Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizek?

Figyelt kérdés
A szüleim már a születésem előtt cigiztek, és én is cigizek 2009 októberétől.[15 éves lány vagyok]. Több emberrel beszéltem már akik nyugodt szívvel cigiznek otthon a szüleikkel, akik nem basztatják őket mert hát ők maguk is nikotinfüggők. De nálunk más a helyzet, mert azt mondták, ha megtudják hogy cigizem, megvernek, ettől pedig félek. Mit tegyek?
2010. febr. 13. 12:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem inkább szokj le róla. Én is 15 évesen kezdtem cigizni, most 23 vagyok, és nem igazán tudok leszokni róla. Amúgy az én szüleim is cigiznek, és nekem is mindig monták, hogy ha megtudják, hogy cigizek, akkor nagy bajban leszek. Akkor úgy gondoltam, hogy ugyan már, mit tudják ők mi van, pedig pont azért mondták, mert ők már tudják, hogy milyen nehéz róla leszokni, és hogy milyen sokba kerül, és hogy milyen egészségtelen, és csak jót akartak. Amúgy szerintem tudták ők is, hogy cigizek, de én nem gyújtottam rá előttük addig, amíg 19 évesen el nem költöztem otthonról. Akkor viszont már úgy tekintették, hogy felnőtt vagyok, a magam keresetéből cigizek, és nem szóltak bele.
2010. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%
Azt mondd már meg légyszíves, 15 bévesen mi a halálért van ennyire szükséged a cigire?
2010. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Te mért szoktál rá?


Abban a dologban igaza van szüleidnek, hogy nem kellene rászokni, viszont nehéz úgy példát mutatni, hogy közben ők is dohányoznak.


Kérdezz meg őket, hogy ők mért szoktak rá? És támasszák alá rendes érvekkel, hogy te miért nem dohányozhatsz. Talán ez segítene egy kicsit, de én ettől függetlenül azt mondom, hogy ilyen fiatalon nem kellene rontanod a szervezeted, ráadásul egy csomó pénzt elmegy rá, amiből simán tudnál más hasznosabb dolgokat venni.


25/L

2010. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én is pont azért szoktam rá mert mást se láttam 15 éve a szüleimtől mint hogy cigiznek. Ráadásul mivel "egyke" vagyok mindentől féltettek, nem engedtek semmit, de most, hogy elkerültem koliba, jött a nagy lehetőség, kipróbáltam, és tetszett és hát azóta csinálom én is...
2010. febr. 13. 12:14
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is 15 évesen kezdtem el dohányozni. Jelenleg 27 vagyok a mai napig dohányzom. Én is féltem otthon hogy mi lesz ha megtudják. Az én édesanyám a legnagyobb dohány ellenes. Eltelt pár év, titokban cigiztem. Később persze kiderült, volt fejmosás minden. Úgysem tudtak ellene mit tenni, persze nekem is hasonlókat montak. De úgysem történt meg. Végül is utólag az anyukám azért csalódott, mert évekig titkoltam, nem volt bennem annyi gerinc, hogy elé álljak és megmondjam... Szerintem ha megmondod, biztosan máshogyan állnak hozzá, és nálatok meg amúgyis más a helyzet a szüleid dohányoznak. Így jogtalanul tiltanak el olyantól, amit ők is csinálnak...
2010. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%

"Én is pont azért szoktam rá mert mást se láttam 15 éve a szüleimtől mint hogy cigiznek."


- Na, azért ne legyél önmagad pszichológusa. Ha már felismerted, hogy rossz hatás ért, akkor már semmiből sem ártana belátni, hogy igazából neked erre semmi szükséged.

2010. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

Szüleid is cigiznek?

Ha nem, akkor úgyis megérzik rajtad, ha meg igen, akkor nem is kell elmondanod nekik!

2010. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem még nem vagy annyira függő. Hagyd a fenébe és ne gyújts rá többet. Mutasd meg a ciginek ki az erősebb :)
2010. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%

Ja, hogy kamaszkori lázadás... Oké, az tény, hogy a szüleid rossz példát mutattak, de lehetene annyi eszed, hogy te nem szoksz rá. Drága, szétcseszi a tüdődet, főleg ilyen korban, mikor még fejlődésben vagy, besárgulnak a fogaid és szerinted egy normális fiú szeret olyna lánnyal csókolózni, akinek a szája hamutál ízű? Hát nem. Nem a kifogásokat kéne keresni, hanem ilyenkor kezdhetnél el felnőttként viselkedni, hogy csak azért sem gyújtasz rá. nem a szüleidre kell itt mutogatni. Nekem is van ismerősöm, akinek mindkét szülője dohányos, ő mégse követi a példájukat.

de tudod mit? Ha ennyire nagylány vagy, hogy szívd azt a sz@rt, legyél ahhoz is nagylány, hogy elmond nekik és viseld a következményeit. Persze alegkönnybeb vádaskodni, hogy jaj de hát ti is cigiztek. Nagy sz@rt. És ha heroinnal lőnék magukat ezentúl, te is csinálnád utánuk? GONDOLKOZZ MÁR!!

2010. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
42%
Na a panaszkodás megint, hogy nem tudnak leszokni. Akaraterő kérdése az egész, csak panaszkodni könnyebb! Én 14 évesen kezdtem el cigizni és 20 évesen akaraterővel leszoktam. Most 21 éves lány vagyok.
2010. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!