Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám nem áll szóba velem...

A bátyám nem áll szóba velem sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb. egy éve egy volt munkatársnőm azzal keresett fel, hogy látta a férjemet egy szép, fiatal lány társaságában, akit gyakran átölelt. Messziről látta őket, de tuti, hogy a férjem volt. Teljesen magamba zuhantam, addig mintha egy "csőben" éltem volna, nem láttam tovább a boldog családomnál. Szerető férj, gyerekek, békés otthon... A férjem tagadott, csak engem szeret, nem volt, és soha nem lesz másik nő. Nem hittem neki, bőgtem napokon át, teljesen kikészültem. Csak a gyerekek miatt keltem fel reggelente. Válni akartam. Még a legjobb barátnőm is azt mondta, ne legyek naiv, majdnem húsz éve házasok vagyunk, és ha jóval fiatalabb is vagyok a férjemnél, nehogy azt higgyem, nem csalt még meg... Nem is lenne férfi. Na jó, hogy ne írjak regényt: lányommal mentem épp valahová, mikor összefutottam a kolléganővel. Megütközött, mikor meglátott a lányommal, később telefonon bevallotta, hogy vele látta a férjemet "ölelkezni", és bocsánatot kért. A férjemmel rendeződött a házasságunk, bár nehezen emésztette meg, hogy nem bíztam benne. Azt mondta, ha nem szeretne ilyen kétségbeesetten, ezért szakított volna.

Lassan eltelt egy év, minden oké, tegnap este viszont megint baj történt: bátyám felhozta bemutatni az új barátnőjét, aki nem más, mint a férjemet megvádoló kolléganő. Bennem már nincs harag, de a férjem nem engedte be a lakásba, és bár egyébként szelíd, csendes ember, majdnem nekikment. Csúnya veszekedés volt.

Nagyon szeretem a bátyámat, nem akarom elveszíteni, de fel se veszi a telefont. Mit tegyek? Idegtépő helyzet.


2015. febr. 12. 20:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%
de gondolom megértetted...
2015. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
80%
Itt nagyon sokan nem szeretnék, ha egyszer valaki beköpné őket a párjuknak, ha gyanúsat látnak.. Én is tudni akarnám, ha megcsalnak. A ti esetetekben félreértésről volt szó, amit simán tisztázhattál volna, ha mondjuk rákérdezel, pontosan mikor látta őket a kollégád - nyilván tudod, mikor volt épp a lányoddal. Kicsit hihetetlen, hogy kitárgyaltad az ügyet a barátnőddel, a férjeddel, pedig mindössze annyi alapod volt hogy látták egy nővel, és semmi egyebet nem tudakoltál meg. Ne haragudj, de legalább annyira hibás vagy, mint a nő - sőt, én őt nem érzem hibásnak. Ha a férjed valóban félrelépett volna, akkor a reakciód alapján te nem az a típus vagy, hogy "jajj megtörtént, mindegy, legalább hozzám jött haza", hanem nem feltétlen akarnád folytatni tovább a kapcsolatot. Ebből arra következtetek, tudni akarnád, ha megcsalnak. A találkozás után a kollégád simán lapulhatott volna, de felhívott téged, és vállalta a hibáját. Szerintem korrekt és jóhiszemű volt. Az, hogy kellemetlen emlékeket ébreszt, érthető. De amit a férjed most a testvéreddel játszik.. ezen felül kell emelkedni. Ha az én páromról derülne ki, hogy egyszer segíteni akart a húgomnak, majd mikor rájött, hogy tévedett, beismerte, mindkettőért büszke lennék rá. Nem hinném, hogy a bátyád miattatok fogja dobni a nőt. A férj felé éreznék szolidaritást, de azért állatnak nem kellene lenni.. Ezen a fórumon divat a fűben lapulni, ha körülöttünk jobbra-balra csalják egymást az emberek. Nyilván cinkos titoktartásból, akit te nem köpsz be, az majd téged sem fog adott helyzetben.. Gondolom jól látszik majd a pontszámomon, hogy manapság ilyen mentalitás mellett esküdnek egymásnak "örök hűséget". Kérdező, nehéz helyzetben vagy, de ha a bátyáddal rendezni akarod a kapcsolatot, akkor a férjednek kell enyhülnie. Ő is felhúzná magát,ha egy családtag neked akarna menni valamilyen vélt vagy valós sérelméért. Csak ő tudja kezdeményezni a békülést. Hogy a sértettsége vagy te vagy a fontosabb, az majd kiderül.
2015. febr. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%

- Te, Géza, merre jártál ma?

