Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizek?

Figyelt kérdés
A szüleim már a születésem előtt cigiztek, és én is cigizek 2009 októberétől.[15 éves lány vagyok]. Több emberrel beszéltem már akik nyugodt szívvel cigiznek otthon a szüleikkel, akik nem basztatják őket mert hát ők maguk is nikotinfüggők. De nálunk más a helyzet, mert azt mondták, ha megtudják hogy cigizem, megvernek, ettől pedig félek. Mit tegyek?
2010. febr. 13. 12:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Én a társaság miatt gyújtottam rá 14 évesen :SSS

Anyámék előtt titkoltam,pedig ők is cigiznek:S

Aztán anyu egyszer kihivott magához mikor cigizett és elszivatott velem egy szál cigit...Itt buktam le,mert letüdőztem rendesen....itt a baj hogy elfogadta....de mivel a tiltott gyümölcs édesebb,ezért ma már nem dohányzom:)

20/L

2010. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
62%
A Kérdező nem azt kérte hogy legyetek szívesek és oktassatok ki a cigi mennyire ártalmas hanem azt kérdezte hogyan mondja meg a szüleinek. Ha engem kérdezel inkább tartsd titokban.Bátyám is ezt csinálta. De mikor megtudtam akkor elmondtam anyuméknak, de csakis az ő érdekében.
2010. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem már úgyis tudják, mert büdös a ruhád, hajad, érezni lehet azt. Csak max. várnak, hogy te mikor leszel hajlandó bevallani.


Az én szüleim is cigiztek és érdekes, de belőlem ez pont azt váltotta ki, hogy én azért sem fogok, mert mindig éreztem rajtuk és otthon is a cigifüstöt. Aztán apa meghalt tüdőrákban és akkor anya is leszokott egyik napról a másikra.

2010. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Szokj le rólla,mert később nem tudod majd abbahagyni.Az én szüleim is mondták,hogy mekkora baj lesz ha megtudják cigizem hiszen drága és tönkreteszed a saját életed.Most 24 vagyok és letettem.
2010. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:

én még ki se próbáltam :)

és nem is fogom...nem hagyok az érzelmi zsarolásoknak :) nem szabad..mert akkor tudják h gyenge vagy és kihasználnak ahol csak lehet...

és szerintem marhaság h titkold...akkor lesz nagyobb baj..

mert csalódnak benned h nem mondtad el nekik...pedig a szüleid(akikkel elvileg minden meglehet beszélni)

szal mond el nyugodtan...és ne félj ők is tudni fogják h milyen ez ha ők is dohányosok :)

17/L

2010. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
54%

Inkább tedd le azt a szart. 5 hónap bagót simán le lehet tenni. én 16 éves koromban szoktam rá, és 7 hónapja nem bagózom. Nem volt egyszerű menet, viszont jut pénz sok olyanra is, amire bagó mellett nem jutott. Nagy marhaság az egész.


26F

2010. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
40%

Én 13 évesen szoktam rá.

Amikor szüleim mondták, hogy soha nem szokjak rá, akkor hülyének néztem őket, mert ezt úgy tették, hogy közben égett a cigaretta a kezükben. Így nem voltak túl hitelesek. Sőt nevetséges az amikor egy szülő cigarettával a kezében "prédikál".

Szerintem kérdező állj eléjük és mondd meg. Több hátul is lehet viszont:

1. Megvonják az összes pénzedet, hogy ne tudj cigit venni

2. Megvernek/megbüntetnek

Én elmondtam nekik. Aputól kértem ötszáz Ft-ot, megkérdezte minek kell, mondtam, hogy cigire. Először elcsodálkozott, aztán közölte, hogy nincs meglepve és számított rá, hogy ilyen szülői példa mellet valószínünek tartotta, hogy én is dohányozni fogok, aztán adott pénzt. Onnantól kezdve együtt cigiztünk.

19/L

2010. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

Állj eléjük, anyu, apu, cigizem. Én azt tettem annak idején, pedig nagyon féltem, hogy mi lesz a reakció, mert a bátyámat meg is verték érte. Ledöbbentek, de elfogadták. Anyukám cigizik, én leszoktam már. Te is jobban tennéd ha leszoknál, később sokkal nehezebb lesz.

25/N

2010. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
64%
Ezt nem értem! Ezek szerint ha egy családban alkoholizálnak, automatikusan alkoholizálni fognak a gyerekek is? A rossz példának inkább visszatartó ereje kellene, hogy legyen. Okos ember nem követi a butaságokat!
2010. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Én a helyedben félnék, hogy szarrávernek. Úgy is 7napból 5öt kollégiumba vagy. Dohányozz csak ott, otthon meg sutyiba. Mondhatnám, hogy szokj le, de az álesznt dolog lenne, mivel én 12 éves korom óta dohányolok. Igazából megeszi a tüdőrostjaidat, én pl már hosszú távot futi sem nagyon tudok.
2010. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!