Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adományoznál petesejtet?

Adományoznál petesejtet?

Figyelt kérdés

Anyuval vitatkoztunk. Ő azon az állásponton van, hogy nem, hiszen bárki szülné majd meg, mégiscsak az ő DNSe lenne, az ő vére. Ki tudja, később nem-e futna vele össze egyszer, és nem bánná -e meg. Azt hiszem, igaza van, én sem tenném, de érdekelne más emberek véleménye is.


Te adományoznál? Vagy már adományoztál?


2010. febr. 15. 18:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%
A következő kérdés remélem ez lesz: "Kinek adnád oda a fél szívedet" vagy: "Kinek adnád oda a fél szemedet?"
2010. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
egészséges petesejtjeim vannak, ha nem fáj a beavatkozás és nagyon csekély az esély, hogy odabent sérül vmi, akkor nagyon szívesen adnék. Az már szerintem picit hogyisfogalmazzam....álszent? dolog, hogy "az is az én vérem/dns-em lenne". Igen, teljesen más élettel, jó családdal. Soha nem kell őt megismernem (minek?), az édesanyja hordaná a szíve alatt, nem én. És ez a lényeg!
2010. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok, olvasom a hozzászólásokat, érveket..

Genetikai oldal, testvérházasság? Amerikában vannak spermabankok, /ez ugye a férfioldal sejtje/, ahol csak egy sikeres termékenyítéshez használják fel, nem tartják nyilván kié, mert a való életben a "félrelépések" miatt nagyobb a valószínűsége a tudatlan "testvérházasságnak".

Milyen körülmények közé kerülne? Egy olyan családba, akik már mindent megtettek egy gyerekért, nem hiszem, hogy rossz élete lenne.

És akkor: egy életre boldogság, öröm költözne egy családba, ahol az adott sejtből származó gyerek megjelenne.

Én így gondolom...

2010. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
NEM, családtagnak persze ha rászorulna, de amúgy nem.
2010. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Családtagnak vagy a legjobb barátoknak igen. Idegeneknek nem.
2010. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem. Nem vagyok jótékonysági szervezet. Nem tehetek róla ha másnak nem lehet gyereke de én nem teszem ki magam ilyen macerának.
2010. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

én adnék. én elhasználok 400at az életem során, szülök 3 gyermeket, a többi pedig "csak egy mensi". de valakinek az a gyereke lehet, mert nevelne ő örömmel, de nem teheti. az nem az én gyerekem lenne, genetikailag meg amúgyis annyira hasonlítok a szomszédomra is, hogy erre fogni szerintem ostobaság. ráadásul nem a párom lenne az apja, nem én szülném meg, nem én nevelném fel, enm engem hívna anyának.

ha ezen múlna, hogy egy párnak babája születhessen, akkor ez a legkevesebb.

2010. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Én igen. Ez számomra olyan, mint a véradás, az is belőlem van, de ha nekem nincs rá szükségem, akkor miért ne adhatnám annak, akinek viszont nagyon kéne? A gyerekem sem attól a gyerekem (amúgy már van egy), hogy az "én vérem" hanem attól, hogy én hoztam a világra, én neveltem/nevelem, én gondoztam, én vagyok az anyukája, nekem mondja, hogy anya, bennem bízik.

Szóval én adnék.

2010. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen, adományoznék!
2010. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Én úgy is csak "kimenstruálom",a tamponon,a kukában végzi,nincs rá szükségem,akkor mértne adhatnám oda akinek kell? Vagy azokat a "gyerekeket" nem sajnáljátok amik minden hónapban "pocsékba" mennek menstruációkor? Ja és vért adni is járok,vagy igy kellene gondolkozni,hogyha nekem van de ugysem kell akkor se legyen másé? jellemző..
2010. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!