Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vonjam be a férjemet a...

Hogyan vonjam be a férjemet a gyerekeke körüli tennivalókba?

Figyelt kérdés

3 gyekőcünk van. A férjem egyre kevésbé tudja velük tartani a tempót. A mindennapi rutinjukba bele se tud kezdeni, mert "ő nem bírja ezt a nyüzsgést".


Tudom, hogy már az elején nagyon elszúrtam a dolgot, mert amikor dolgozott (5-kor indult, este 7-re jött), én pedig itthon voltam, elnéztem neki, hogy én csinálok mindent. A legnagyobb hibám az volt, hogy ebben a mindenben a gyerekek körüli tennivalók is benne voltak. Neki a gyerekekből csak annyi jutott, hogy kicsit játszani és beszélgetni kellett velük.


Most, hogy egy hosszabb időt itthon töltött, mert munkanélküli volt, tudatosodott bennem, hogy nagy a baj. Onnantól kezdve, hogy reggel felkeltek az apjuk szabályosan menekült előlük, mert nem tudott velük mihez kezdeni. Próbáltam vele beszélni, először a legnagyobbat bíztam rá, de vele nem bírt, majd a legkisebbet, vele még csak-csak boldogult, de összességében képtelen volt velük bármit is csinálni.


Még 1 évig itthon vagyok a kicsivel, szóval kb. ennyi időm van, hogy javítsak azon amit elszúrtam, de elég tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni, hogy miként vonjam be, hogy ne besokalljon, hanem tanuljon?


2015. márc. 9. 16:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon gáz. Ez egyértelmű nem akarás. Még azt pici megértéssel fogadnám, hogy ott állna a gyerekek mellett, és ide-oda kapkodna, de hogy leül gépezni?? Mi van??


"ha hazaérnek, gyors vetkőzés, kézmosás-pisilés-kézmosás, átöltözés itthoni ruhába, uzsonna a menetrend, még engem vont felelősségre, hogy tudhatnám, hogy neki nem megy ennyi mindent észben tartani..."

Ezt te komolyan beveszed, hogy nem tudja megjegyezni? Egy átlagos felnőtt is ezt teszi, ha hazaér valahonnan: kezet mos, átöltözik, elmegy vécére. Mégis mi a fenét kell ezen megjegyezni?

Elhányja magát a pisis ruhától? Ez már tényleg túlzás. A helyedben a kezébe nyomtam volna a vödröt, hogy akkor menjen és takarítsa fel.

Ha tizenöt percet nem képes elviselni két gyerekkel, akkor azt kell mondanom, hogy ez veszett fejsze nyele. A férjed ilyen, így jártál, nem fogod tudni bevonni, mert ő nem akarja.

2015. szept. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!