Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két keresztanya egy gyereknek....

Két keresztanya egy gyereknek. Lehet?

Figyelt kérdés
Születendő kisbabánknak szeretném, ha lenne egy családon belüli, és egy családon kívüli keresztanyja. Valaki tud segíteni, hogy milyen lehetőségem van rá? Olvastam bérma keresztszülőségről. Olyan nem lehet, hogy egyszerre ketten tartsák a szentelvíz alá?

2015. jan. 10. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Bérmaszülőt majd ő fog magának választani, ha úgy dönt, hogy akar bérmálkozni. Keresztanya meg szerintem csak egy lehet, mi a fenének akarsz neki kettőt?!
2015. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kettő volt, az egyik templomi, a másik pedig névadó. Mivel manapság egyáltalán semmi kötelezettséggel nem jár keresztszülőnek lenni, annyi keresztszülőt választasz, amennyit akarsz. (Hacsak nem vagy vallásgyakorló..) Apámnak 7 volt, mert az összes gyermektelen rokon szeretett volna névlegesen a keresztszülője lenni.
2015. jan. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én lányomnak is kettő keresztanyja van. :)

Református templomban kereszteltük öt éve.

2015. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jan. 15. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!