Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizek?

Figyelt kérdés
A szüleim már a születésem előtt cigiztek, és én is cigizek 2009 októberétől.[15 éves lány vagyok]. Több emberrel beszéltem már akik nyugodt szívvel cigiznek otthon a szüleikkel, akik nem basztatják őket mert hát ők maguk is nikotinfüggők. De nálunk más a helyzet, mert azt mondták, ha megtudják hogy cigizem, megvernek, ettől pedig félek. Mit tegyek?
2010. febr. 13. 12:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Én is 15 évesen kezdtem,"baráti" nyomásra,és 10 évig szenvedtem.

25 évesen végre sikerült leszoknom.

Az én szüleim,főképp apukám,mindig is nagyon szigorú volt.

Mikor megtudta,hogy cigizem,kb 16 éves lehettem.

Nagyon nem örült..Azt mondta,hogy akkor engedi meg,hogy cigizzem,ha majd én keresem meg rá a pénzt!

20 éves is elmúltam,mikor előtte rá mertem gyújtani!

Szerintem is hagyd a francba,és szokj le!Rettenetesen drága,büdös és egészségtelen is!

Hidd el,ha nekem sikerült 10 kemény év után,akkor neked is sikerülni fog,ha akarod!

Számold ki,mennyit költesz rá pl egy hónapban,ha minden nap veszel egy dobozzal!

2010. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%
Talán csak azt akarják, hogy tanulj a hibájukból.
2010. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
52%
Kövesd a szüleid példáját és majd halj meg idő előtt tüdőrákban, meg is érdemled. Nem foghatod a szüleidre, az enyémek is bagóznak mióta élnék, én mégse szívom. Egy azért mert tudom h káros, meg hát van szemem és látom mit tesz velük a cigi. Ők sem díjaznák ha dohányoznék mivel tudják h nem jó dolog. Nyilván a te szüleid is így vannak vele, de te csak szívd tovább. Ugyan mi bajod lehet ha már 15 évesen elkezded?
2010. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Talán tudsz hatni a szüleidre, ha bevallod és arra hivatkozol, hogy az otthoni állandó dohányfüst miatt kezdtél el cigizni, mert csak így vagy képes elviselni, hogy ők is füstölnek. Hátha rászánják magukat a leszokásra. A helyedben leülnék velük és szépen kiszámolnám velük közösen, mennyi pénz megy el havonta cigarettára. Szerintem bőven elmehetnétek belőle hármasban évente egyszer egy komolyabb kirándulásra is.
2010. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
87%

Én még sosem gyújtottam rá és ki sem próbáltam. lehet hogy páran most hülyének néznek meg furcsállják de ez van. :D Pedig nem egyszer kínáltak. Anyám füstöl mint a gyárkémény, apám pár éve tette le nagy akaraterővel. Szerintem vagy szokj le róla (még nem késő! ;)) vagy beszélj velük. Azt gondold végig, hogy melyikük a kettő közül, aki megértőbb és azzal próbálj meg...


Sok sikert! 19/F

2010. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, de gáz! Most irtójónak érzed, de pár év múlva úgy leszel, mint én: szégyenérzet fog el az utcán, letagadod a barátaid előtt is...

Egyébként nem értem, mit szívóznak, ha az otthonotokat maguk is mérgezték egész gyerekkorodban. Álszentek! Ha védeni akarnának a saját tévedésüktől, előbb nekik kellene leszokniuk.

Akárhogy is mondod el, balhé lesz, aztán 1-2 hét múlva megszokják.

2010. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Ha annyira félsz, hogy megvernek, ne mondd meg. Bár lehet, hogy a szüleid ledöbbennének, hogy ezt eredményezte a rossz példa. De hát nem is miattuk cigizel,hanem azért, mert a koleszban a vagányok közé szeretnél tartozni, és azok általában mind cigiznek. :S Tudom, hogy ez nem volt Benned tudatos! - de így alakult. Elárulom: ha valaki igazán vagány, önálló személyiség, megteheti, hogy nem megy a csorda után és nem cigizik, akkor is tisztelni fogják ;)


Én nem értek egyet a gyerekeikkel együtt cigiző szülőkkel - még ha suttyomban szívod is otthon (csak fel ne gyújtsd a lakást), akkor sem annyit, mintha bármikor kisétálhatnál a konyhába rágyújtani.


Én középiskolában és egyetem első évében szívtam elég rendesen, de aztán le tudtam szokni úgy, hogy csak buliban gyújtok rá, ha iszok. Régen ez heti egy alkalom volt, most már kevesebb. Ha egy hónapig nem megyek, egy hónapi nem gyújtok rá. De ismerőseimen azt látom, ezt nem tudja mindenki megcsinálni. Meg azért remélem, Te mg nem nagyon iszol :D 3 barátnőm közül egy sem dohányzik, pedig mind vagány, 30 felé is még bulizós csajok! Szégyellem,ha elmegyünk valahova, és a 2. pohár felé rágyújthatnékom támad. Lehet egyszer még ezt is abbahagyom, jó példa az van! :)


29/n

2010. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Azt nem látod a szüleid példáján, hogy csapdában vannak, függők, képtelenek letenni egy olyan szert, amitől téged jól felfogott érdekedben tiltanak? Hülye vagy, hogy kipróbáltad. Sokkal inkább irtózni kellett volna tőle.

A férjem apukája alkoholista volt, már meghalt. A férjem rá se tud nézni az alkoholra.

Elég valamit tiltani, és akkor máris kívánatos lesz? Na akkor ne kerüljek a közeledbe, a gyilkosság is tiltott dolog... :D

2010. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Úgy gondolom, ha egy kicsit jobban belegondolsz, te is belátod, hogy a cigire semmi szükséged. Csupán megszokott mozdulatok, cselekvéssorozat. Meggyújtani, tartani, fújni a füstöt... Hidd el, nem éri meg. A dohánygyáraknak éri meg, az államnak éri meg (adók). Neked nem éri meg, mert drága, büdös leszel tőle (egy nem dohányzó fiú utál majd megcsókolni, mert olyan leszel, mint egy hamutál), és még ráadásul beteg is lehetsz.

Hagyd abba, felesleges szívni!

2010. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Annak idején én is 15 évesen kezdtem cigizni. 3 évig titkolóztam(szüleim is dohányosok,nem vették észre),amikor meguntam az állandó dugicigizést. Nem csináltam semmit,csak amikor tudtam,hogy anyám arra fog járni,kiültem az udvarra és rágyújtottam. Anyám jött,rámnézett és ment be,mintha mi sem történt volt. Elmondta apámnak,ő rákérdezett igaz e,és annyi. Nem kínáltak,nem cigiztünk együtt,de tudtak róla.

De jobban teszed,ha még most leszoksz róla.Én 5 évig szívtam,már egy éve nem cigizek. Sokkal jobb azóta,nem vagyok állandóan füstös,se nincs az a büdös szájszag,stbstb...

2010. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!