Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek a 20 éves lányotoka...

Engednétek a 20 éves lányotokat elköltözni?

Figyelt kérdés
A barátjához költözne, aki 21 éves, dolgozik és jól keres, autója van. A lány még tanul főiskolán, 1 év múlva végez, utána szeretne dolgozni. Komolyan gondolják a dolgot, a srác már megkérte a lány kezét, jövő nyárra tervezik az esküvőt.
2010. jún. 10. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
én elengedném. mellesleg 18 fölött azt csinál amit akar. nem tarthatod vissza.
2010. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

igen, és biztosítanám a bizalmamról, hogy tudja, bármi lesz is, rám mindenben számíthat

32N

2010. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
20 éves a lány. Itt ez már nem az engedem/nem engedem kategória. Jogilag felnőtt ember, oda költözik, ahova akar. Nem értem, hogy mi a probléma. Attól még, hogy nem otthon fog lakni, ugyanúgy tanulhat. Tudom, hogy nehéz elengedni a gyereket, de sajnos ez az élet rendje.
2010. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20 évesen már nem szokás engedélyt kérni, hiszen felnőtt, nagykorú emberről van szó. Én 19 évesen költöztem el, ráadásul egyedül (vagyis lakótársakkal), munka miatt. A szüleim aggódtak ugyan miattam, de meg sem fordult a fejükben, hogy "ne engedjék meg".
2010. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de eleve abszurd ötletnek tartom, hogy egy 20 éves nő elköltözéséhez az anyja/apja engedélye kelljen. Egy 20 éves nem csecsemő, miért ne költözhetne el?
2010. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
igazából,18 alatt is költöznek már el otthonról..pl 16-17 évesen,más kérdés milyen okból. és az előttem írónak igaza van.18 felett,pláne azt csinál amit akar.abba már a törvény se szólhat bele.saját magáért felelős,és hogy mit kezd az életével.20 évesen pedig még inkább nincs ebben semmi különös :)
2010. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Engedném, hiszen felnőtt nő már. A párjához akar költözni, aki a leírtak szerint nem csak érzelmi biztonságot tudna nyújtani számára. Ráadásul komoly terveik vannak! Ha nyárra tervezik az esküvőt, akkor pedig életbe lép a mondás: "lakva ismerszik meg..."

Én azt mondom, hadd menjen, ha menni akar. Engem a szüleim előbb engedtek elköltözni, igaz, ugyanilyen biztonságos körülmények közé. Nem lesz semmi gond. Az pedig külön téma, de ha menni akar, menni fog, hiszen felnőtt nő már. Jobb ezt egyetértésben, békében megoldani.

2010. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze:D azt csinál amit akar, főleg h még ilyen jók is a kilátások. Igazán nincs is beleszólásod
2010. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, hogy engedném. Felnőtt nő, sőt menyasszony. Lakva ismeri meg az ember a másikat. Ha jövő nyárra tervezik az esküvőt, van 1 évük "kipróbálni", hogy megy-e együtt. Ha nem, még mindig haza tud költözni (gondolom, segítenétek neki), ha meg megy, akkor minden rendben.

Egyszer minden gyerek kirepül (előbb vagy utóbb), ez az élet rendje. :)

És neki is egy fajta önmegvalósítás és bizonyítás, hogy igen apu/anyu, meg tudok állni a lábamon, jól fel tudtatok készíteni az ÉLET-re. És gondolom, büszkék is lesztek rá ill. rájuk.


Minden jót, üdv!

2010. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi beleszólásod sincs, egyszerűen foghatta volna magát, összecsomagolhatott volna és leléphetett volna úgy, hogy nem szól egy szót se. Ráadásul csak szigorúan jogi szempontból nézve még te követsz el törvénysértőt azzal, hogy korlátozod a döntéseiben, és a szabadságában.

Én ezek nélkül is simán elengedném. Húsz éves felnőtt nő, ráadásul komoly a kapcsolata.

2010. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!