Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy kérdezzek...

Szerintetek hogy kérdezzek rá, hogy ki lesz a keresztanya?

Figyelt kérdés
A parommal lassan négy éve vagyunk együtt. A feltestverenek egy héten belül gyereke fog szuletni de a baratom kicsit elzarkozik attól hogy a tesojarol beszéljen (nem azért mert nem bízik benne,csak elég zűrös alak, volt már börtönben is) és szoktak hívni minket találkozni de a barátom mindig úgy intézi,, hogy en ne menjek vele. Azt már tudom,hogy a barátom lesz a keresztapa, de hogy a keresztanya ki lesz arról fogalmam sincs es valahogy kinosnak is érezném megkerdezni. Nyilván nem várom el hogy én legyek, hiszen annyira nem is ismerem őket, de fogalmam sincs arról se hogy ilyenkor mi a szokás vagy illik-e a keresztapa párját (tehát engem) is megkerni. Inkább várjak hogy majd szólnak vagy kérdezzek rá?:D tudom hülye kérdés, de nem voltam még ilyne helyzetben. Köszi a válaszokat előre is :)
2015. febr. 22. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges rákérdezned, ha a barátod lesz a keresztapa és te lennél a keresztanyajelölt, akkor már rég tudnál róla.
2015. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A páromat kérdezném meg, még akkor is, ha elzárkózik, ez csak egy ártatlan érdeklődés.

Amúgy meg nem kell két keresztszülő, elég egy is. Illetve az is szokás, hogy az egyik keresztszülő az egyik családból van, a másik meg a másik családból, nem kell, hogy egy párt alkossanak.

2015. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha a barátodat már fölkérték keresztapának, te tuti hogy nem leszel keresztanya. Akkor egyszerre kérdeztek volna meg benneteket. Megkérdezték volna hogy meg vagy-e keresztelkedve stb. stb.

Szóval már biztos hogy nem kell aggódnod azon hogy az utolsó pillanatban kiderülne hogy te leszel az.

A keresztanya biztos egy közeli barátnőjük vagy női rokon lesz.

Egyébként én még nem is voltam olyan keresztelőn ahol a keresztapa és keresztanya egy pár lettek volna.

Olyan keresztelőn viszont már voltam ahol egy keresztapa volt és négy keresztanya. Úgy látszik bármennyit lehet választani.

2015. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy jobb kimaradni az ilyesmikből. Sok rokonságban fura szokásokkal terhelik a keresztszülőket ahogy a gyerek nő.
2015. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos nem kérdeznék rá a helyedben, a párodon keresztül sem. Nem vagytok házasok, az egyház nézőpontjából ti nem vagytok egy család.
2015. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Utolsó - szerintem azért rákérdezni lehet, hogy ki lesz a keresztanya, nem hiszem, hogy a barátom vérig sértve azt mondja majd, hogy semmi közöm hozzá, mert az egyház szempontjából nem vagyunk egy család. :DD

Csak azért nem akartam rákérdezni, mert tudom, hogy nem szeret beszélni a tesójáról. Az anyukájával sincs valami jóba sajnos (mmint a tesó).


Köszi mindenkinek :)

2015. febr. 22. 20:54
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez a "keresztszülők nem egy pár" a létező legnagyobb hülyeség. A környezetemben nincs is mondjuk ilyen szerencsére, de őszintén, ennek mi értelme van? Az, hogy keresztszülői jogcímen két oldalról pumpálják a gyereket?
2015. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!