- Laurával voltunk XY téren, miért?

- Á, értem. Semmi, csak a Juci azt mondta, hogy egy csinos lánnyal látott téged, és meglepődött, de már mindent értek.


Később, ha nagyon gyanakvó vagyok:

- Laura, hallom apuval voltál XY téren. Jó volt?

reakcióból leszűröm a számomra fontos infót.


Komolyan napokig nem oldódott meg a rejtély? Én csak ezt a részét nem értem.


Amúgy férjed kicsit túlreagálta, de a bátyád meg elég paraszt volt, ha tudta, mi történt, és nem szólt előre, hogy a kolléganő az új barátnője.

2015. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 acelsziv ***** válasza:
100%
23: túlreagálta? Lehet. DE!!! Adott egy boldog házasság,megértés minden. Legalábbis így írja a kérdező. Aztán kiderül, hogy a kedves feleségnek mindenki - munkatárs, "legjobb" barátnő - hitelesebb a férjénél. férj meg csak azt látja, hogy egy sz*rkavaró némber miatt az szeretett nő teljesen ellene fordult, egy szavát sem hiszi el és a házasságuk a tönk szélén áll mert még a "legjobb" barátnő is adja az asszony alá a lovat. Szerintem én a helyében akkorát bevertem volna a kedves hölgynek, hogy tucatjával repülnek a fogai. De a feleség is megéri a pénzét - igen ez te vagy kérdező - ha nem képes egy olyan emberben megbízni, akivel x évet már leélt boldogan.
2015. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
60%

Igen, persze, de ezért nem értem, hogy hogyan nem derült ki napokig, hogy a férj hol volt és kivel? Úgy, hogy a feleség, a Kérdező még meg is gyanúsította, hogy "láttak itt és itt egy nővel". Senkinek nem tűnt fel, hogy a lányával volt akkor? Engem csak ez zavar az egészben.

De ha már ez nem történt meg, és utólag minden kiderült, és elült a dolog, akkor azt mondom, hogy a férj kicsit túlreagálta, a tesó meg bunkó volt, hogy nem szólt előre. Ebben a konkrét esetben a Kérdező nem hibázott. Az előzményekben igen, (ott se csak ő) de nem ez volt a kérdés.

2015. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ez az a kérdés, ahol ha valaki a kérdezőt szidja, annak igaza van. Amikor feltettem a kérdésem, még a bátyámra koncentráltam, most inkább a férjem és a kapcsolatunk érdekel. Újra leírom, a hölgy szerintem nem hibás. Ebben igazat adok a bátyámnak. Amit vele kapcsolatban nem értek, hogy tudta az akkor 15 éves lányomat az 52 éves férjem szeretőjének nézni. Bennem fel sem merült volna a gyanú, hogy esetleg a lánykára gondolnak. Egyébként azon a napon csak összefutottak véletlenül, kislányom suliból, férjem az irodából, pár perc, fagyi a gyereknek,stb, aztán mindenki ment az útjára.
2015. febr. 15. 16:33
 27/27 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne nézhetnék felnőttnek? Ha elérte a felnőttkori magasságát, márpedig 13-14 évesen elérik a lányok, max. pár centit nőnek még, akkor már simán lehet őket felnőttnek nézni. Pláne messzebbről, ahonnan az arcukról nem jön le egyértelműen, hogy nem azok. Mellesleg sok kamasz van, aki már nem is gyerekarcú.

Az érettségiző lányokon, mikor vonulnak a kosztümjeikben a vizsgákra, de sokszor a fiúkon is, nemegyszer megdöbbentem már, hogy egyik-másik simán beillene 25 évesenek.

2015. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!