Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek a 20 éves lányotoka...

Engednétek a 20 éves lányotokat elköltözni?

Figyelt kérdés
A barátjához költözne, aki 21 éves, dolgozik és jól keres, autója van. A lány még tanul főiskolán, 1 év múlva végez, utána szeretne dolgozni. Komolyan gondolják a dolgot, a srác már megkérte a lány kezét, jövő nyárra tervezik az esküvőt.
2010. jún. 10. 12:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

Természetesen van beleszólásod élete végéig, hiszen a lányod. Nme köteles megfogadni aszavad, de biztosan jobb, ha a te támogatásodat is bírja aköltözéshez. Talán szüksége is van rá.

Én 45 éves vagyok, de én is megbeszélem a szüleimmel, ha elköltözünk.

Az én lányom is húsz éves, ősztől egy elég távoli városban fog élni. Én ennek nagyon örülök, a mellett, hoyg természetesen izgulok érte.

Szerintem nagyon jól teszed, ha elnegeded, sőt biztatod! Próbálja ki magát!Épp itt az ideje, hogy próbálgassa az önállóságot, már amennyire a lehetőségek engedik. Ha megunják, bármikor hazaköltözhet. Én a gyerekeim szobáját fenntartom azért, míg meg nem házasodnak.

Menjen a leányzó! Ennél csak az lenne jobb, ha egy ideig egyedül élne, de most azt úgysem akarná. Más városba megy, vagy a közelbe?

Sokan külföldre is kimennek fél-egy -két évre, szerintem ez nagyon jó ebben a korban. Érezzék jól magukat!

2010. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A fiú itt lakik 10 perc kocsiútra, tömegközlekedéssel is gyaloglással együtt 20 perc. A szüleitől 18 évesen költözött fel Pestre albérletbe, azóta dolgozik. A szüleitől sok támogatást kap, amit egy vidéki szülő adni tud, házi húsok, zöldségek stb.
2010. jún. 10. 12:42
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon hasonlít a felfogásod a szüleim felfogásához:-S

Nekem is van egy komoly kapcsolatom, ami 3 éve tart. Egyetem után szeretnék odaköltözni a páromhoz, amit a szüleim úgy fogadnak szemlödök-ráncolással, fejcsóválással és egy nagy "meglátjuk még azt" célzásokkal...Ez bennem csak ellenszenvet szül. A helyett, hogy örvendenének, hogy ilyen fiatalon, ilyen klassz kapcsolatom van és ennyire komolyan gondoljuk húzogatják a szemöldöküket. De mondok valamit: Annak ellenére, hogy szeretem őket, ha "nem engednek el" Majd elmegyek a beleszólásuk és engedélyük nélkül és akkor majd gondolkodhatnak, hogy mit rontottak el. Addig még van 2 év úgyhogy remélem addig még változnak, akkor én 21, majdnem 22 leszek.


Szóval ha engem kérdezel, inkább támogasd és mellette légy, mint ellene...mert különben a kapcsolatotok nem jó irányba fog fordulni!

El kell tudni engedni...tudod aki szeret, vissza fog jönni:)

2010. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szióka

Mindenképpen engedném. Itt az ideje kirepülni a családi fészekből. Pláne ha jó helyre megy. Ha most nem engednéd, lehet, hogy otthon maradna, megszakadna a fiúval a kapcsolatuk, pont e miatt, aztán meg a következő partner nem lesz ilyen jó, vele elköltözik, (mert kora miatt már engeded) és lehet, hogy egy nagyon rossz élményben lesz része, ami egész életére rányomja a bélyegét.

Ha a feltételek jók, most kell engedni, hogy boldogan élje meg a különlétet.

(én egyébként 18 voltam amikor elmentem, és nagyon boldog voltam)

Üdv

2010. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

ne tiltsd,mert ugy jársz mint anyámék...

19 voltam majdnem mikor leérettségiztem,egyetemre mentem,másfél óra volt otthonról bejárni,de nem tehettem mást,bejárósként nem tudtam dolgozni+nappali sulu,kezdő pénzem se volt...anyámék meg bár megtehették volna,nem finanszirozták az első hónapom,pedig mehetnékem volt...

kértem nagyiméktól,kerestem albérletet,dolgoztam suli mellett,kb 1 évig haza se mentem amiért ennyire ellenezték a dolgot...azt már csak utolag közöltem mikor párommal összeköltöztünk,nem volt kedvem meghallgatni a "túl korán" szöveget...

hagyd,had élje világát,de tudasd,hogy bármi baj van,haza mindig mehet (nekem nagyimék lettek a mentsvár,oda mehetek bármikor)

2010. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, mindenkit felpontoztam!
2010. jún. 10. 14:40
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Bízz meg a lányodban, és enged el, biztos nehéz, én is ezen harcolok anyukámmal, én is 20 leszek októberben, és nem érti meg h nem az a legnagyobb buli ha itthon vagyunk és egymást nézzük..:S
2010. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen,és nagyon büszke lennék rá,h hamar önállósodott, meg komoly kapcsolata van, és saját lábára állt, meg jó pasija van, hidd el nem mindenkinek adatik meg ez!
2010. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok. Van egy (szintén 20 éves) barátnőm, aki tavaly nyár vége óta, szóval majdnem egy éve Németországban él a barátjával.

Interneten ismerkedtek össze 2 éve, majd egy nap a lány közölte a szüleivel, hogy kiutazik a német fiúhoz Berlinbe, látogatóba. A szülei persze borzasztóan izgultak, de úgy döntöttek, van már annyira érett a 18 éves lányuk, hogy elengedhetik. Kiutazott, rendben lezajlott a találkozó, barátnőm úgy jött haza, hogy ezentúl távkapcsolatba ugyan, de "járnak" a sráccal. A következő évben ő még 2-szer járt kint Németorszgban, a fiú pedig 4-szer utazott Magyarországra (ezalatt a családnál lakott, így ők is megismerhették egy kicsit). Teljesen belezúgtak egymásba. Tavaly tavasszal, érettségi előtt közölte barátnőm a szüleivel, hogy Németországban szeretne élni, tanulni, és a fiúnál szeretne lakni. A szülők természetesen ledöbbentek, de hosszas beszélgetések után megszületett a döntés: mehet. A fő érv az volt, hogy amúgyis sokan kimennek ennyi idősen külföldre tanulni, ott bárki összeszedhet bármilyen pasit, akkor sem tudják otthonról jobban kontrollálni, akkor meg...? Barátnőm leérettségizett, majd augusztus végén kiköltözött.

A srác 23 éves, dolgozik, jó állása van, nagy háza Berlin külvárosában. Barátnőm idén dolgozott, szeptembertől egyetemre jelentkezett Berlinben. Boldogok. A lány körülbelül 2-3 havonta jár haza, a családjával is nagyon jó a kapcsolata.


10 percre lakik a srác? Persze, hogy engedd el! :)

2010. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én 17 éves korom óta a barátommal élek, nem lett belőle semmi bajom, csak egy kicsit többet értek a háztartáshoz, mint általában a korombeliek. Szerintem engedd :)
2010. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!