Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy kérdezzek...

Szerintetek hogy kérdezzek rá, hogy ki lesz a keresztanya?

Figyelt kérdés
A parommal lassan négy éve vagyunk együtt. A feltestverenek egy héten belül gyereke fog szuletni de a baratom kicsit elzarkozik attól hogy a tesojarol beszéljen (nem azért mert nem bízik benne,csak elég zűrös alak, volt már börtönben is) és szoktak hívni minket találkozni de a barátom mindig úgy intézi,, hogy en ne menjek vele. Azt már tudom,hogy a barátom lesz a keresztapa, de hogy a keresztanya ki lesz arról fogalmam sincs es valahogy kinosnak is érezném megkerdezni. Nyilván nem várom el hogy én legyek, hiszen annyira nem is ismerem őket, de fogalmam sincs arról se hogy ilyenkor mi a szokás vagy illik-e a keresztapa párját (tehát engem) is megkerni. Inkább várjak hogy majd szólnak vagy kérdezzek rá?:D tudom hülye kérdés, de nem voltam még ilyne helyzetben. Köszi a válaszokat előre is :)
2015. febr. 22. 19:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bennem*

Bocsi a hibákért, telefonról írtam.

2015. febr. 22. 19:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A párodat megkérdezheted, hogy tud-e erről valamit. Egyébként én úgy tudom, hogy akár egy keresztszülő is lehet, nem feltétlenül kell kettő.
2015. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszuloknek nem kell part alkotniuk. Az en keresztszuleim se hazasaok, es nem is egy par.
2015. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám két testvére a keresztszüleim, nyilván nem egy pár. :-)
2015. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
A keresztszülők bárkik lehetnek, bármilyen felállásban, szóval egyáltalán nem muszáj neked lenned.
2015. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Az is lehet, hogy a másik szülő oldaláról választanak valakit. Ezt a verziót is szokták, hogy az anya családjából is valaki meg az apa családjából is valaki.
2015. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Hivatalosan (mármint egyházi jog szerint) egy keresztszülő van. Az ő párját szokás még keresztszülőként nevezni, de nem kötelező. Szóval te nem leszel keresztszülő, max. családi körben így hívhatnak.
2015. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem! :) koszi a válaszokat. Engem nem zavar ha nem en leszek, csak azért kíváncsi voltam.:D majd rakerdezek a barátomnal.
2015. febr. 22. 19:43
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

873. kán. - Csak egy keresztapát vagy egy keresztanyát vagy egy keresztapát és egy keresztanyát alkalmazzanak.



Olvass tovább: [link]

2015. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval lehet olyan, hogy csak egy keresztszülő van, vagy keresztapa, vagy keresztanya, és lehet olyan, hogy kettő, de akkor egy keresztanya és egy keresztapa. Tehát nem lehet például két keresztanya, vagy két keresztapa (legalábbis papíron). :-)
2015. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!