Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Gyermekünket szeretnénk hamarosan megkeresztelni. De a keresztszülők kérdésében nem tudunk dűlőre jutni. Férjem a testvérét szeretné, ez ellen nincs is semmi kifogásom, jóban vagyunk. De a feleségéhez finoman szólva nem fűznek pozitív érzések. És ez kölcsönös. Nem tudom mi a baja velem, de amióta a családba kerültem, azóta ott tesz keresztbe, ahol tud. Rendkívül arrogáns. Ha nincs velem a fiam, keresztülnéz rajtam, mint az üvegen. Persze a férjemen is. A hideg ráz, amikor csak hozzáér a gyerekemhez (akit viszont szeret). Nem tudom, mit tegyek. Nem tudunk más személyekben megegyezni. Kerekedjek felül a rossz érzéseimen? Elég nagy a családi nyomás a keresztelő megtartása miatt, nagy a hosszan tartó sértődés esélye is. Legszívesebben lefújnám az egészet, de én is szeretném, ha meg lenne keresztelve.
2015. márc. 12. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem lenne megoldás, hogy keresztapát a férjed választ a testvérét, keresztanyát pedig te? Lány rokon, legjobb barátnő?
2015. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A keresztszülőknek nem kell házastársaknak lenni.


Ergo ha ő hívja a fiútestvérét, te hívhatod a lánytestvéredet, ennek híján a legjobb barátnődet. Meg is lehet mondani, hogy az egyik keresztszülőt ő, a másikat te szeretnéd kiválasztani. Ez szerintem tiszta ügy. Sógornőnek valszeg ez se fog tetszeni, de hát nehogy már ehhez igazítsátok az életeteket! :)


Sok boldogságot nektek meg a kicsi fiúnak!

2015. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt javasolnám amit az első hozzászoló írt. Keresztapát válasszon a férjed, keresztanyát pedig te. Aki lehet barátnő, unokatestvér stb. Nővéremék is azt csinálták, hogy a lányuk keresztapja a férje bátyja lett, a keresztanyukája pedig én lettem a kislánynak.
2015. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
(Azt még hozzátenném, hogy nővéreméknél is, a férje bátyjának már van felesége, nekem pedig vőlegenyém, mégis így választották ki a keresztszülőket és nem lett sértődés.)
2015. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
fujd le az egeszet, semmi ertelme a keresztelesnek. XXI. szazadban elunk, el lehetne mar felejteni ezeket az okori hulyesegeket.
2015. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat! Erre a megoldásra nem is gondoltam. Újra leülünk a férjemmel és ennek fényében megpróbálunk megegyezésre jutni.


5-ös válaszoló! Ezek az "ókori hülyeségek" sokak számára nagyon is fontosak, tartsuk tiszteletben más vallását!!

2015. márc. 12. 14:15
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
en tiszteletben tartom, csak adtam neked egy tippet, amivel megelozheted a csaladi sertodest, ami sirig tart majd.
2015. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha számotokra ez a dolog ennyire fontos és nagy jelentőségű, bizonyára mélyen vallásosok vagytok, pont úgy, mint a férjed bátyja. Ha van még egy hasonlóan hívő ember a családban, akkor lehet ő a keresztanya, de nem is értem, nem az áll a Bibliában, hogy szeresd felebarátodat? Hogy jön ehhez a mentalitáshoz az, hogy rühelled a sógornőd? Pont ilyenkor kellene "kenyérrel visszadobni", és odanyújtani a gyereket keresztgyereknek, nem? Ha valóban tisztelnéd a vallást, akkor nem járatnád le azzal, hogy divatból játszol keresztelősdit.
2015. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező védelmében, ugyan nem tudom mi vezetett az ő rossz viszonyukhoz, és milyen lépéseket tett.


Nekem is fontos a keresztelő, hívőnek tartom magam, viszont nem szeretem a sógornőmet. Több lépést tettem felé eredménytelenül. Én nem szeretném, hogy ő legyen bármelyik gyermekemnek is a keresztanyukája. Szerencsére a férjem sem ragaszkodik a húgához.

2015. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló! Köszönöm a hittanoktatást :-) Nem ismersz sem engem, sem a családi viszonyaimat, így nem hiszem, hogy reálisan bírálhatod a kialakult helyzetet. Nem is akarok magyarázkodni, hogy mit miért teszek és érzek, és a hitemet sem akarom neked bizonygatni. Majd valahogy elszámolok a bűneimmel :-)

Szép napot kívánok!

2015. márc. 12. 15:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!