Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vonjam be a férjemet a...

Hogyan vonjam be a férjemet a gyerekeke körüli tennivalókba?

Figyelt kérdés

3 gyekőcünk van. A férjem egyre kevésbé tudja velük tartani a tempót. A mindennapi rutinjukba bele se tud kezdeni, mert "ő nem bírja ezt a nyüzsgést".


Tudom, hogy már az elején nagyon elszúrtam a dolgot, mert amikor dolgozott (5-kor indult, este 7-re jött), én pedig itthon voltam, elnéztem neki, hogy én csinálok mindent. A legnagyobb hibám az volt, hogy ebben a mindenben a gyerekek körüli tennivalók is benne voltak. Neki a gyerekekből csak annyi jutott, hogy kicsit játszani és beszélgetni kellett velük.


Most, hogy egy hosszabb időt itthon töltött, mert munkanélküli volt, tudatosodott bennem, hogy nagy a baj. Onnantól kezdve, hogy reggel felkeltek az apjuk szabályosan menekült előlük, mert nem tudott velük mihez kezdeni. Próbáltam vele beszélni, először a legnagyobbat bíztam rá, de vele nem bírt, majd a legkisebbet, vele még csak-csak boldogult, de összességében képtelen volt velük bármit is csinálni.


Még 1 évig itthon vagyok a kicsivel, szóval kb. ennyi időm van, hogy javítsak azon amit elszúrtam, de elég tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni, hogy miként vonjam be, hogy ne besokalljon, hanem tanuljon?


2015. márc. 9. 16:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A gyerekek között is 8 órában voltam bejelentve, csak akkor a főnököm megengedte, hogy 6-ot töltsek csak benn, a többi munkát itthon csinálhattam meg. Márciustól viszont ténylegesen benn kell lennem 8 órát + a fél óra ebédidőt.
2015. márc. 9. 17:32
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Hát szerintem az lesz a legjobb, hogy ha a férjed ennyire nem akar gyereket, akkor szülj még kettőt, hátha akkor megszereti őket. Az első után, de még inkább az első előtt észre kellett volna venni, hogy vonakodik. Sok nő addig erőlteti a gyerektémát, sírással, bús pofával, célozgatással, amíg meg nem "nyeri" amit akar, erre szoktak a férjek válaszul így viselkedni, hogy nesze akkor, babázni akartál, hát tessék.
2015. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

"A pelenka szagától elhányja magát, fürdetni nem meri, mert csúszik. Túl hangosak, túl sokat jönnek-mennek"


Sajnos ez a nemakarás tipikus esete. A pelenkától elhányja magát... érdekes, anyának ilyet nem szabad, mert hát valakinek ugye muszáj pelenkázni. Ez csak férfi kuriózum (de csak egyeseknél, nem akarok általánosítani), hogy azt mondhatja, ő nem bírja a kakiszagot Egy nő ilyet nem mondhat. Tényleg, mi van, ha te sem bírod? Akkor ül a gyerek a szaros pelenkában egész nap? Próbálkozzon csak azzal a szaros pelussal, majd megszokja. Fürdetni nem meri... ja, vagy nem akarja. Nem az, az én férjem is félt az elején, hogy leejti a babát vagy ilyesmi, de erőt vett magán, és egy percig nem csinálta ezt a cirkuszt, hogy ő nem meri, mert pontosan tudta, hogy olyan nincs, hogy nem merjük, hiszen azt a gyereket meg kell fürdetni/fel kell öltöztetni/át kell pelenkázni stb. Te is anya vagy, tudod, hogy csak az elején olyan ijesztő, hamar belejön az ember. Csak ezt ugye akarni is kéne, ami a férjednél teljesen hiányzik.


