Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg, hogy ne...

Hogyan mondjam meg, hogy ne legyen bántó?

Figyelt kérdés
Közel lakunk anyósomhoz,van egy 2 éves kisfiunk.Naponta többször átjön,ami persze nem baj,de közli a Picivel,hogy öltözzön,mert átviszi magához.Minket meg sem kérdez,hogy esetleg elengedjük-e,nem volt-e valami tervünk?Örülök,hogy szereti az unokáját,de nagyon rosszul esik,hogy csak fogja és viszi.Persze nem mondom,hogy most ne,mert akkor már a kisfiam örömét rontanám el,hiszen szeret a mamánál lenni és amikor a mama közli,hogy mennek,nagyon boldog.Tudom,hogy segíteni akar,hogy legyen szabadidőnk,meg minden,de akkor is mi vagyunk a szülei és valahogy finoman,bántás nélkül szeretném közölni,hogy kérdezze már meg,mielőtt beoltaná a gyereket!De hogyan?
2010. febr. 11. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem biztos, hogy érdemes ezt szóba hozni, hiszen szeret a gyerek is menni. De, ha mégis szóba szeretnéd hozni, akkor szerintem úgy csináld, hogy mikor megy a mama a gyerekért mondd azt, hogy most inkább ne menjen már át, mert el akartok menni valahova együtt vagy szeretnétek, ha otthon maradna, mert jó így hármasban lenni. Max. felajánlhatod neki, hogy maradjon ott ő.
2010. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ez akkora gond? Én simán megmondtam az anyósomnak, amikor berohangált a gyerekemhez a saját lakásomban, hogy a gyerek nem az övé, és én sem rohangálok be kérdezés nélkül az ő hálószobájába. 2 napig volt pofahúzás, aztán semmi. Azóta mindent megkérdez.
2010. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én memondom öszintén és egyenesen az anyósnak, hogy "Most ne tessék már elvinni, mert..." Nincs harag, vagy legalábbis nem érdekel, hogy megharagszik-e...
2010. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

De jo neked! Elkuldhetned anyosodat hozzam is, nekem senki nincs aki segitsen! Orulj, hogy van neked es szereti a picidet is.

Csak siman mondd meg neki, hogy mama mielott atjon szoljon ide, vagy elozo nap mondja meg, hogy holnap hanykor jon at a kicsiert!

Becsuld meg a mamat, nekem soha senki nem volt aki segitett volna, oszinten irigyellek!!!

2010. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ne akkor mondd ezt neki, amikor már szólt a gyereknek, hogy most indulás van. De amúgy szerintem az anyósod jót akar, neked is, a gyereknek is és saját magának is. Nyilván nem gondolta ő végig, hogy esetleg nem is jókor jönne. Szerintem hívd fel valamikor, és úgy mondd meg neki, hogy nagyon örülsz neki, hogy ennyiszer vigyáz az unokára, és hogy milyen jó, hogy szeret is nála lenni, csak annyit kérsz, hogy először téged kérdezzen meg, mert lehet, hogy éppen más programotok lenne. Szerintem ezt mindenképp meg fogja érteni, ha kedvesen és udvariasan, de határozottan mondod neki.
2010. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
En is egy jelentkezo vagyok az anyosodra.
2010. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a párodat megkérhetnéd, ő mégis egyszerűbben meg tudja beszélni vele.
2010. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne taktikázz,hanem mond meg kerek perec persze valahogy viccesen ahogy a szituáció hozza éppen..:-)

Sok sikert!

2010. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy segít az anyós, de szerintem is illene néha megkérdezni, hogy esetleg van-e valami más dolgotok a gyerekkel. Én tuti, hogy a férjemnek mondanám, hogy óvatosan beszélje ezt meg az anyukájával. De tényleg óvatosan.

Vagy szimplán, ha egyszer el akarja vinni, akkor mondd meg szépen, hogy most pont nem jó, mert dolgotok van. Ha ezt kétszer eljátszod, biztos megkérdezi majd utána, hogy viheti-e. A lényeg,hogy ne bántsd meg, mert tényleg áldás egy ilyen anyós.

2010. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

14:19 tökéletes.

Èn átmennék ö hozzá gyerek nélkül,a kezemben egy szép bonbonnal vagy kávéval és nála kérném szépen meg.

Bárcsak az én anyósom is ilyen lenne!

2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!