyedül a problémával!! Kezd elegem lenni!!!

22/L

2010. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

ma 12:10

11.51-es vagyok.Köszönöm a választ.Mint írtam nem vagyok benne,mert jelenleg külföldön tartózkodunk.Nekünk sem könnyebb mert itt kint is van válság,és emellett haza is mindig küldünk pénzt az üresen álló lakásunk eltartására.Hiába áll üresen a lakás ugyanúgy fizetek minden hónapban villanyt,gázt,közös költséget..Bár lehet,hogy azért mert nincs mindennapi fogyasztás,nekem nem emelkedett a kötelező kifizetni valók összege.Továbbra is annyit fizetek mint 1 éve..Igaz az élelmiszer árakról nem sokat tudok..De mielőtt avval jönnétek,hogy persze te kint sokkal több pénzt keresel,nos az én esetemben nem így van.A válság itt is utolért,és bizony engem is lapátra tettek,és lassan 1 éve nem dolgozom csak rész munkaidőben..Az albérletem díja nagyon drága,szóval most mi is spórolunk ahogy tudunk.De pontosan ezek miatt,hogy ne legyenek ilyen gondjaim nem mászok bele hitelekbe(pedig itt is környékezik az embert a hitel ügyintézők),és nem vállalok be gyermeket..(igaz van egy tanuló fiam,de mindig szerettem volna egy kislányt is,és lassan a korom miatt is igyekeznem kéne.De ha már hármunkat nem tudom ellátni élelemmel akkor inkább nem vállalok be még egyet.) Evvel nem azt akarom mondani,hogy senki ne vállaljon be babát,mert éppen rossz az élet,de én már belefáradtam az állandó nincstelenségbe,és végre hogy nem okoz nagy gondot,így nem rángatom magam újra bele..itt is emelkednek az árak,és az ember bizony igyekszik lemondani 1-2 dologról.El se hinnétek,hogy amikor még otthon laktam milyen fontos volt,hogy a lehető legújabb,és legjobb mobil telefonom legyen előfizetéssel..Ma ez nem számít.Van mobilom(ami már vagy 5 éves,de jól működik),de nem előfizetéses.Ha van pénzem feltöltöm,ha nincs akkor ha fontos vagyok valakinek úgyis felhív..Van autónk,de csak akkor használjuk ha tényleg muszáj.Így sokat spórolok a benzinnel is..Én ilyenekben tudok spórolni,és elég jól megy..

Most kérdezhetitek,hogyha ennyire nehéz külföldön,és nem találok munkát akkor miért nem megyünk haza?A válaszom egyszerű.Mert otthon még rész munkaidős állásom sem lenne,s másik,hogy a fiam itt jár iskolába,és neki ez egy nagy lehetőség!Otthon sem lenne jobb ahogy olvaslak titeket,és akkor meg nem mindegy ,hogy otthon vagy itt kint spórolok.

remélem,hogy egyszer valamikor mindannyian nyugodtabban nézhetünk a jövőnk felé,és nem lesz senkinek filléres gondjai.

37/N

2010. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
mi sem fürödhetünk tejbe-vajba anyám minimálbért kap a számla 59000 FT a maradékból kaját kell venni + ott van a 12000 forintos pony-club tartozásom (nem azért mert ennyire gyerekes hanem azért mert csak 13 éves leszek és szeretem a lovakat)
2010. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát kemény! És szerintem se a mi hibánk hanem az államé, h nincs elég meló, meg h megalázóak a bérek, kiszolgáltatottá teszik az embereket. Hosszú távon nagyon káros az egészségre!


Nekem a 2008, 2007 volt pokoli nehéz. A fizetésem 3 fele megy el, autóhitel, gyógyszerek( havi 30e huf) ,adóság.

Volt h ott sorakoztak a táskámban a receptek, és nem tudtam h melyiket vegyem meg.


Ált 10-én fogy el a fizetésem. Szüleim, nagyszüleim segítenek ki, de nekik is naggyon nehéz. Itthon folyton megy a veszekedés a villany fűtés tv miatt, mindenki a másikra mutogat.


