Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok! Megvennétek egy...

Családosok! Megvennétek egy nagyon régi házat? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írom e, de talán itt vagytok a legtöbben.

Adódott egy olyan helyzet, hogy nagyon olcsón tudnák venni egy két szobás házat nagyon nagy telekkel.

Egyből újítani kell. Szigetelés ablakcsere, járólap csere és még talán a belsejét is máshogy kialakítani.

Viszont azt nem tudom mikor épült a ház de a tulaj unokája azt mondta hogy ami volt 1940-ben árvíz azt is túlélte. Szóval kb nagyon régi ház.

Az az egy dolog jó hogy maga a telek óriási. Szántóföld is van hozzá. 6 millióra tartják ebből valamit le lehet húzni. Van 1 gyerekünk és úton a következő. Erre tudunk hitelt felvenni mert sajnos többet nem kapunk.

Ti megvennétek?


2015. márc. 7. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem vennem meg. Szerintem az a haz nem er mar semmit, le kene bontani. A telekert pedig 6 milliot sokallok.
2015. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Gyerekkel csak költözhető állapotú házat vennék.

Addig hol laknátok, amíg készülne a ház?

2015. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Jaj csak hitelre NE!

Az eletetek is ra megy.

A barátnőm 10 éve vett egy lakást 5 millióért azóta fizeti es meg tartozik 10 millióval .

2015. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

"Szigetelés ablakcsere, járólap csere és még talán a belsejét is máshogy kialakítani"

És mindent (villany, víz) átvezetékezni. Nem 10 e ft.

Mi újság a tetővel?

Ha ilyen régi a ház: van neki beton (nem nagyon hiszem), de legalább kő alapja?

Engem pont nem nyugtatna meg, hogy túlélt egy árvizet. Nem roggyant meg?


+ 1 kérdés:

Bocs a zsebben turkálásért, de ha "csak" ennyi hitelt kaptok, akkor mi lesz, ha hirtelen beüt egy plusz kiadás?

Mondjuk számoltok egy 1 milliós felújítással. Na, az minimum 1,4 millió lesz, hidd el.

Kockázatos.

2 gyerekkel nem vállalnám be, bármekkora is a telek.

Mi is egy régi házat vettünk meg, hihetetlen, mik kerültek elő. De nekünk csak utána jöttek a gyerekek. Kizárt, hogy ebbe 2 gyerekkel beleugorjak.

2015. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%

Attól, függ, hogy hol van ez a ház?

Budapesten, vagy valami kis nevesincs faluban?

Viszont a szántóföld miatt sejtem, hogy nem egy fővárosi helyről van szó.


Mi a párommal pont, ilyen házat keresünk BUDAPESTEN.

Megvennénk kb. telek áron és mivel egyikünk sem IQ fogyatékos, így simán csak a hozzávalókat kéne fizetni.


És nincsenek baba hegyek, úgyhogy tök mindegy, hogy egy sátorban vagy egy házban alszunk X ideig.

2015. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Az okok:

- a ház maga 6 millió, ennek a dupláját számítsd felújításra. Nem viccelek. És akkor az még kevés is lehet. Akkor már 12 milliónál járunk egy átlagos állapotú házért, berendezés nélkül.

- Új konyha, fürdő,wc még 1-2 millió, hiszen ha a ház ilyen rossz állapotban van, ezeket biztosan nem lehet használni benne. Így már 13-14 milliónál járunk.

- ehhez hozzájön, hogy ez a ház csak 2 szobás. Ez már 1 gyerekkel is kicsi, nem hogy kettővel. Előbb-utóbb bővíteni kellene, annak megint nem olcsó az ára.

- ha ennyi hitelt kaptok, nem lesz pénzetek a felújításra.


Inkább maradnék albérletben és gyűjtögetnék még, mert ez így egyenes út az anyagi csődhöz.

2015. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáértő, szakemberrel elmennék megnézni. Egy statikus lehet hogy többet tudna mondani róla.

Láttam már régi házból csodaszép meseházat átalakítva.

Szuvas gerendákkal, rossz tetővel, alsó szigetelés hiányával meggondolnám a vásárlást.

Ha egy hozzáértő személy jónak ítélné meg az állapotát akkor nektek kell kitalálni hogy mit szeretnétek belőle kihozni és az kb. mennyibe kerülne. Például ha szeretnétek beépíteni idővel a gyerekeknek a tetőt de alkalmatlan a gerendázata rá azon is érdemes elgondolkodni. A villamos vezetékek áthúzatása is aktuális lenne mielőtt beleköltöznétek.

Viszont én hiszek a csodás régiből újat házátalakításokban, csak az a kérdés hogy két pici gyerekkel mindebben hogy tudnál részt vállalni.

2015. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tégla építésű a ház. Nem Pesten van jóval messzebb. Itt a telkek kb 4-5 millióba kerülnek. De igazatok van egy hozzáértő szakemberrel kéne megnézetni ő többet tudna mondani.
2015. márc. 7. 20:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném meg. Az egész dologból egyedül a telek értékes. A ház öreg és kicsi is, nekem le kellene bontani. Bontás extra költség, tehát üresen a telek értékesebb lenne, ház nélkül.
2015. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ránézésre telekár mínusz a bontási költség.
2015. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!