Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköteleződési kényszer?

Elköteleződési kényszer?

Figyelt kérdés

20 vagyok csak eddig 2 komolyabb kapcsolatom volt(kb 1-1 évesek) és még egy rövidebb. Úgy érzem már muszáj lenne megtalálnom a nagy ő-t, még egyszer nem bírnék csalódni, félek h már szerelmes se tudok lenni annyi keserűség van bennem. Így aztán ha lenne egy kapcsolatom akkor rögtön házasságot képzelnék bele, és rettegnék h az se sikerül és újabb csalódással "gazdagodtam". Hogyan tudom ezt leépíteni, hisz még csak 20 vagyok és semmi sem garantálja h a következő barátom lesz a nagy ő. úgy érzem már nem tudok újra csalódni...

köszi!


2012. jún. 18. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 7-8 ilyen pofáraesés után találtam meg a férjemet.

Ugyanis pont mielőtt vele találkoztam, akkor láttam be, hogy nagyon is sorminta szerűen alakultak a kapcsolataim, és én voltam az egyetlen közös nevező bennük. Én is úgy álltam hozzá, mintha lóverseny lenne.


A legutolsó szakítás után ezt végiggondoltam és elhatároztam, hogy inkább a munkámra és a tanulmányaimra koncentrálok, hagyom egy ideig a francba a társkeresést.

Jöttek a sikerek, mind a munkával, mind az iskolával egyre jobban haladtam. Mivel sok időt is fordítottam rájuk, nagyon időm/energiám se volt a párkapcsolati dolgokon kattogni (ahogy korábban tettem). Az egyedüllétet (nem magányt!) egyre jobban megszoktam, elkezdtem élvezni, hogy azt csinálok, amit akarok, nem kell alkalmazkodni.


Épphogy kezdett fülig érni a szám, hogy hűdejó életem is van - egyből jött a férjem. Aki utólag elmondta, hogy éppen ez a független hozzáállás fogta meg bennem, mert korábban minden csaj tapadt, mint a bélyeg, nálam meg örült, ha beszorítottam a napirendembe.


Ha anno nem lépem ezt meg, szerintem nem 6-8, hanem már 18-20 pofáraesésnél járnék.

2012. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele olyan kapcsolatokba, amikbe nem érdemes. Fejleszd az emberismereted, és menni fog. Én nem voltam hajlandó időt pazarolni idiótákra. Meg is hozta az eredményt: az első pasim már a férjem. Még csak 7 éve vagyunk együtt, de lesz ez még 70 is! :)
2012. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam.Az utolsó kapcsolatom 7 évig tartott,szenvedtem de mindig bíztam mert nem akartam újat,féltem,"öregnek" éreztem magam, meg akartam állapodni.30 évesen ismertem meg a páromat,20 hónapos a kislányunk, saját házunk van stb. Boldog vagyok.
2012. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mellettem sorra házasodnak a párok 22-23 évesen, akik már 3-4 éve vannak együtt én meg el sem tudom képzelni h ha még egyszer szerelmes leszek akkor képes leszek elviselni h megint elhagynak. Lehet h az is benne van, h a legutóbbi barátomat életem szerelmének képzeltem és nemrég hagyott el.
2012. jún. 18. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az semmiképp ne legyen szempont, hogy mások mit csinálnak. Az az ő életük, ez meg a tiéd. Nem vagyunk uniformizálhatóak.


Egy barátnőm hosszú kapcsolatokban élt, majd 35 évesen váratlanul kirakta az akkor 5 éves kapcsolata. Fél év múlva találkozott a férjével, újabb fél évvel később már terhes volt. Most már két gyerekük van.


Inkább egy valóban jó házasság később, mint egy "mindegy, csak legyen valamilyen" most. Ez utóbbinál 30 évesen fogod utálni a 20 éves önmagad, hogy mennyire elcseszted az életedet.

