Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ha...

Mit lehet tenni, hogy ha elköteleződési problémái vannak az embernek?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy ha párod van, de néha "menekülnél" mert te "függetlenségpárti" vagy, de közben mégis a párodat szereted, és vele akarsz lenni, de csak néha jön ez elő? Mindig is ilyen voltam, mindig jó volt arra gondolni, hogy egyszer lesz párom akivel boldog leszek és együtt fogunk élni, stb, de közben tíz karommal kapaszkodtam a függetlenségbe, mindig úgy véltem, hogy függetlennek és önállónak lenni jó.

Vagy nekem kéne elkülöníteni a kettőt? Mármint attól, hogy van párom, még lehetek független és önálló, ezt a kettőt kéne elszeparálnom legbelül?



2015. márc. 11. 18:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igazából sehova. Csak néha azt érzem hogy nem szeretnék vele lenni annyira. Ez megijeszt. Néha megijedek attól is, hogy "ha minden jól megy" együtt fogunk lenni halálunkig. Hogy csak vele leszek talán örökre. Nem mintha annyira érdekelne más, senki se tetszik, nem is vagyok az a pasizós típus, vele is úgy jöttem össze hogy egy buliban találkoztunk aztán beszélgetni kezdtünk találkozgattunk, tehát nem az volt hogy célirányosan na én most megyek pasizni.

Néha az is ijeszt meg, hogy ha minden jól alakul közöttünk, akkor mindig együtt leszünk. Mindig ott lesz, mindenben benne lesz, mindent vele kell majd csinálni. Pl álmodoztam arról hogy lesz egy saját lakásom Pesten, de ha komoly a kapcsolatunk hogy vehetnék egyedül lakást? Néha megijeszt hogy nem "mehetek el" egyedül mondjuk nyaralni, mert a párok együtt járnak nyaralni, nem pedig külön. Mindig úgy képzeltem el, hogy én mennyire önálló és független leszek, hogy egyedül fogok élni a 20-as éveim elején, egyedül teremtem meg magamnak a lakást, stb, azt fogok csinálni amit csak akarok. Teljesen független leszek mindenkitől. Álmodoztam arról is, hogy külföldre megyek tanulni/dolgozni. De ezt se lehet úgy, itthonhagyni nem akarom, de ő nem akar annyira külföldre menni/nem annyi időre.

De aztán szerelmesek lettünk, és így ez a terv is köddé vált, mert sose leszek mindenkitől független ha vele vagyok. De a függetlenségre nem vágyom annyira hogy elhagyjam a barátam. Csak néha bezavar. Sose voltak igaz barátaim, nekem mindig csak ezek az álmodozások voltak. Évekig csak "ezekben/ezekel" éltem.


Nem lennék boldogabb egyedül. Hiányozna nagyon. Nem megszokás. Tudom hogy találnék mást "helyette", csak idő kérdése lenne, de nem akarok mást találni, én őt akarom. Majdnem elsírom magam ha az "utolsó búcsúra" gondolok. Sokszor mikor összebújunk az jár a fejemben, hogy milyen jó lenne minden este így elaludni.

Ezért készít ki így ez a "függetlenségmánia". Mert őt jobban akarom, ő kell nekem, de a személyiségem nem összeegyeztethető szerintem ezzel a párkapcsolatosdival. De elengedni nem tudom, és nem is akarom.

2015. márc. 11. 21:43
 12/19 gömbicica ***** válasza:

Te tényleg pszichológiai probléma vagy(((

Gyerekkorodban:

nem fogtak tul szigoruan?

nem kellett beszámolnod szinte minden percedről?

nem tettek szülők különbséget kettőtök között esetleg a testvéreddel?.....


valami biztos volt, ha pszichológushoz fordultál.

ennek valami konkrét lelki oka lehetett.


tök jó, hogy tulajdonképpen ragaszkodsz de valamiért ez a háritás csak belép a mindennapjaitokba(((


pszichológusnak -ha már egyszer hozzá vetődtél- nincs ötlete a helyzetre?

2015. márc. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 gömbicica ***** válasza:

gyorsabban elküldtem mint akartam(

szóval:

Neked kell egy biztos pont, ami azt teszi lehetővé, hogy Te bármikor bármit csinálhass, de ha Neked olyanod van, akkor visszatérhess ehhez a ponthoz.


Nem tudom a másik fél ezt hogy tolerálja ????? erről nem irtál???? Ő hogy gondolja ezt a helyzetet?

