Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy terhes vagyok. Gyógyszer mellett estem teherbe. Szóval nem azért mert nem védekeztünk. Párom mellettem áll. Azt mondta bárhogy döntök, azt ő tiszteletben tartja. De szüleimnek nem tudom, hogy mondjam el. Páromnak van saját háza és keresete, nekem csak annyi pénzem van, amit 2 év alatt nyári munkával összegyűjtögettem, hogy egyszer majd valami nagydolgot veszek belőle. Anyuék eleve nem kedvelték a páromat, soha mert, hogy idősebb nálam. Idén fogok érettségizni. Mit tegyek? Szívem szerint megtartanám a babát. De tudom azt is, hogy rengeteg felelősség és lemondással jár egy gyerek felnevelése.
2011. aug. 27. 13:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%

attól is függ,h mennyire jó a kapcsolatod a szüleiddel.én biztos megtartanám!!

Sztem minél hamarabb mond el nekik és a párod is legyen ott akkor,h lássák tényleg melletted van bármilyen helyzetben.

Ha rossz a kapcsolatod a szüleiddel,akkor húzósabb lesz elmondani,de akkor is túl kell esni rajta.

Mindent őszintén!

nyugi,nem vag már 15éves,csak nem lesznek annyira idegesek :)

2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
18%

-sziasztok,öhh terhes vagyok

-ez nagyszerű éjdes jányom

2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem is így volt, de ő már érettségi előtt szült!

Úgy végezte el a főiskolát gyerek mellett, hát nem volt neki egy leányálom, a párja az elején még mellette volt, de 7 év után rájuk unt és most egyedül neveli a nővérem és rosszabbnál-rosszabb kapcsolatokba menekül! Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálatok így lesz csak, hogy alaposan fontold meg!

Az egész életedet megváltoztatná, arról meg nem is beszélve, hogy még nem szórakoztad ki magad és még nagyon fiatal vagy!

2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon át kell gondolnod, és mivel egyedül nem vagy képes jelen pillanatban el tartani egy gyereket a szüleid segítségére is szükséged lesz. Mióta vagytok együtt a pároddal és ő hány éves? A szüleidnek is úgy mond el mint a párodnak, muszáj leszel...
2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
61%
Azt nem tudom, hogy mondd el nekik, biztos nem lesz könnyű. Viszont szerintem megértik majd, hiszen védekeztetek és mégis. Szerintem tartsd meg a babát, megérdemli, hogy éljen. És nem biztos, hogy máskor lesz esélye(te[k])d egy babára. Mint írtad, a barátodnak van saját háza és keresete, te pedig hamarosan leérettségizel, vagyis ez már egy jó alap. Hajrá. ;)
2011. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
71%

Sok lepontozást fogok kapni:

Én ugyanigy jártam mint te. Most fogok érettségizni, 18éves vagyok és 19hetes terhes. Én megtartom a babát, eszembe se jutott elvetetni. A páromnak szerencsére olyan az anyagi helyzete, hogy szülők nélkül fel tudjuk nevelni a lányunkat.


Szerintem állj oda anyukád elé, mondd el, hogy mi történt. Aztán mondd el neki azt is, hogy hogyan képzeled a jövődet a babával, ha esetleg megtartanád. De mindenképpen, legyen konkrét elképzelésed! A párod szülei?

2011. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a nővérem tapasztalata miatt lemondanék a gyerekről.Bár nem vagyok abortuszpárti,de azt hogy gyógyszer mellett esnék teherbe már elég is lenne..

(bár gyógyszer mellett teherebe esni is emberi hiba,valószínű,hogy kihagytál tablettát)

Mint írtam a nővérem példája miatt nem vállalnám.

A nővérem 2 évvel ezelőtt szintén gyógyszer szedése mellett esett teherbe.Ő megszülte a kislányát,aki súlyos szellemi,és testi fogyatékos.A kicsi lány 2 éves,és a nővérem egyedül maradt.Az apuka aki egészen a baba születéséig mellett volt,lelépett amikor kiderült,hogy beteg a kicsi..Egyszerűen képtelen volt feldolgozni,és a nővéremet hibáztatta.(pedig a pasas egy nagyon jó fej ember volt,senki nem gondolta volna,hogy így összeroppan)

Sajnos a nővérem barátai is egyre ritkábban látogatták,ma már nem is nagyon jönnek hozzá..Bőven elég nekik hogy a facebookon vagy email-ben tartják a "barátságot" vele..(milyen barátság ez??)

Így már csak mi a családja maradtunk nővéremnek,és látom,hogy a 25 éves szép okos nővérem egyre jobban elveszíti az életkedvét..Csak akkor mosolyog ha a kislánnyal játszik. Ha alszik akkor a nővérem is csak ül a fotelban és csendesen sír..(még hallani sem lehet,csak észreveszed hogy potyognak a könnyei és nagyon szomorú..) életemben nem láttam ilyen szomorú embert..

2011. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha a pasinak van pénze meg háza akkor az egy nagyon jó alap.... végül is. Csak aztán nehogy pórul járjon és majd pislog mikor saját magát fent kell tartania, mert a papa elhagyta és a fejéhez is vágja majd hogy ő tartotta el... Már bocsánat, de erre is kéne gondolni. A szülők segítsége pedig nem feltétlen az anyagiakból áll, miért is gondol mindenki erre?
2011. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
18%
Miért dilemmázol ezen? Tartsd meg! A párod melletted áll, van keresete, tehát miből felnevelnetek a gyereket, akkor miért ne tartanád meg? Legtöbbször azért döntenek az abortusz mellett, mert nincsenek megfelelő körülmények egy gyerek felneveléséhez. Nálatok megvan minden, szerencsések vagytok. Legfeljebb annyi lesz, hogy emiatt 1-1,5 évvel később érettségizel, ez nem olyan nagy dolog, ami miatt meg kéne öletned a babát, főleg hogy te is szeretnéd megtartani.
2011. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%
fogamzásgátló tabletta mellett teherbe esni?? Nem félsz attól hogy beteg lesz a baba?
2011. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!