Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyukámnak,...

Hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy ne eröltesse azt hogy már most gyerekem legyen?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, fél éve végeztem a fősulin. Még nincs munkám, nincs a párommal közös lakásunk. Kb. egy év múlva tudnánk/szeretnénk lakást venni, utána nyáron (tehát 2 év múlva) szeretnénk esküvőt, és utána nekiállni a baba-projektnek.

Ha találkozunk anyummal (45éves, tehát nincs lekésve az unokáról) akkor akármilyen szövegkörnyezetben előkerül az unoka téma. Tudja, hogy először előakarjuk teremteni azt a hátteret ahova születhet a gyerek, de mégsem birja ki, hogy ne mondjom valamit. Ezeket hogy miért várunk még, már 1000szer elmondtuk, de nem használt. Lehet neki valamit mondani? Vagy hagyjuk rá? Igazából nem bosszant, nem leszek tőle ideges stb, de jobb lenne ha hagyná.


Amúgy én lennék a világ legboldogabb embere, ha már most "dolgozhatnánk" a gyereken.


2009. júl. 22. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Neked van igazad és jól teszed, hogy nem vállalsz meggondolatlanul gyereket. Biztos, hogy anyukád tisztában van az anyagi helyzetekkel? Hány éves a párod? Ha kb. annyi, mint te, még bőven ráértek, mert tudod, a férfiak később érnek és még ált. egy 26 éves férfi sem tud sokat kezdeni egy gyerekkel...talán közelítsd meg anyukáddal így a dolgot vagy mondd neki, hogy egyszerűen ti csak később akarjátok.
2009. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
párom, közelebb a 26-hoz, mint a 25-höz
2009. júl. 22. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Azért nincs teljesen igazad. Teszem azt 1 év múlva vesztek egy lakást, azt is fizetni kell ám, jó sok évig. Akkor hogy fogtok gyereket vállalni? Ha így gondolkodsz, akkor neked sajnos soha nem fog gyereked születni.

Én azt mondom, hogy sokkal jobb fiatalon szülni, mint 40 évesen. Én is 20 évesen szültem az elsőt, majd jött a második. Jó, akkor még nem volt saját lakásunk, de azóta eltelt 7 év, van saját lakásunk, két gyerekünk, és közben még diplomát is szereztem, és van 1,5 év munkatapasztalatom is...

2009. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Suli mellett végig dolgoztam, van félre tett pénzem nekem is, meg páromnak is. Nem 100ezer forint. Illetve van egy régi örökölt ház, amit elszeretnénk adni, és utána vennénk lakást.

Nem csak a levegőbe tervezzük a lakást, meg gyereket.

2009. júl. 22. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem 24 évesen még nem késtél le semmiről. Bár én is ennyi voltam,amikor a nagylányom szültem,de ha újrakezdhetném 30 éves korom elött nem szülnék.(szeretem a lányom,de nem éltem eleget)És abban is igazad van,hogy meg kell teremtenni neki a hátteret.
2009. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Egyetlen a lényeg: Te, illetve Ti a pároddal úgy érzitek, hogy még nem jött el a babavállalás ideje (akár anyagi, akár más megfontolásból, teljesen lényegtelen).


Gyermeket nem az anyukádnak fogtok vállalni, hanem saját magatoknak, ezért bármennyire is szeretné anyukád, türelmesnek kell lennie.


Ennyit mondhatsz neki kedvesen, hogy : legyen türelmes.


Ne hagyd, hogy "rádbeszélje" az időpontot, akkor vállaljátok, amikor Ti úgy gondoljátok, hogy vállaltok. Nem vagy elkésve semmivel sem, két-három év múlva sem leszel!

Anyukádat nem szabad "figyelembe venni" egy gyermekvállalásnál, bármennyire szeretné!

2009. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem szépen nyugodtan mondd meg anyukádnak, hogy azt szeretnétek, ha a gyerekprojekt szöveget abba hagyná, mert gyerekek csak akkor lesz, ha ti úgy gondoljátok, hogy már jöhet. Tehát feleslegesen "túráztatja" magát. Egyébként azt gondolom, mint gyakorló nagyi, hogy ha csak az tart vissza a gyermekvállalástól, hogy legyen hova szülessen, az nem akkora probléma. A lakást, házat meg lehet szerezni akkor is, ha már megszületett a várt csemőke. Ha én ma volnék ilyen probléma előtt, inkább azon fáradoznék, hogy a munkahelyemen szerezzek megfelelő munkatapasztalatot, hogy amikor majd vissza akarok térni dolgozni, legyen hivatkozási alapom: akárhány évet már dolgoztam a szakmámban és a munkahelyemen szívesen vegyenek vissza, mert tudják, jó munkaerő vagyok.
2009. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Mi erre azt szoktuk mondani, hogy majd ha úgy érezzük mi, hogy eljött az ideje. Addig nem.

És mivel mindig és mindenkinek ezt mondjuk, egy idő után gondolom unalmas lett nekik és nem kérdezgetnek.

3 éve házasodtunk össze.

2009. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Mondd meg neki, hogy attól nem szülsz hamarabb ha mondogatja, de kéred, ne beszéljen erről, mert nem szereted eddig hallani, míg nincs mag a lakás. Mondd meg, hogy kellemetlen. Ha mégis kezdi, mondd, hogy szüljön ő, még jó lenne egy kistesó. És ahányszor előhozza, rögtön mondd ezt. Hogy előbb ő. Ha nem akar ő ses zülni, akkor hamar abba fogja hagyni.
2009. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel a gyerekt nem anyádnak,hanem neked kell csinálni,ezért egyszerűen ne csináld és kész!Ebben az esetben mit tehet?Odaáll a szoba ajtajába és rátok parancsol,hogy:Gyereknemzés indul!-vagy mi?
2009. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!