Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom 3 év után is bizalmatlan...

Párom 3 év után is bizalmatlan velem, nem tudja átadni magát teljesen, nem bízik bennem, a mástól kapott régi sérelmek miatt. Hogyan lehetne vele megértetni, és tudtára hozni, hogy őt szeretem?

Figyelt kérdés
Már ennél többet nem tudok tenni,soha egy nőt nem csaltam meg,soha nem vertem át senkit,őt meg főleg nem tudnám.Alapvetően bizalmalan,de azt mondta,szerinte az előző párja is megcsalta őt,ami nem biztos,csak sejti,és hogx sok ember átverte.Én teljes mértékben mellette vagyok,bármikor itt vagyok neki,ha valami kell,jóban,rosszban eddig mellette voltam.Nagyon zavar,hogy 3 év után is ilyen bizalmazlan velem.Ilyenkor mindig arra gondolok,hogy biztos nem én vagyok neki az igazi.Néha úgy érzem,a félelemtől,legszívesebben kimenekülne a kapcsolatból,nagyon fél a változásoktól és nagyon nehezzen lépi meg amikor már szükséges is lenne a dolog.Pedig sokszor elkerülhetetlen,hogy változtassunk bizonyos dolgokon.Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy magába nem bízik,vagy bennem,vagy egyáltalán a kapcsolatunkban.Nem tudom,hogyan tudnám ebből a helyzetből kizökkenteni,de nagyon ráférne már.Már egy munkahely váltás is ráférne,szerintem az is jót tenne,ha másik városba,esetleg külföldre költöznénk.Szerintem rossz helyen vagyunk,ő már unja a munkáját,én nehezzen találok erre fele,és nagyon sokat szenvedünk ez miatt.Egyszerűen nem jön rá,hogy itt lenne a változtatás ideje,meg kell lépnünk,hogy előre haladjunk.Nem bízik bennem,nem mer lépni.Most vagy azért,mert nem én vagyok neki az igaz,vagy azért mert tényleg ennyire nehezzen lép meg dolgokat.Pedig szükséges lenne már a dolog.
2015. febr. 27. 09:13
 1/8 A kérdező kommentje:
31/F Ő 28 éves.
2015. febr. 27. 09:16
 2/8 anonim ***** válasza:

" ,ő már unja a munkáját,én nehezen találok erre fele,és nagyon sokat szenvedünk ez miatt "


Bocsi , csak hogy egyértelmű legyen , mit jelent ez?

Mármint , hogy "nehezen találok erre fele" ? Nincs munkád? Ha nincs , mióta nincs?

2015. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 09:35


Szia!


A helyzet az,hogy itt ahol most lakunk,úgy érzem nincs tovább.Mintha egy kalitkában lennénk,mert nincs sok lehetőség.Ő már nagyon nem szeret ott lenni,annak ellenére,hogy nem keres rosszul.Fogalmazzunk úgy,hogy itt munkaügyileg nem túl jó a helyzet,hol van munkám hol nincs.Van hogy 2-3 hónapig van,vagy 4 hónapig vagy éppen 1-2 hétig,van hogy nem fizetnek ki rendesen és még sorolhatnám.Most jelen esetben 3 hónapja nem volt,de most van megint,de ki tudja meddig.

Úgy érzem itt nem tudunk kiteljesedni,külföldre kellene mennünk.Vagy másik városba,esetleg a nyugati határhoz.Nekem van rokonom Svájcba neki pedig Ausztráliába.Mind a ketten beszéljük a nyelvet,szóval ez sem lenne gond.

2015. febr. 27. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki többször nagyon megégette magát a kapcsolataiban, annál előfordul, hogy ennyire bizalmatlanná válik. Felhúz maga elé egy láthatatlan falat, van aki át sem lát rajta és van, akinek megengedi, hogy benézzen mögé, de lebontani számára annyi, mint teljesen védtelennek lenni a fájdalmakkal, csalódásokkal szemben.

Neki a változás, változtatás is egy kis halál, azért nem akar munkahelyet és országot sem váltani.


Én a helyedben választás elé állítanám, bármennyire is szeretem. Ha érted sem hajlandó kimozdulni a komfortzónájából, akkor nem maradnék mellette. Lehet, hogy szeret, de nagyobb benne a félelem és ez rád is kihatással lesz, az egész kapcsolatotokat padlóra küldheti egy idő után.

2015. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sokszor állítottam már döntés elé,sajnos rá kellett jönnöm,ha kényszerítem,azzal nem tudok rá hatni,legalábbis szavakkal nem.Tettekkel kell változtatásra bírni,ha úgy sem megy,akkor viszont tényleg nem tudok mit tenni.Nagyon szeretem,ezért nehéz a dolog...Viszont tudom,hogy ez nem sokáig lesz így tartható,mert felfogja emészteni a kapcsolatunkat.
2015. febr. 27. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:

# 2/5 vagyok.

Talán jót tehetne a kimozdulás ebből az állapotból, mint ahogy írod is.

A munkával kapcsolatban azért is kérdeztelek ,mert Te talán jobban vagy motiválva, hogy lépj, ez ügyben. Ez érthető is.Igaz , hogy párod is unja már a munkát de ettől függetlenül , lehet , hogy a nőknek általában megnyugtatóbb a "biztosnak tűnő " meglévő munka , főleg még ha nem is keres olyan rosszul.

Valószinű, hogy nagyobb gondot okozna neki ebben a helyzetben feladni a "biztos" munkáját , egy "bizonytalanra".Neked "veszíteni valód "nincs. Mi lenne ha lépnél Te?Akár másik városba,vagy külföldre ,és miután találtál már "biztosabbnak tűnő" munkát , ő is jobban merne lépni. Ráadásul ez is egy kizökkentés lenne mindenképpen a kapcsolatban is. Ha ő nem akar , vagy nem mer akkor indulj el egyedül a változás útján, aztán majd kiderül, hogy mit hoz a jövő.

2015. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg pont hogy segíteni kellene neki lebontani ezeket a falakat. Akit sokat bántottak, nagyon nehezen "gyógyul" meg. Egy pszichológus segítsége sem ártana, ha ennyire súlyos a helyzet.

Nekem is gyerekkori "traumáim" vannak, amik miatt kvázi félek az idegenektől és nehezen ismerkedem, megerőltető számomra idegenekkel beszélgetni. Olyan szinten leromboltak gyerekkoromban, hogy sokszor az utcán is rosszul érzem magam, meg "úristen milyennek látnak az idegenek", olyan szinten önbizalomhiányos lettem.

Nem elhagyni kell, hanem segíteni, és igen, sajna van akinél évekig tart mire el tudja engedni ezeket a sérelmeket, de ha szereted, akkor nem hagyod el, hanem próbálod segíteni, támogatni!

2015. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt is kérdezd meg magadtól, ő megérdemel-e téged. Én is bizalmatlan típus vagyok, engem is átvertek már. De az ilyesmit le kell rendezni magunkban, MIELŐTT új kapcsolatba kezdünk. Feltéve, hogy tényleg átverték. De hogy egy sejtelmen évekig ne tudja valaki túltenni magát, az túlzás. Az már paranoia. A megcsalás sem olyan ritka eset, hogy ilyen traumaszámba menjen.
2015. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!