Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ha...

Mit lehet tenni, hogy ha elköteleződési problémái vannak az embernek?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy ha párod van, de néha "menekülnél" mert te "függetlenségpárti" vagy, de közben mégis a párodat szereted, és vele akarsz lenni, de csak néha jön ez elő? Mindig is ilyen voltam, mindig jó volt arra gondolni, hogy egyszer lesz párom akivel boldog leszek és együtt fogunk élni, stb, de közben tíz karommal kapaszkodtam a függetlenségbe, mindig úgy véltem, hogy függetlennek és önállónak lenni jó.

Vagy nekem kéne elkülöníteni a kettőt? Mármint attól, hogy van párom, még lehetek független és önálló, ezt a kettőt kéne elszeparálnom legbelül?



2015. márc. 11. 18:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok. Olyan mintha rolam irtal
2015. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha normális a párod, akkor nem lesz gond, amíg "csak" párkapsolatról van szó (ha tolerálja, hogy neked "hosszú póráz" kell). Viszont a gyerekvállalás így problémás lesz, ahhoz még nagyon fel kellene nőnöd (egy csecsemő, vagy kisgyerek mellett a függetlenségnél sokkal elemibb igényeidből is vissza kell venni).
2015. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bocs elment hamarabb. Szoval en ugyanigy vagyok vele. Szerintem neked egy kapcsolatban nagy szabadsag kell.olyan part valassz aki ezt megtudja adni.
2015. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 gömbicica ***** válasza:
100%

szerintem első sorban magadat szereted, és félsz attól, hogy elveszted önmagad azáltal, hogy mondjuk férjhez mész, és gyermekeid lesznek.

én inkább javasolnám, hogy maradj magad, és ha szükségét érzed, akkor egy nyitott kapcsolatot keress, ami folyamatában átjárható, és egyikőtöknek sem jelent semmit, a testiségen kivül.


Én sosem éreztem, hogy menekülhetnékem volt abban az értelemben ahogy Te érzed. 36. éve vagyunk együtt!

ha ugy érzed, hogy tizkörömmel képes vagy a függetlenségbe, önállóságba kapaszkodni, akkor maradj önálló, független.

Ne akard a párodat (jajj de nem szeretem ezt a szót((( mondjuk jobb mint a pasim, vagy a nőm!) megbántani, főleg, ha szeret Téged.

Házasság esetén is van nyitott kapcsolat, de az meg aztán minek???? egyszer összejöttök , aztán napokig más mellett térsz nyugovóra :-( aztán kezdődik minden előről(((

-bocsánat, ha bántó voltam-

2015. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Félreértesz 4! Én NAGYON szeretem a barátom, nem akarom bántani, sosem akartam. Nem akarom elveszíteni, összeszorul a torkom, amikor arra gondolok hogy örökre el kellene búcsúznom tőle.

És múlt időben írtam hogy "..tíz körömmel kapaszkodTAM a függetlenségbe, úgy vélTEM.." már nem gondolom ennyire komolyan, már szinte semennyire sem, mert nagyon szeretem, és az estek 90-95%-ában úgy érzem, vele akarok lenni sose akarom elveszíteni, és a maradék 5-10% az, amikor úgy érzem hogy kicsit "sok" nekem ez a dolog, de akkor is érzem hogy szeretem őt. Tehát nagyon ambivalens érzéseim vannak. =( Hozzátartozik a dologhoz, hogy nagyon bizonyztalan a személyiségem is, a pszichológusom is megmondta hogy elsősorban magamban nem bízok, és nekem egy kicsit több térre van szükségem az "átlagosnál". Szerinte ezért érzem úgy néha hogy "menekülnék" a páromtól, holott nagyon nagyon szeretem, csak a személyiségem nem "kompatibilis" hogy ennyit legyek egy másik emberrel, a magányhoz vagyok szokva.

De szeretném ha megoldódna, mert nem akarom őt elveszíteni!

2015. márc. 11. 18:50
 6/19 anonim ***** válasza:
uh, Te nem nyilas vagy? (bocs a sztereotipiaert)
2015. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Vagy nekem kéne elkülöníteni a kettőt?"

Hogy akarod elkülöníteni? Úgy hogy együtt maradtok, de mikor mást kívánsz meg, megtehesd? Ez elég patkány dolog lássuk be, mert ezzel annyi jogot kívánsz magadnak, ami már átnyúlik a személyes tereden (magyarul ártasz a partnerednek, megalázod, becsapod, megkárosítod). Nyitott kapcsolat megoldás lehet, de ahhoz a másik is hozzá kell járuljon.

2015. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De igen, nyilas vagyok! :D Fején találtad a szöget.. De érdekes módon, az ikertestvérem és a bátyám nem ilyenek, pedig az ikertestvérem (értelemszerűen) és a bátyám is nyilas.
2015. márc. 11. 18:57
 9/19 A kérdező kommentje:

A két "érzést". Hogy attól, hogy szeretem a párom és vele akarok lenni, még nem veszítem el az önállóságomat. Megint csak félreéretek. Nem párkapcsolati függetlenséget akarok, sose akarnám megcsalni, meg se fordult még soha a fejemben hogy Ő van nekem és én más pasival bújjak ágyba mellette, szó sincs ilyesmiről.

Én arról a függetlenségről beszélek, ami az életet jelenti. Önálló vagyok, saját terveim vannak, nem kell feladnom dolgokat, független vagyok, nem kell beszámolnom senkinek kötelezően, azt csinálok amit akarok, úgy ahogy én akarom, akkor amikor én akarom. Máshogy nem tudom elmagyarázni. Tudom, fura ez a dolog nálam. :S

2015. márc. 11. 19:01
 10/19 anonim ***** válasza:

És mióta vagy a pároddal? Hány évesek vagytok?

Szerintem egy jól működő kapcsolatban teljesíthető mindkettő. Kompromisszumokkal jár, de ha igazán szereted a másikat és a másik felednek tekinted őt, tehát fél embernek tekinted magadat nélküle, akkor ezt igazából nem kompromisszumként kell felfogni, hanem élethelyzetnek.

Boldogabb lennél egyedül? Előbbre való a függetlenségmániád a társadnál? A leírásod alapján szerintem nem. Csak meg vagy kattanva időnként. Nem kell azt hinned, hogy valami baj van veled. Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, semmi sem tökéletes. Ezek szerint nálad az a "menekülés" érzése a hullámvölgy.


És hova kalandozol, mikor menekülhetnéked van? Utazol, sörözöl, bulizol, karrieristáskodsz, elvonulsz?

2015. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!