Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vonjam be a férjemet a...

Hogyan vonjam be a férjemet a gyerekeke körüli tennivalókba?

Figyelt kérdés

3 gyekőcünk van. A férjem egyre kevésbé tudja velük tartani a tempót. A mindennapi rutinjukba bele se tud kezdeni, mert "ő nem bírja ezt a nyüzsgést".


Tudom, hogy már az elején nagyon elszúrtam a dolgot, mert amikor dolgozott (5-kor indult, este 7-re jött), én pedig itthon voltam, elnéztem neki, hogy én csinálok mindent. A legnagyobb hibám az volt, hogy ebben a mindenben a gyerekek körüli tennivalók is benne voltak. Neki a gyerekekből csak annyi jutott, hogy kicsit játszani és beszélgetni kellett velük.


Most, hogy egy hosszabb időt itthon töltött, mert munkanélküli volt, tudatosodott bennem, hogy nagy a baj. Onnantól kezdve, hogy reggel felkeltek az apjuk szabályosan menekült előlük, mert nem tudott velük mihez kezdeni. Próbáltam vele beszélni, először a legnagyobbat bíztam rá, de vele nem bírt, majd a legkisebbet, vele még csak-csak boldogult, de összességében képtelen volt velük bármit is csinálni.


Még 1 évig itthon vagyok a kicsivel, szóval kb. ennyi időm van, hogy javítsak azon amit elszúrtam, de elég tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni, hogy miként vonjam be, hogy ne besokalljon, hanem tanuljon?


2015. márc. 9. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

konkrétan kell mondani mit hogyan csináljon, először ott lenni vele és nézni

pl fürdetheti is őket, etetheti is, peluscsere, játék, birkózás..


rá fog érezni

2015. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

egyszeruen te visszamesz dolgozni o meg megoldja

melyviz az segit

2015. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem bírja a nyuzsgest... Egyes férfiak olyan viccesek... En se bírok elég sok mindent aztán megis kell, pl dolgozni, takarítani, anyosekhoz látogatóba menni es sorolhatnám. O nem egy nagy gyerek, csinálja amit kell szó nélkül, főleg h nem dolgozik, hanem otthon van. Komolyan néha megáll az eszem.
2015. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

"mert amikor dolgozott 5-kor indult, este 7-re jött"


Tudod én anya, tehát nő létemre azt mondom, hogy dolgozz te reggel 5-től este 7-ig helyette, aztán gyere vissza kérdezni.

Én is voltam otthon gyerekkel, tudom, mit beszélek.

Igaz nem internetezéssel töltöttem az időmet.

2015. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
Látom lenullázzák, aki a munkát javasolja. Ezért van a sok válás. A nők, anyák ma jó dolgukban nem tudják hogy mit csináljanak.
2015. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezd meg tőle, hogy neki van e bármi köze ezekhez a gyerekekhez, mert ha véletlenül ő az édesapa, akkor az az ő dolgai IS, hogy nevelje őket, hogy gondoskodjon róluk. Ha úgy érzi erre képtelen, akkor nálatok nincsen apuka funkciót betöltő férfi.
2015. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Csak aki eltartja őket, hozza a pénzt, hogy anyuka babázhasson.
2015. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Hát annak a nőnek is tudok gratulálni, aki számára apuka az, aki tejeli a pénzt és kész...
2015. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
fokozatosság
2015. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem 5-7-ig dolgozott, hanem ekkor ment és jött. 8-16-ig volt a munkaideje, de reggel úszással kezdett, délután meg vagy futni ment vagy focizni. Most ismét dolgozik 8-kor indul, 20-ra ér haza. Ismét alig látja a gyerekeket hétköznap. :(


A pelenka szagától elhányja magát, fürdetni nem meri, mert csúszik. Túl hangosak, túl sokat jönnek-mennek, nem tudja megjegyezni, hogy ki mit ehet (a nagy tejfehérje allergiás) és mikor stb. Mindenre van valami ami miatt nem megy neki.


Engem nem kell eltartania! Most TGYÁS-t kapok, utána meg max. GYED-et fogok. Jövő márciusban megyek vissza dolgozni, de akkor már teljes munkaidőben, nem csak 6 órában mint a gyerekek között, szóval akkor majd szükségem lesz a segítségére, mert nem tudom 6-kor elhozni őket az oviból. Így viszont, hogy még egy pisis pelussal sem boldogul, nehéz lesz.


Most azzal kísérletezek, hogy hétvégente az ébredés után 1-1,5 órát övé a két nagyobb (pisi, öltözés, reggeli). Próbálkozik, de 1 óra után olyan mintha a halálán lenne.


Azt mondta, ha neki kellene itthon lennie velük inkább felkötné magát... Ez azért elég rosszul esett.

2015. márc. 9. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!