Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy terhes vagyok. Gyógyszer mellett estem teherbe. Szóval nem azért mert nem védekeztünk. Párom mellettem áll. Azt mondta bárhogy döntök, azt ő tiszteletben tartja. De szüleimnek nem tudom, hogy mondjam el. Páromnak van saját háza és keresete, nekem csak annyi pénzem van, amit 2 év alatt nyári munkával összegyűjtögettem, hogy egyszer majd valami nagydolgot veszek belőle. Anyuék eleve nem kedvelték a páromat, soha mert, hogy idősebb nálam. Idén fogok érettségizni. Mit tegyek? Szívem szerint megtartanám a babát. De tudom azt is, hogy rengeteg felelősség és lemondással jár egy gyerek felnevelése.
2011. aug. 27. 13:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
55%
Ha valaki fogamzásgátlót szed, ami ugye tele van hormonokkal és marha egészségtelen, akkor még évek múlva is nagy az esély arra, hogy beteg gyereke szülessen. Akkor most senki se vállaljon gyereket, aki valaha szedett tablettát? Azért vannak a terhesség alatt különböző vizsgálatok, hogy kiderüljön, hogy egészséges-e a baba. Nyugodtan szüld meg a babát, ha szeretnéd, ne tartson vissza semmi!
2011. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
38%

A mai gyógyszerek olyan kevés hormont tartalmaznak, hogy a babának nagy valószínűséggel semmi baja nem lesz. Gondoljatok már bele! Mennyi hormon lehet egy olyan fogamzásgátlóban, amelyik mellett teherbe esett?!

Én 13 évig szedte ma gyógyszert megszakítás nélkül, és az abbahagyása után egyből terhes lettem. 2 egészséges gyermekem van.

2011. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk azt azért vegyük figyelembe, hogy a kérdező kb. 17 éves lehet, és már gyógyszert szed. Ilyen fiatalon sokkal károsabb a lányoknak, mert még fejlődésben van a testük, és nem tudom, a babára nagyobb eséllyel lehet-e káros.
2011. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Valószinű az apuka nem sokáig tartana el gyerekestül hiába az ővé

még egy percet nem dolgoztál pénzt a gyes alatt nem kapsz, érettségivel melód nem lesz, ha tanulnál valamit megint a pasinak kéne fizetni... kövezetek meg de a férfiak anyagiasak és még a gyerköc születése elött átgondolja mibe kerül a családfentartás és lelép.

Kérdező te meg ott maradsz végzetség, pénz nélkül egy gyerekkel.

2011. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Én bízom a páromban. A szüleimtől jobban félek.
2011. aug. 27. 20:50
 26/37 anonim ***** válasza:

természetes és jó, ha bízol a párodban. de még nagyon fiatal vagy, és az élet sajnos nagyon hosszú, a gyerek pedig mindent megváltoztat, néha a nő személyiségét is.

Ezért, lehet, hogy félsz a szüleidtől (én is félnék), de normális esetben ők sosem hagynak cserben, még akkor sem, ha most ki fognak borulni. Ráadásul ők jól ismernek téged, tudják mennyit b;írsz, és ismerik a körülményeidet is. Ezért elsősorban velük beszéld meg a dolgokat, és gondolkozz el a tanácsaikon.

2011. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt a pároddal?
2011. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

25 éves felnött férfi aki egy 17 évest kufircol és még csak nem is vigyáz komolyan gondolod hogy majd felelőséget válla egy családért? Nem merült fel benned mért nem egy vele egykorúval jár talán egy csitrit könyebb hanyat dönteni?

Ajálom tini mamikat ott is van egy csaj aki elköltözik a palijához az apuka még a szülés elött kijelenti hogy a lány hibája a terhesség, végik szemétkedik a csajal, a lányt ba'tatja a fiú családja is majd egy darab ruha nélkül utcára teszik, mehet visza a nem szeretett anyához és perelnije kell a kölyökért.

Tanulságos.

[link]

2011. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Sok sikert, bárhogy is döntesz.
2011. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ahogy valaki ezt már írta, ne feled hogy a szüleid mindig azok maradnak és normális esetben sosem hagynak el, csalnak meg, dobnak el maguktól. Míg a párod ezt simán meg teheti, nagyon fiatal vagy. A szülök segítsége nem csak az anyagiakban merül ki, hanem rengeteg támogatásban és segítségben is ha kell. A jövőre is kell gondolni. Ha engem kérdezel, hogy én mit tennék? Biztos nem tartanám meg, bár már rég nem vagyok 17, és szerencsére anno tudtam vigyázni! De azt nem mondtad még, hogy mióta vagytok együtt a pároddal?
2011. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!