Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek egyetemre, vagy tartson...

Menjek egyetemre, vagy tartson el a barátom?

Figyelt kérdés

a helyzet a következő. a szüleim nem keresnek rosszul, nincsenek anyagi gondjaink.

de a legalapvetőbb dolgaimat sem fizetik már, úgy mint a bérlet, vagy a szalagtűzőre a ruha, vagy kötelező tablóképek, nyomtatási pénz amit be kell adni a suliban stb.

kicsit nehéz a dolgom, mert ugye ezeket mind a barátom fizeti, mert valakinek ki kell. és ő szívesen is teszi, azt mondja hogy amit ő keres az közös.

de olyan rosszul érzem magam, mert nem az ő dolga lenne.

diákmunkát sem tudok most, főleg az érettségi előtt vállalni. valamint csak olyanok vannak, amik 8 vagy 12 órások hétközben is. és ki kéne maradni emiatt a suliból.

amit nem is engedne nekem a barátom, mert jól tanulok, szeretnék egyetemre is menni.

csak nem tudom hogy mennyire jó ötlet egyetemre menni,szívesebben mennék már pénzt keresni, hogy tudjam fizetni magamnak a tízóraim vagy az alapvető szükségleteimet.

rossz érzés hogy a barátom dolgozik érte.

szóval a kérdés az lenne, hogy ti mennétek továbbtanulni , ha szinte biztos hogy felvesznek mert kitűnőek vagytok, és a korábbi érettségik is 80-95% körül mozogtak?

vagy halasztanátok egyből egy évet hogy tudjatok pénzt keresni?

a szüleim ki nem állhatnak, és nem fognak támogatni , már most sem teszik.

még egy olyan opció van, hogy amint megvan a szóbeli érettségi, egyből kezdem az a 12 órás melót és csinálom egész nyáron amíg bírom . és ha szerencsém van lesz kb 200 ezrem, amiből év közben tudnék venni majd reggelire valót, vagy tampont stb amire szükségem van.

csak több lenne mint a semmi.

másik baj hogy olyan szakot írtam be, ahol elég sokat kell tanulni, és az órarend is elég csúnya, akik odajárnak gyakran estig bent vannak.

mit gondoltok? nagyon tanácstalan vagyok

merjek így belevágni az egyetembe?

lenne kedvem továbbtanulni, mármint érdekel a téma , csak hát értitek!..


2015. márc. 19. 19:43
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
még egy olyan munka van ahol reggel 10ig kéne újságot osztogatni kb 6tól.. de az se jó hiszen suliba kell mennem, nincs igazolásom
2015. márc. 19. 19:44
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Amíg nappali tagozaton tanulsz, jár a családi pótlék, amit a szüleid kapnak utánad, azaz rád... Nem sok, 12.000 ft, de amennyiben tényleg egy darab zsemlét vagy tampont nem vesznek neked, nyugodtan megmondhatod, hogy azt adják csak oda neked, mert azt a TE jövedelmed úgymond, azért kapják az államtól, nem pedig magukra. Sőt ha nagykorú vagy talán van rá lehetőség, hogy saját számládra jöjjön, de ebben nem vagyok biztos (talán valaki tudja majd). Nem sok pénz de annyival is többed lenne magadra, ne hagyd náluk!!
2015. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Menj egyetemre levelezon. Mellette tudsz dolgozni. Én is így csinálom.
2015. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
85%

Most az érettségire kéne koncentrálnod. Nem is értem, a szüleidet. De ez nem az én dolgom.


Mindenképpen menj egyetemre! Maximum mellette dolgozol, de ne rontsd el az életed, azzal, hogy nem mész egyetemre ilyen jó tanulóként!!

2015. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben várnék egy évet két okból-bár a felvételi követelmények változhatnak,ami lehet kedvezőtlen is-lehet,hogy a következő évben a szüleid viselkedése változik veled szemben,a másik,nem tudhatod előre,hogy a kapcsolatod mennyire lesz az elkövetkezőkben stabil,mondjuk egy év múlva vagy közben.
2015. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy laboráns kolléganőm. Nagyon intelligens és jó képességű. Amikor mélyebben megismertem, feltárult egy kisiklott élet. 18 évesen felvették az egyik egyetemre, de a barátja, aki akkor orvostanhallgató volt, lebeszélte arról, hogy tanuljon, mondván, ő orvosként fog annyit keresni, hogy vidáman megélnek. A fiatal lány elfogadta ezt az érvelést, elvégzett egy laboráns tanfolyamot, férjhez ment az akkorra már végezett orvos barátjához, szült egy kislányt és dolgozott a férje mellett orvosirnokként. Majd beütött a krach: a férjet elcsábították. Így elváltak, a gyerekét egyedül nevelő nő elhelyezkedett laboránsi végzettségével és mivel közben meghalt fiatalon az apja, ottmaradt az addig háztartásbeliként létező édesanyjával és a kislánnyal, kevés pénzből. Ekkor 30 éves volt és soha többé nem került olyan helyzetbe, hogy tanulhatott volna és megfelelő egzisztenciát létesíthetett volna. Ezt akarod ?
2015. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha mennél egyetemre és dolgoznál mellette.
2015. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6# engem nem akar rábeszélni a barátom, hogy ne tanuljak tovább. épp fordítva


a képzés amit beírtam nem indul levelezőn, csak nappalin és fizetősön.

a mesterképzése ha jól tudom, az indul csak majd úgy.


ezt a családi pótlékot akkor is kapom majd ha egyetemre járok? mert akkor érdemes lenne átirányítani az én számlámra.

és igen, egy zsömlét sem vesznek nekem, itthonról nem vihetek el magamnak reggelit. igaz, itthon ehetek, de az nem tart ki délután 2-3ig

de erre az 1-2 hónapra már nem akarok több konfliktust, ha kapok szeptembertől akkor érdemes lesz. tud valaki infót erről?

2015. márc. 19. 20:12
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, mennyivel jobban keresel majd diplomával, mint most keresnél egy érettségivel. Ne szúrd el a lehetőségeidet, ha jól tanulsz, majd visszafizeted a barátodnak.
2015. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
még rokontartást is igényelhetsz
2015. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!