Túl hangosak, meg túl sokat jönnek-mennek... basszus, hát gyerekek. Ne haragudj, hogy erre így rákérdezek, de minek kellett nektek ennyi gyerek? Nem az, nekem nincs bajom a nagy családdal, ha mindkét szülőt ez teszi boldoggá, akkor nagyon szép dolog. De nekem nagyon az jön le, hogy a férjednek a háta közepére nem kellett 3 gyerek, idegesítik őt, sok neki. Ahogy írod, szabályosan menekül. Valószínűleg ezért van ennyi elfoglaltsága meló előtt és után, hogy minél kevesebbet kelljen otthon lenni. Ne értsd félre, én nem feltételezem, hogy te az akarata ellenére lettél terhes 3x, gondolom megbeszéltétek, hogy jöhet-e még baba, de nagyon úgy fest, hogy inkább csak belement, de nem akarta igazán. Gondolom úgy volt vele, hogy a java úgyis a tied a gyerekekkel járó gondnak... és hát igaza is volt ugye.


Szerintem max azt tudod tenni, hogy apránként próbálsz neki konkrét feladatokat adni a gyerekekkel kapcsolatban, így talán valamennyire rááll a dologra. De az biztos, hogy sose fog szívből, szívesen foglalkozni velük, ez mindig nyűg lesz neki, ami azért elég szomorú :(

2015. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Közös döntés volt, hogy gyerekek legyenek. Az apjuk remekül elvan velük,pl. ha elmennek játszótérre, játszóházba vagy csak nevetgélni kell velük, vagy olvasni nekik, de a tényleges feladatokba nem tudom bevonni.

Csak hogy érthetőbb legyen. Leírom, hogy néz ki a hétvégi játszóterezés. Én összekészítem a gyerekeket. Csomagolok neki vizet, összekészítem a játékokat (labda, homokozós cuccok), mindent ami kell bepakolok a hátizsákba. Ekkor szólok a férjemnek, hogy mehetnek. Mire ő kézen fogja a gyerekeket és felkapja a hátizsákot, majd 3 óra múlva visszahozza gyerekeket, és hátizsákot. Ennyi. Ott a játszótéren remekül szórakoznak, majd mikor már megy a pisilni kell, fáradt vagyok, fáj a lábam, kakilni kell, folyik az orrom, akkor megáll a tudománya és akkor jövök én.


Tegnap azt a gazságot követtem el, hogy átmentem anyuékhoz a picivel és nem értem haza időben (15 percet késtem). A következő látvány fogadott: a gyerekek maszatosan és pucéran ültek az ágyukban, a férjem meg gépezett. Mikor megkérdeztem, hogy mi történt: Hazaértek, én nem voltam sehol. Erre ő közölte a gyerekekkel, hogy mindjárt jön anya, várjanak. Mindkét gyerek bepisilt, mert nem segített nekik időben kivetkőzni, csak amikor már visítottak. Szegénykéim utána levetkőztek, de az apjuk nem adott rájuk másik ruhát, mert "várjatok, majd jön anya"... A hab a tortán az volt, hogy még a wc-t is takaríthattam, mert a pisis ruhától a férjem kidobta a taccsot és nem célzott túl pontosan.

Mikor mindezek után elmondtam neki, hogy máskor ilyen eseten, ha hazaérnek, gyors vetkőzés, kézmosás-pisilés-kézmosás, átöltözés itthoni ruhába, uzsonna a menetrend, még engem vont felelősségre, hogy tudhatnám, hogy neki nem megy ennyi mindent észben tartani...


Ez az egész úgy néz ki, hogy amíg csak a szó legszorosabb értelmében vett szórakozásról van szó, addig minden szuper (nem hangosak, nem zavarják, nem nyüzsögnek), de amint a legkisebb feladat is akad, pl, orrfújás, akkor már minden baja van a gyerekekkel.

2015. márc. 9. 19:09
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de a férjednek nem való gyerek.

Nálunk hasonló volt a helyzet, tudod milyen rossz felnőni így? Hogy csak az egyik szülő igazán szülő, a másiknak meg nyűg? Lehet sajnos érezni.

A helyedben megint elkésnék, de most nem 15 percet, hanem pár órát. Mindig többet, akkor rá lesz kényszerülve, hogy gondoskodjon a gyerekekről, talán belejön.