2015. márc. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám...:) én ezt úgy oldottam meg h nem költöztem össze vele mindkettőnknek van saját élettere. Hol nálam alszik hol otthon van h 2 napig itt van nálam aztán 2 napot otthon. És 10 eve működik!! :) egy másik Nyilas ;)
2015. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát gyerekkoromban elég szigorúak voltak. Mikor a korombeliek eljárkáltak ide-oda már, akkor egy ideig hívtak de anyáék sose engedtek, és egy idő után nem is hívtak az osztálytársaim mondván engem úgy sem engednek el. Szinte minden nap itthon ültem suli után a tv/gép előtt, vagy olvastam, mert sportra nem járattak. Sokszor volt, hogy tetszett egy ruha de anya nem vette meg mert hogy milyen csúnya, hogy néz ki.

Ősszel túl sok lett a stressz, hirtelen egyedül maradtam, mert a közelebbi ismerőseim és az ikertestvérem is elmentek egyetemre, így kb egyedül maradtam a barátomon kívül.

A pszichológus azt mondta, hogy szét kell választanom a kettőt. Attól, hogy a barátommal vagyok és szeretem, még nem vesztem el az önállóságomat, még nem leszek korlátozva. Ezt szedjem külön.

A barátom nagyon megértő, ő is úgy véli hogy egy kicsit több térre van szükségem hogy a saját dolgaimmal foglalkozzak, olyanokkal amikhez "neki nincsen köze" és minden rendben lesz, mindenben támogat és mindig megnyugtat, mindig csak a pozitívat látja.


Én nem szeretnék így élni mint a 12-es válaszoló! Én szeretnék majd férjhez menni, családot alapítani. Nem megoldás az hogy egyszer itt egyszer ott egész életünkben..

2015. márc. 12. 16:57
 16/19 anonim ***** válasza:

hoppá! "ikertestvér" Lehet, hogy ezért jön Neked ez az önállóságmánnia. Tudtommal az ikrek között sokkal szorosabb a kapcsolat, mint testvérek vagy barátok között, sokáig együtt csinálnak mindent, megbeszélnek mindent, van köztük egy láthatatlan szál, nem egyének, hanem ketten egyek. Bár nem derült ki hány éves vagy, de nagy esélyt látok rá, hogy most jött el az önnálóságod ideje, EGY önálló ember akarsz lenni. Tudod, ennek semmi köze a párkapcsolathoz. Az az egy mondat, amit írtál, hogy javasoolta a pszichológus


És még azzal szeretnélek nyugtatni, hogy, ha ennyire fiatal vagy (miszerint álmodozol a majdani 20-as éveid elejéről), akkor ne agyalj annyit. Ezek nem valós problémák, amivel fárasztod magad, hanem a tinikor sajátosságai. Ne agyalj. Csak élvezd, ami jó.

2015. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem csináltunk sokmindent együtt. Már általános iskolába is külön jártunk, mert sokat veszekedtünk, és az én osztálytársaimmal nem jött ki jól, így őt másik iskolába iratták 2. osztályban. Onnantól megszűntünk azok a "tipikus" ikrek lenni. Sose foglakozott velem, mai napig nem tölt el velem úgy fél órát, hogy csak rám figyel és nem a telefonján beszél mással. Szóval megvolt az önállóságom tőle.
2015. márc. 12. 20:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Elmehetsz családállításra, és ott kiderítheted, hogy mi ennek az oka, és mi rá a megoldás, vagy elfogadod, hogy így van, és ehhez alakítod az életed.
2015. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan, ahogy írsz, mintha attól félnél, hogy a saját személyed a kapcsolatban megszűnik létezni. Miért is ne mehetnél el egyedül nyaralni? Meg amiket felsoroltál, azok közül meg lehet egy csomó mindent csinálni. Nyilván a külön lakás furcsa lenne, de én olyanokról is hallottam, akiknek nem jött be az együttélés, házasok, de két külön lakás van, és felváltva alszanak egymásnál. Jó, ez elég extrém példa, de lehet alakítai a dolgokat egy bizonyos pontig úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Nekem furcsa az, ha valaki a kapcsolatában nem érzi magát szabadnak, ott túl nagy a megfelelési kényszer. Ezen lehet dolgozni pszichológussal. Attól még, hogy együtt vagy valakivel, nem váltok egymás részeivé, két külön személyiség maradtok, akiknek saját és közös vágyaik is vannak. A közösökért közösen tesztek, a sajátokban pedig támogatjátok egymást.
2015. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!