Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikényszeríti belőlem?

Kikényszeríti belőlem?

Figyelt kérdés
A barátomnak naponta többször el kell mondanom hogy szeretlek. Folyton rákérdez hogy szeretsz? Legutóbb megbántottam valamivel, ő pedig visszabántott, mégpedig úgy, hogy sokkal súlyosabb dolgokat mondott nekem, mint amivel én megbántottam őt. Aztán órákon át kell hallgatnom hogy azért mondta azokat amiket mert én kezdtem a dolgot. Mérlegelés nélküli bántásokat kaptam tőle, és hiába mondtam bármit is, csak támadott. Már a véleményem sem merem megmondani neki, mert félek hogy megint megbánt ha nem egyezik a véleményem az övével. Ő ilyenkor is elvárja ha azt mondja szeretlek, azt válaszoljam én is téged. Én ilyenkor képtelen vagyok kimondani, ő meg megsértődik. Azt gondolja ha azt mondom szeretlek, akkor minden rendben van. Néha "kierőszakolja" ezt a szót belőlem. Miért ilyen velem?

2012. febr. 27. 08:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ez egyenjogú kapcsolat? Mert szerintem nem, itt te vagy az alsórendü lény, akinek csak az a dolga, hogy ha a barátodnak rossz a kedve, akkor legyen valakin lereagálni, ha meg éppen alapállapotban van, akkor az önbizalmát erösitsd azzal, hogy állandóan mondod neki, hogy szereted.


Elsö lépcsöben mindenképpen el kellene erröl beszélgetnetek, hogy te nem vagy az alárendeltje, és ne eröltessen rád semmit, másrészt meg ne rajtad engedje le a feszültséget.

Ha erre nem hajlandó, akkor minél elöbb szabadulj meg töle, mert különben teljesen el fog nyomni és pár év múlva önbizalomhiányos idegroncs leszel.

2012. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Zsarnoki hajlamú fiú, uralkodni akar, mindig felül lenni. Vigyázni kell az ilyenekkel nagyon.....


"el kell mondanom "

"Ő ilyenkor is elvárja "

"kierőszakolja"


ajajajaj....... hallgatni is rossz... És hány ilyen kis diktátor van a világban, uralkodnak a saját kis szemétdombjukon. Nagyon vigyázz magadra, SEMMIBEN nem szabad behódolni az ilyennek!!!

2012. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ó, első, jól beszélsz, egyetértek!

Az a baj, hogy az ilyen figurák mindig olyan lányokat választanak, akiken uralkodhatnak. Az erős nőket elkerülik, mert azokat nem tudnák idomítani. Jó érzékkel megtalálják azt, akibe beletörölhetik a sáros csizmájukat... :S

2012. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Feliza: "Jó érzékkel megtalálják azt, akibe beletörölhetik a sáros csizmájukat"


Igen, ha az illetö hagyja, akkor nem csoda, de ezért kellene a kérdezönek MOST lépnie, amikor még nem késö.

2012. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell mindig mindenben ugyan úgy vélekedned vele?Külön személyiség vagy,saját véleménnyel.Olyan gyerekes viselkedés -ha megbántalak,vissza bántalak.ha csúnyát mondasz csúnyát mondok rád....Jó hallani azt ,hogy szeretlek(nekem is sokszor mondja a párom)de sose erőszakkal!!!!Mikor neki olyan szeretlek-es pillanata van :)

Amúgy igaza van az előttem íróknak,hogy csak zsarnokoskodni akar rajtad.

Amúgy hány évesek vagytok???

26/N

2012. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Vele nem lehet beszélni. Teljesen elzárkózik, egy ideig forrong magában, majd "lecsap". És mérlegelés nélkül. Úgy állítja be magát, mintha ő lenne az "áldozat", és magamnak köszönhetem ha súlyosabban megbánt. Elmondása szerint annyira szeret hogy ha megbántom, akkor védekezésként hogy ne érje több bántás annak a részéről akit szeret, visszatámadja. Azóta változott meg, amióta először voltunk együtt szexuálisan. Azóta kiforgatja minden szavam.
2012. febr. 27. 08:18
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"magamnak köszönhetem ha súlyosabban megbánt"


ezek NEM a szeretet szavai.......... Aki szeret, jót akar neked, nem nyerni... Ez borzalmas. Az ilyen hapsik lesznek az asszonyverők. Aztán azt mondják, ő provokálta ki, magának köszönheti...

Menekülj!!!

2012. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Tegnap mondott nekem valamit ami nekem rosszul esett, és azt mondtam hogy ez engem gondolkodásra késztet. Úgy értette hogy én azon gondolkodom hogy szakítsak-e vele, holott én az adott helyzetre való reagálásán akartam csak gondolkodni. Ő meg nekem esett hogy ha én emiatt el akarom dobni a kapcsolatunkat stb...
2012. febr. 27. 08:22
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
sokkal melyebb jelentese van a szeretlek szonak ha akkor mondond csak amikor tenyleg ugy erzed. ha azert mondod mert mas elvarja az mar reg rossz. elcsepelt, jelenestelen lesz. ismerek pl egy part akik allandoan gugyogtek egymasnak, naponta tobbszor mondtak hogy szeretlek...aztan kiderult hogy a pasinak mar tobb mint fel eve szeretoje van, de ugyanolyan automatizmussal mondta a szeretleket az utolso percig is a felesegenek.aztan nemsokkal ra elvaltak...szoval ilyen melyen es igazan szerette.
2012. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Néha szó szerint gyerekesen gondolkodik! A tegnapi esetre (hogy engem gondolkodásra késztet a reagálása) pl azt mondta hogy én zsarolom és fenyegetem őt, és hogy neki mindig azt kell tennie amit én akarok? A mai napig nem értem hogyan jut ilyen következtetésekre abból hogy azt mondom, a reagálásod gondolkodásra késztet.
2012. febr. 27. 08:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!