Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korban illik már...

Hány éves korban illik már elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Vannak súrlódásaink, de semmi komoly. Mindenben segítenek amiben tudnak. 28 éves vagyok, nincs partnerem, és a fizum sem túl jó. A szüleim néha adnak is pénzt ha megszorulok, de a háztartásba nem adok. Tudom, hogy manapság sokan vannak így, de mégis, mikortól ciki már?
2010. febr. 11. 15:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%
Hát én azért 28 évesen nem szeretném már otthon lakni. Én 24 voltam amikor elköltöztem. Ez élősködés. Pláne, hogy még ők tartanak el. Keress olyan munkát, amivel többet kereshetsz, még ha nem is szereted csinálni. Vagy vállalj másod állást, és húzzál otthonról. Ideje lenne már a saját lábadra állni.
2010. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem már most ciki,hisz nem tanulsz,van állásod a saját lábadra kéne állnod.

Ha a fizetést nézné mindenki akkor nem sokan költöznének el otthonról.

Még a rezsibe sem adsz bele sőt még a szüleid adnak neked pénzt,szerintem ez szánalmas.

Ha el nem is költözöl legalább lehetnél annyira önálló hogy magadat eltartod!!

De persze ez csak az én véleményem!

2010. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
87%

Ha kényelmességböl maradsz csak otthon.

Te mit teszel ö értük?

Lassan fordítva kéne lenni,nem?(segítenek,pénzt adnak)

2010. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Mibe tudsz megszorulni,ha még haza se adsz?én nem tudom mikortól ciki,én 18éves koromtól önellátó vagyok,saját háztartással.(jo,most a pároméknál 4hónapja)nem toltak alám a szüleim se kocsit,se lakást,semmit.22vagyok.de 28évesen már egy kis önnállóság nem ártana.család gondolata,ilyesmi....???nem foglalkoztat?
2010. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván egy bizonyos idő után egészségesebb külön költözni a szülőktől, már csak azért is, hogy az ember kipróbálhassa önmagát. Viszont a Te esetedben azért jelentős szerepet játszik az anyagi megfontolás, vajon fenn tudnál-e egyedül tartani egy lakást és önmagad ? Bizonyos szempontból az együtt lakás így kényszerhelyzet, de ha jól kijöttök egymással, még mindig jobb, hogy nyomorogni egy albérletben.

A lényeg az, hogy ezt Te belülről el tudd fogadni és persze a szüleid is.

2010. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
73%
És ha 40 évesen sem tudja magát eltartani, akkor is otthon fog lakni. Jól írta az első, keressen másik állást, vagy vállaljon másodikat. Mivel még nincs párkapcsolata sem, szerintem belefér az idejébe.
2010. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként nekem olyan érzésem van hogy a kérdező férfi.

Nem mintha sokat számítana de mégis...

Vagy tévedek?

2010. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

A 15:20-assal egyetértek, azzal viszont én sem, hogy nem adsz haza semmi pénzt a háztartásba. (kivéve, ha ezt a szüleid kérték, és mondjuk azt a pénzt a saját lakásod önerőjéhez gyűjtöd - mert akkor tök rendben van).


Én 19 évesen költöztem egy kicsi lakásba albérletbe, és onnantól kezdve vagyok önálló. Mostmár családom van és saját lakásunk.

2010. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
89%
én 26 évesen még mindig itthon lakom,ami borzalmas.jelenleg se munkám,se pasim,nem tudnék fentartani egy albérletet sem,ami kaucióval kezdődik.szóval elég gáz az élet...
2010. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
ha 28 évesen dolgozol és nem adsz haza pénzt akkor mire költöd?? magyarul ingyen élsz. én is sokáig laktam otthon (mivel nem tehettem meg , hogy külön költözök) de rendesen adtam haza pénzt és nem a szüleim támogattak. azért szerintem 25 év körül már illene elköltözni, de tisztában vagyok vele, hogy sokszor ez lehetetlen. de ha már otthon vagy legalább adj haza pénzt!
2010. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!