Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy terhes vagyok. Gyógyszer mellett estem teherbe. Szóval nem azért mert nem védekeztünk. Párom mellettem áll. Azt mondta bárhogy döntök, azt ő tiszteletben tartja. De szüleimnek nem tudom, hogy mondjam el. Páromnak van saját háza és keresete, nekem csak annyi pénzem van, amit 2 év alatt nyári munkával összegyűjtögettem, hogy egyszer majd valami nagydolgot veszek belőle. Anyuék eleve nem kedvelték a páromat, soha mert, hogy idősebb nálam. Idén fogok érettségizni. Mit tegyek? Szívem szerint megtartanám a babát. De tudom azt is, hogy rengeteg felelősség és lemondással jár egy gyerek felnevelése.
2011. aug. 27. 13:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%
Hát gyógyszer mellett azért kockázatos, mert sokkal nagyobb az esélye annak hogy a magzat nem lesz egészséges.
2011. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tartanám meg. A sógornőm öccse is gyógyszer mellett született,és ő is beteg lett.Nemrég volt 18 éves,le is nyugdíjazták,mert képtelen önellátó lenni.24 órás figyelem kell neki..
2011. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
46%
Bárhogy döntesz, beszéld meg a szüleiddel. A helyzet akkor lenne ideális, ha a baba megszületése után tudnál az anyukádra számítani, azaz félig nevelné helyetted.
2011. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Párom 25 éves. A szüleivel és az én szüleimmel is a kapcsolat szerencsére jó, de nem tudom, ehhez hogyan viszonyulnának. Felmerült bennem is hogy hátha beteg lesz, de nem tudom, mert mi van, ha még sem. Öcsém is gyógyszer mellett jött össze és egészséges. Szóval nem tudom, mi lenne a jó.
2011. aug. 27. 13:42
 15/37 anonim ***** válasza:
37%

Ne riogassátok már, nem olyanok már ezek a mai fogamzásgátlók, hogy baja legyen a babának!!!! Ne félj! Ne ez alapján dönts, a gyógyszer miatt nem lesz baja(de gondolom már nem szeded:)).

Egyébként beszélj a szüleiddel, üljetek le négyen és beszéljétek meg együtt, hogy mi legyen. De a végső döntést ti hozzátok meg a pároddal! Sok sikert:)

2011. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
46%
Most komolyan, olyan vizsgálatok vannak manapság, magzatvízvizsgálat pl., miért nem nézették meg, ha gyógyszer mellett teherbe esnek?Ha biztos vagy a párodban tartsd meg, tudsz gyerek mellett is tanulni, nagy felelősség, de megéri főként, ha minden megvan.
2011. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés és csak abban tudok segíteni, hogy hogyan mondd el. Álljatok a pároddal a szüleitek elé mind a ketten és essetek gyorsan túl rajta.


A megtartás kérdésében az én véleményem nem objektív azt hiszem, mert én soha nem akarok gyereket.


Szóval ebben nem tudok segíteni és egyébként sem hiszem, hogy bármelyik válaszoló ezzel kapcsolatos tanácsát meg kellene fogadnod, hiszen mi csak pár mondatot látunk az életedből és sokakat csak maga az abortusz ténye motivál a válasz megírásában. Szóval a pároddal ketten döntsetek,a válaszolóktól teljesen függetlenül.

2011. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Már nem szedem. És nyilván további vizsgálatok lesznek, most vagyunk 8 hetesek. Holnap családi ebédnél mondjuk el vagy inkább utána?
2011. aug. 27. 14:24
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én utána tenném.
2011. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Először a pároddal beszéld meg, hogy döntötök. Hogyha konkrét tervekkel, és célokkal álltok a szülők elé, könnyebb lesz nekik megemészteni, mintha csak úgy bejelented a terhességed.


Lehet, hogy én vagyok vaksi, de sehol sem látom, te hány éves vagy? Azt látom, hogy a párod 25, lakhatást tud biztosítani, dolgozik.

2011. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!