A sz*r helyzet kreatívabbá teszi az embert. Pl ha elfogy a tusfüldő, akkor jó a sampon is, van h én se töltöm fel a tel fizetésig.


Amiket meg meg szeretnék venni azokat régen egy hónap alatt megvettem, most meg 5 hónap is beletelik, gondolok itt ruhára vagy vmi ilyesmi, minden hónapban csak egy.


Volt h fodrászhoz egy évig nem mentem, magamnak vágtam, kozmetikus kimaradt egy fél évig:) Ennyi idő után regenerálódik az ember.


Az is kiakaszt mikor alig veszek felvágottat a boltban, vagy pár db paradicsomot, és egy ezres lazán elmegy rá.


Szórakozás,buli, vagy beülni vhova kávézóba régen hozzátartozott az életemhez , most ez luxusnak tartom, meg a mozit is.


Azt is megfigyeltem magamon h amikor nincs pénzem, megváltozik a kisugárzásom, ideges, agresszív leszek.

Hónapokig régi ruhákban jártam az is tudatalatt idegesített, megint a rossz kisugárzás.


Fizetés után meg egész más gondolatok vannak a fejemben.

Más a kisugárzásom is.


A rossz meg ugye bevonza a rosszat. Én próbálok nem parázni, meg nem gondolni arra h te jó Isten mit kell még venni, meg h mit volna jó megvenni erre se. Meg arra se h mi lesz ha beteg leszek, mert akkor az megint egy csomó pénzbe kerülne. És ez használ!


Amugy egy megoldás lenne kimenni külföldre, csak ahoz is kell egy induló tőke. Remélem enyhül vmit a helyzet, ha új kormány jön, bár az államadóság őrült nagy, nem sok jóra számíthatunk.


Vérlázító, h évek mennek el az életünkből erre a rossz helyzetre, köben meg semmi közünk hozzá, nem mi okoztuk.

Úgy éltem meg az egészet h más emberrel szemben hátrányos helyzetű vok, és itt nem a csillogásra értem, hanem pl az elémehet tanfolyamra, jól néz ki igényes magára, azt komolyabban is veszik, vagy ha nagyobb baj van lazán van egy halom pénze olyan ellátásra ami mindenkinek járna, de csak a gazdagok jutnak hozzá, és itt állami eü-re gondolok!


Én hiszek abban h nektek akik ide írtak jó lesz!

2010. febr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
01.17 neked is kitartást!!!
2010. febr. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:17-es!


12:10-es lennék. Nincs semmi gond, feltételeztem, hogy külföldön élsz, emiatt nem vagy tisztában az itthoni árakkal. A helyedben én sem térnék még haza. Részmunkaidős állások nincsenek, jól mondtad! Még teljes idősökből is hiány van! A gyerkőcödnek pedig hatalmas lehetőség egy idegen nyelvet anyanyelvi szinten elsajátíthat! Ezzel élni kell, ha lehet. Ha egyszer egyenesbe jönnek a dolgok, akkor érdemes csak hazajönni. Tudod: biztost a bizonytalanért nem mindig jó feladni!

2010. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is kevesebb telik kajára, meg nem olyan fontos dolgokra mint régebben de még ki lehet bírni. látom már kaptál jópár hasznos tanácsot amik remélhetőleg a segítségedre lesznek, és előbb-utóbb kilábaltok ebből a helyzetből! sok sikert!!!
2010. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
ááh..nagyon nehéz...az árak nőnek,a fizetések nem..szomorú..majdcsak lesz valahogy
2010. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz nekünk is.Mi ketten élünk a párommal albérletben.Én munkanélküli vagyok a párom festő.Télen nagyon keveset dolgoznak,így keveset is keres.Van hitelünk is,idáig még mindig kifizettünk mindent,de eben a hónapban egy kicsit elcsúsztunk.Kajára nekünk se sok marad,azért megvagyunk valahogy.Talán tavasszal a pároméknak is több munkájuk lesz,és egy kicsit egyenesbe jövünk.
2010. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!