Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kutyam?

Hogy lehetne kutyam?

Figyelt kérdés

lakasban elunk

apukam es anyukam is ellenzi

13/l


2015. febr. 13. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Eltartod? Mennyire vagy képes felelősséget vállalni érte?


Ha semennyire, vagy csak a sétáltatásban, akkor hallgass a szüleidre: nekik kellene etetni, orvoshoz hordani, felszerelést venni neki és talán takarítani is utána, ami nem kis költség, te ebbe nem nagyon szólhatsz bele. Ők biztosan átlátják a helyzetet, túl azon, hogy cuki.

2015. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a szüleid ellenzik, akkor addig amíg felnőtt nem lesz belőled, és nem költözöl saját otthonodba nem lesz kutyád. Hidd el, lehet így is boldog életet élni.
2015. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En Is elegge atlatom a helyzetet...

Van egy-ket masik telkunk is,ott is lehetne tartani....de ha ott van mellettem az sokkal.jobb...

MASOKNAK MIERT LEHET SZO NELKUL KUTYAJA!???

2015. febr. 13. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert őnekik több feltételük adott, jobban be tudják vállalni, vagy csak fittyet hánytak minden körülményre és cukiság alapon szereztek egyet. Ne másokhoz méricskéld magad és a szüleidet. Érvelnek valamivel? Mit mondanak, miért nem lehet kutya?
2015. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Reggel suli előtt felkelsz egy órával korábban, hogy sétálni vidd? Este internet vagy tv helyett lemész vele sétálni újra? Kis dolog, nagy dolog - ezeket el kell végeznie neki is. Akkor is vinni kell, ha esik, ha fúj, ha nincs kedved... nem csak simogatásra való!

Ha véletlenül a lakásban történik meg a baj, vonakodás nélkül takarítasz utána?

Hogyan tudnál hozzájárulni az etetéséhez, oltásokhoz, egyéb költségeihez ha pl. beteg lesz? Zsebpénzedet beáldozod rá?

2015. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiába kiabálsz attól még nem lesz kutyád. Tudomásul kell venned, hogy a szüleid nem akarnak a nyakukba egy állatot, és amíg velük élsz nem lesz. Azt, hogy másoknak miért lehet, az nem a te dolgod. Másoknak nincs külön telkük mint neked.. Akkor nektek miért lehet telketek??
2015. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán szereted a kutyákat, akkor nem viszel haza egyet sem a szüleid beleegyezése nélkül, ugyanis zsebpénzből nem biztos, hogy el tudod tartani.

Nézz utána mennyibe kerülnek a kötelező oltások, chip, ivartalanítás a legközelebbi állatorvosnál aztán menj be egy kisállat kereskedésbe és nézd meg mennyibe kerül egy jó minőségű póráz, nyakörv, bolhanyakörv, fekhely, játékok, táp, jutalomfalat stb...

Felelős állattartó ugyanis minimum ezeket megveszi/kifizeti.

Én 23 évet vártam a kutyámra, és mikor meglett (már külön éltem a szüleimtől) csak akkor értettem meg mekkora felelősség.

2015. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Hiszti kriszti.....nevelni kellene még!
2015. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők már mindent leírtak a tartásáról és a felelősségről.

Az tanácsolnám, kérd meg az egyik barátnődet, akinek kis testű kutyája van, hogy néha hozza át játszani egy pár órára hozzátok.

Utána mondjuk baby sittelhetnéd is mondjuk egy hétvége erejéig. (Persze szülői engedéllyel.) Akkor meg tudod mutatni, hogy igen is felkelsz hozzá, leviszed, eteted stb...


Egy kutya olyan mint egy gyerek. Sokat kell foglalkozni vele. Meg kell találni az arany közép utat az anyagiakban is. Nem olyan eget rengető összeg, belegondolva, hogy egyesek többet költenek cigire.

2015. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!