Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adományoznál petesejtet?

Adományoznál petesejtet?

Figyelt kérdés

Anyuval vitatkoztunk. Ő azon az állásponton van, hogy nem, hiszen bárki szülné majd meg, mégiscsak az ő DNSe lenne, az ő vére. Ki tudja, később nem-e futna vele össze egyszer, és nem bánná -e meg. Azt hiszem, igaza van, én sem tenném, de érdekelne más emberek véleménye is.


Te adományoznál? Vagy már adományoztál?


2010. febr. 15. 18:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Én biztosan nem. Mert az attól, hogy más szüli meg, még az én gyerekem lenne.
2010. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Na jó, egy-két kivétellel: mondjuk a lányaimnak, vagy a testvéreimnek igen, de itt tényleg bezárul a kör.
2010. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
szerintem szép dolog, főleg azért, mert segíthet olyanon, akinek nem lehet, és különben is , csak félig lenne az övő..sőt, egyáltalán nem lenne.. hiszen az apa más és a hasonlóság nem csak a külsőn alapszik... nagyon sok gyerek a tetteivel, mozdulatával hasonlít szüleire :)
2010. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem.Ha ebből gyerek lenne,akkor felnőve akár a sajátommal is összeházasodhatna.Ez pedig testvérházasság lenne.

Sajnálom,akinek nem lehet gyereke.De talán azért nem,mert genetikailag hibás,és ha szülne,akkor hibás géneket örökítene át.

2010. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Én már gondolkodtam ezen,testvéremnek,rokonomnak adnék.Volt egyszer egy unokatesómnak gondja gond volt a petefészkeivel,és az egyiket kivették,a megmaradtnak sem jósoltak sok jövőt.Akkor elgondolkodtam,ha megkért volna adtam volna.

De ez nem is lehetséges jogilag most Magyarországon úgy tudom.

2010. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem adnék!

És valaki írta hogy adna petét de csak a saját lányának...akkor hogy is alakulnának a rokoni szálak????????

Hihetetlen!!!

2010. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
talán a testvéremnek,vagy nagyon közeli barátnak, hiszen ha így tudnék segíteni akkor miért ne.
2010. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
barátnőmnek az anyukájának nem lehet több gyereke, mert kivették a méhét valami koplikáció miatt... és ő nem volt génhiáb.. Én néha elgondolkodom és arra jutok, hogy némelyik anyának nem lett volna szabad gyereket szülnie (kibontom, hogy miért nem), míg másnak nem lehet egy orvosi hiba miatt.... Elmentem egy kozmetikushoz és bevitte egy nő az 5.. mégegyszer ÖT!! éves kislányát szoláriumba... persze nem engedték be, majd bevitte magával, hogy most ő szeretne és a kislányt tette bele maga helyett.. ez szörnyű.. és az ilyennek lehet gyereke.. :/ hogy a kérdésre válaszoljak: nem tudom... nem merném bevállalni, meg még fiatal is vagyok ehhez (17) szóval így gyerekfejjel nem tudom.. :/
2010. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
18:20-as vagyok... meg még azt sem értem, hogy egy normális nőnek, aki megadna mindent egy babáért nem lehet, de a putriban van már 20 gyerek... mindegyik télen mezítláb jár nyári ruhában és az élet nbeveli őket.... ha belegondolunk.... borzasztó.. ezért kell meghálálnuk azt, ami van... a sok babás kérdést nézve, itt, a gyakorikérdések.hu-n sok anyuka köszönheti meg az életnek az egészséges kisbabát :):)
2010. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem szívesen. Genetikailag az én gyermekem lenne félig (félig a apáé) és mindig emésztene a gondolat, hogy vajon mi van vele, jó-e az élete a későbbiekben. Olyan érzésem lenne, mintha magára hagytam volna. És talán a következő hónapban "ő" termékenyült volna meg, talán velünk lehetne.


Fogós kérdés, biztosan elgondolkodnék rajta, nem mondanék gondolkodás nélkül nemet, de őszintén szólva afelé hajlanék.

2010. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!