2015. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok. Értelek, de én továbbra is a nemakarást látom mögötte. Gondolom neki a "jó apa" fogalma kimerül abban, hogy játszik a gyerekekkel. Neked és a külvilágnak egy szava nem lehet, mert ő elviszi játszótérre a gyerekeket. És ezzel le is van tudva, a nyűg része legyen a tied. Tudod, amit írtam, hogy nem biztos, hogy akart ő 3 gyereket, inkább csak belement, merthogy úgyis a te dolgod a kemény rész, ő meg majd játszik velük. Én teljesen elhiszem, hogy ti megbeszéltétek a gyerekvállalást, mint a normális emberek, csak épp neki más képe volt róla, mint neked. Érted, az elsővel is mindent megcsináltál, amit ő "nem tudott" (inkább nem akart), hát akkor persze, hogy jöhet még 2, majd azokat is rendezed te, mi baj lehet.

Amúgy egy ilyen beszólásra, hogy "dehát tudod, hogy én nem tudok ennyi mindent megjegyezni", visszakérdeznék simán, hogy "miért drágám, retardált vagy?". Merthogy annyit még egy tízéves is képes megjegyezni, amit itt leírtál, hogy vetkőzés, kézmosás, pisi, kézmosás, átöltözés otthoni ruhába. 1-2 év múlva még a gyerekek is tudják majd maguktól, apa meg nem bírja megjegyezni? Ne már. Azért ez nonszensz, hogy összepisilik magukat a gyerekek, mert annyi nincs benne, hogy ráültesse őket a bilire/vécére, ha szólnak, hogy pisilni kell.

2015. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A pisis ruhától elhányta magát?! Jézusom...

Sajnos neki valóban nem lett volna szabad gyereket vállalnia, egyet sem, nemhogy hármat.

Kérdező, neked valójában nem 3, hanem 4 gyereked van úgy látom, csak az egyik kicsit nagyra nőtt.

Nem tudom, ezen hogy lehetne változtatni, a leírtak alapján. Én meg vagyok döbbenve, ilyen férfiről még eddig nem is hallottam, hogy hagyja, hogy összepisilje magát a kisgyereke, utána meg elhányja magát. Nincs nála valami pszichés gond, most komolyan?

Mi lenne, ha Te ne adj Isten, két hétre mondjuk kórházba kerülnél?!

Hát, nincs használható ötletem. Azért én azt mindenképpen elmondanám neki, hogy pont ugyanúgy az ő gyerekei is, mint az enyémek, a kakival, pisivel, takonnyal, hányással, hisztivel és mindennel együtt. Ő is ugyanúgy felelős értük.

Ha nagyon bátor vagy, esetleg bedobhatod a mély vízbe: elutazol egy hétre mondjuk egy barátnőddel vagy anyukáddal messzire, aztán nőjön fel a feladathoz, érezze, hogy ő pont annyira szülő, mint te. Bár lehet, hogy ezt én nem merném megtenni, mert félteném a gyerekeket.

2015. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, pont ezt akartam írni, hogy nem merném így otthagyni neki a gyerekeket, mert egy hét alatt arra enne haza, hogy romokban a ház, a gyerekek fenekét véresre csípte a kaki, össze-vissza vannak pisilve, éheznek és koszosak (ha élnek még).
2015. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.

Jobban belegondolva én sem hagynám szívesen egyedül vele a gyerekeket, nekem mindig nagyon hiányzott az a szülőm, aki tényleg nevelt, a másikkal nem igazán éreztem magam biztonságban.

Ez a férjedtől is függ, ha tényleg szereti őket, akkor csak ráveszi magát és gondoskodik róluk rendesen, de ha így elhanyagolja őket 15 perc alatt is, az elég szomorú. Te ismered jobban őt, ha rá mered hagyni őket, akkor biztos van rá egy halvány esély hogy foglalkozzon velük.

2015. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azt tudod csinálni, ha elfogadod a helyzetet, hogy a férjed egy ilyen alak, és megvárod ameddig a gyerekek eljutnak abba a korba, hogy maguktól eltudnak menni a WC-re és megenni az eléjük tett kaját, akkor már nem fog hányi a kedves apuka a saját gyerekétől, csak a felfordulást kell összetakarítanod miután te is ledolgoztad a 8 órádat, mint a férjed, aki a 8 óra után csak szórakozik.


Az embereket nem lehet megváltoztatni, ne is reméld, hogy jó apa válik majd belőle.

2015. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!