Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy terhes vagyok. Gyógyszer mellett estem teherbe. Szóval nem azért mert nem védekeztünk. Párom mellettem áll. Azt mondta bárhogy döntök, azt ő tiszteletben tartja. De szüleimnek nem tudom, hogy mondjam el. Páromnak van saját háza és keresete, nekem csak annyi pénzem van, amit 2 év alatt nyári munkával összegyűjtögettem, hogy egyszer majd valami nagydolgot veszek belőle. Anyuék eleve nem kedvelték a páromat, soha mert, hogy idősebb nálam. Idén fogok érettségizni. Mit tegyek? Szívem szerint megtartanám a babát. De tudom azt is, hogy rengeteg felelősség és lemondással jár egy gyerek felnevelése.
2011. aug. 27. 13:12
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
18 vagyok nem 17 (Az első osztályt 2x jártam). Párommal 3 éve vagyunk együtt. Szüleimmel beszéltünk (az ő szülei már tudták) és igazából nem sokat segítettek a döntésbe, mert azon kívül, hogy kiakadtak annyit mondtak, hogy bárhogy döntök, támogatnak. Amiért hálás vagyok, de azért örültem volna, ha lett volna véleményük a dologba. Mindenki rám hagyta a döntést.
2011. aug. 28. 15:20
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
És, hogy érzed, hogy fogsz dönteni?
2011. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
15 éves korod óta egy pasival vagy, gondolom előtte nem volt semmilyen kapcsolatod, ami értelmes lett volna... Hát... őszintén én még élnék, nem mernék be vállalni egy gyereket, jó kapcsolat-anyagi támogatás ide vagy oda! De a Te életed magad döntsd el. A szüleid jól válaszoltak igazából, felnőtt vagy, de ha az baj neked hogy nem mondtak semmit és rád hagyják a döntés az csak egyet jelent. Te magad sem tudod mi tévő légy, szeretnéd is meg nem is, tétovázol, bizonytalan vagy... meg is értem, ezért tanácsolnám a NEM-et!
2011. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon nehéz döntés előtt állsz. Én hiszek Istenben, és lehet, hogy hülyén hangzik, de még akkor is, ha Te nem, próbálj meg most imádkozni vagy meditálni. Talán a belső hang megsúgja mit tegyél.

Ilyen fiatalon nehéz gyereket vállalni, de ha nem lesz beteg, amit ugye okvetlenül ki kell vizsgáltatnod, én megtartanám. Sehol nem beszélnek erről, de az abortuszt a nők hetven százaléka nem tudja kiheverni lelkileg. és még valami: 34-36 évesen gyönyörű, fiatal nő leszel - és szabad, már hátad mögött a gyereknevelés nehéz éveivel.

Bárhogy döntesz, sok sikert!

2011. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
52%
Megtartanám.Párod egyébként szeretné?
2011. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Na, hogy döntöttél? :)
2011. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

'Mindenki rám hagyta a döntést'


Kinek kéne dönteni te leszel vele egész hátra lévő életedben tied a legnagyobb felelőség.

2011. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!