Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Gyermekünket szeretnénk hamarosan megkeresztelni. De a keresztszülők kérdésében nem tudunk dűlőre jutni. Férjem a testvérét szeretné, ez ellen nincs is semmi kifogásom, jóban vagyunk. De a feleségéhez finoman szólva nem fűznek pozitív érzések. És ez kölcsönös. Nem tudom mi a baja velem, de amióta a családba kerültem, azóta ott tesz keresztbe, ahol tud. Rendkívül arrogáns. Ha nincs velem a fiam, keresztülnéz rajtam, mint az üvegen. Persze a férjemen is. A hideg ráz, amikor csak hozzáér a gyerekemhez (akit viszont szeret). Nem tudom, mit tegyek. Nem tudunk más személyekben megegyezni. Kerekedjek felül a rossz érzéseimen? Elég nagy a családi nyomás a keresztelő megtartása miatt, nagy a hosszan tartó sértődés esélye is. Legszívesebben lefújnám az egészet, de én is szeretném, ha meg lenne keresztelve.
2015. márc. 12. 13:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azzal én is egyet értek, hogy akkor ne egy pár legyen a keresztszülő, hanem válasszatok innen is, onnan is. Egyébként én azért nem választanám őket (egyiküket sem), mert ők már a nagynéni, nagybácsi. Ez nem kizáró ok ugyan, de érvnek akár még jó is lehet ahhoz, hogy nekik már van "titulusuk", keressetek más keresztszükőket
2015. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a vegyes keresztelésből lett családi harag.

A keresztapában biztosak voltunk(férjem öccse), de nem a feleségét kértük fel, hanem egy unokahúgomat. Na a sógorom megsértődött, hogy most miért kereszteljen Ő egy "idegennel", mivel van neki felesége is, unokahúgom pedig a vőlegényével szeretett volna szintén. Mindketten visszaléptek, nem részletezem, azóta is tart a harag.

2015. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ja, még ráadásul számítóak is voltunk (szerintük), mert két helyről vártuk az ajándékokat. Miket kaptunk a végén, atyaég!
2015. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%
Feltétlen olyan kamukeresztény keresztszülőket válassz, mint ti vagytok. Kell a keresztelő meg a templomi esküvő, mert divat, betartani a játékszabályokat viszont nem.. Röhejes.
2015. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdező had kérdezzem meg,forditott esetben,csak a férjedet hívnák kereszt apának amikor ott vagy te is mint a neje.Nem sértődnél meg?Mert én marhára.Mivel házaspár igy őt illik kereszt anyának,vagy választatok másik házaspárt.Abból tuti harag lesz ha nem ő lesz a kereszt mama.Egyébként ha a fiad szereti semmi gond.nyelj egyet és kész.
2015. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Többet számít, hogy a sógornő szereti-e a fiadat. Mi is hasonló helyzetben voltunk tizenévvel ezelőtt, Sógorral jó a viszony, sógornővel nem annyira. Ők lettek a keresztszülők, de sógornő kb. tojik a keresztfiára. Egy szót nem képes hozzá szólni, ha találkozunk.
2015. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!