2012. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tudom h hülyeség, és azt is látom h sokan válás után is képesek talpra állni és újra szerelmesnek lenni akkor ehhez képest mi az h egy év után kirakott a barátom? semmi...

és azt is tudom, amit mondtok, h nem kéne ezzel foglalkoznom de nem tudok nem foglalkozni vele

2012. jún. 18. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jókat írtak neked,de te csak sajnálod magad.Mivel lesz jobb a helyzet,ha keseregsz és rettegsz? Semmivel!Vannak az életben pofonok,20 évesen gyanítható,hogy nem ezek voltak az utolsók,amiket kaptál,mégis itt vagy,nem haltál bele egyikbe sem.Ha nem nyitsz és nem próbálkozol,akkor esélyed sem lesz,hogy megtaláld az Igazit.Ehhez persze abba kell hagyni a siránkozást.A párkapcsolat nem egyszerű dolog,meg kell bízni a másikban,közel kell engedni magadhoz,ez pedig sérülésekkel járhat,de ha nem kockáztatsz,akkor nem is nyerhetsz.Szedd össze magad.
2012. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igazad van, tudom h nyavalygok. Abba tudom hagyni de belülről mardos ez a rettegés h sosem találom meg az igazit. Igyekszem abbahagyni a nyafogást de a belső szorongás ettől sajnos nem múlik el
2012. jún. 18. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Én barátnöm is ilyen volt, aztán le is lépett és gyorsan megházasodott Én meg egyedül maradtam és nem értettem semmit.

Egy idöben betegesen kerestem a kapcsolatokat, amik sorra befuccsoltak.

Most sem vagyok toppon, de eljutottam oda, hogy egyenlöre nem akarom lekötni magam, ami sajnos kicsit rosszul is hat ki Rám, mert bárkit megismerek, egy idö után inkább lelépek, nehogy "megragadjak" valaki mellett.


Igyekszem élni, karriert építeni, szórakozni, szabad lenni, egyszóval csak magammal foglalkozni.


23 F

2012. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Azt tudnod kell, hogy rengeteg egyedülálló 20 éves lány van, aki ebben a cipőben jár. Hatalmas hiba, ha teret ebngedsz ennek a kényszernek, mert ebben az állapotodban sokkal könnyebben beleugrasz egy olyan kapcsolatba, ahol meg sem ismered igazán a barátod(ezesetben nem nevezném úgy, hogy 'párod'.)


A nőben a férfiak a tartást keresik, nem a durva ragaszkodást. Ha azt érzik, hogy te mindenáron kapcsolatot akarsz, méghozzá komolyat, akkor vagy menekülni kezdenek, vagy kapnak az önbizalomhiányodon, és dominálnak fölötted. Így pedig neked sem lesz erőd, hogy kilépj egy rossz kapcsolatból.


Nem gondolom, hogy létezik igazi. Vannak emberek, akivel abszolút nem alkotunk jó párost, és vannak olyanok, akikkel igen. Nyilván nem lesz alkalmad 'kipróbálni' az összes létező férfit, de lesz x ember az életedben, akivel ha összeilletek és nem bacarintjátok el, akkor abból lehetnek komolyabb dolgok. A kulcs: beszélgetés - sokszor, mindenről, ami érdekel. Ilyenkor már kiderülnek olyan dolgok, amik eltántoríthatnak/megerősíthetnek abban, hogy jó ember mellett vagy.


Viszont addig is a legjobb, amit tehetsz, hogy magaddal foglalkozol. Egyedülállóként is olvashatsz párkapcsolati dolgokról és lehetőleg kerüld a szirupos sztorikat, igyekezz racionálisan gondolkozni, ha a kapcsolatokról van szó. Minél okosabb vagy, annál több kapu nyílik ki előtted - férfiak terén is. Más az, ha te tudatosan 'válogatsz' vagy csak 'beleesel' egy kapcsolatba.


U.i.: Nagyon sok elvált nő mondja, hogy az x-edik férje az 'igazi'.

Sok sikert, csak okosan ;)

19L

2012. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!